„Spacerując po Będzinie z Jeżykami”
„Spacerując po Będzinie z Jeżykami”
Oddział dla dzieci i młodzieży zakończył maj spotkaniem z Jeżykami z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Z okazji XXV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pt. „Czytanie - mądrość - siła” grupa przedszkolaków miała okazję zapoznać się z biblioteką, ale przede wszystkim dowiedzieć się ciekawostek o naszym mieście. Wspólnie z bibliotekarką obejrzeli zdjęcia znanych miejsc w Będzinie i zastanowili się jakie elementy, zagadnienia i przedmioty można w nich znaleźć. Dzieci zmierzyły się również z puzzlami, które po ułożeniu przedstawiały herb Będzina. Zdolne maluchy świetnie poradziły sobie w edukacyjnych zabawach i zagadkach. Po wysłuchaniu wierszowanych opowieści z książki Władysława Śliwonia pt. „Przygód kilka Dominki i Bominka” zasiedli do pracy plastycznej gdzie z niepozornych kwadratów, trójkątów i innych wieloboków zbudowali piękne budowle godne będzińskiego zamku, biblioteki, teatru i wielu wielu innych.
_pl.jpg)
_pl.jpg)
_pl.jpg)

_pl.jpg)
_pl.jpg)
_pl.jpg)

_pl.jpg)
_pl.jpg)
_pl.jpg)
_pl.jpg)
_pl.jpg)
_pl.jpg)