Opowieść o sile kobiecej wrażliwości, wsparciu i śladach, które zostają w sercu...

Opowieść o sile kobiecej wrażliwości, wsparciu i śladach, które zostają w sercu... 

To był wieczór, w którym czas na chwilę się zatrzymał. W miniony piątek Galeria klubu „Pod Sową” będzińskiej biblioteki wypełniła się niezwykłą energią dwóch kobiet, dla których pomaganie i sztuka są jednością.
Anna Krusiec zaprosiła nas w podróż wystawą „W drodze z Familią: Polska w obiektywie Anny Krusiec”. Jej zdjęcia to coś więcej niż piękne widoki – to zapis uważności na drugiego człowieka i owoc prawie 20 lat pracy społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pani Anna pokazuje nam świat, w którym każdy jest ważny i „taki sam”.
O poruszającą oprawę muzyczną zadbała Katarzyna Adamczyk–Drożyńska – kobieta instytucja, radna i liderka sławkowskiego koła PTSR. Jej głos i historia są dowodem na to, że pasja i determinacja potrafią przełamać każdą barierę. Jako „Kobieta z pasją” udowodniła nam, że piękno rodzi się tam, gdzie jest odwaga.

Dziękujemy za tę lekcję empatii i za każdy kadr, który przypomina, że „to, co robimy dla innych i świata, pozostaje na zawsze.”
Piątkowe spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Pasjoteka”, w którym prezentujemy ludzi z niezwykłymi talentami i wielkim sercem. Wydarzenie wpisuje się również w radosne świętowanie jubileuszu 80-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. To właśnie tacy goście i takie emocje tworzą historię naszej instytucji od ośmiu dekad.
Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólne wzruszenia. Jeśli nie zdążyliście na wernisaż, wystawa wciąż na Was czeka w murach naszej biblioteki. Zapraszamy!