Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze

Na zaproszenie Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie bibliotekarka Filii nr 9 Podłosie zamieniła się w prawdziwą wróżkę. Odwiedziła przedszkolaki, by wspólnie świętować Andrzejki, łącząc zabawę z nauką. Najpierw był czas na bajkę. Dzieciaki z uwagą wysłuchały opowiadania o andrzejkach z książki Renaty Piątkowskiej „Gdyby jajko mogło mówić”. Następnie, zgodnie z tradycją i myślą, że historia zostaje w głowie, gdy się nią "pobawi", nadszedł czas na wróżby: dziewczynki ustawiły swoje lewe buty, sprawdzając, która pierwsza "wyjdzie za mąż" (czyli pierwsza opuści salę). Na specjalnie przygotowanym serduszku losowały imię swojego przyszłego ukochanego.
A na koniec, dzięki fantastycznej grze planszowej otrzymanej od Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie przedszkolaki losowały swoje przyszłe zawody. Kto wie, może wylosowany zawód okaże się strzałem w dziesiątkę.
Nauka przez zabawę to podstawa. Zwłaszcza na początku edukacji dzieci. Doskonale wpisuje się to w Cel 4 Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ – „Dobra jakość edukacji” – zapewniając dzieciom rozwój w przyjazny i angażujący sposób.