"Z Sieciakami o bezpieczeństwie"

"Z Sieciakami o bezpieczeństwie" 

Wakacje to dobry czas by spędzać czas na dworze. Jednak w dzisiejszych czasach wiele dzieci oraz nastolatków wybiera komputer lub telefon. Spędzając czas w Internecie są narażeni na wiele niebezpieczeństw, które w największej mierze pochodzą od innych użytkowników. Hejt oraz potrzeba zyskiwania lajków stały się tematem naszego spotkania. Dzięki materiałom otrzymanym od Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu Sieciaki.pl rozmawianie o tym jak sobie z nim radzić, jak go nie napędzać oraz jak mu się sprzeciwiać stało się dużo łatwiejsze. Uczestnicy otrzymali również pomarańczowe sznurówki, które są symbolem akcji przeciwko hejtowi #jestnaswiecej.

Chcąc uniknąć hejtu często uciekamy się do przedstawiania swojego fałszywego wizerunku w sieci. Po przeczytaniu książki "Wszystko dla lajków?" autorstwa Jennifer Moore-Mallinos szybko zrozumieliśmy, że używanie internetowych filtrów, zmyślanie faktów ze swojego życia pogarsza naszą samoocenę, prowadzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji i w ostateczności wcale nie chroni nas przed nienawistnym hejtem.
Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie swoich wesołych portretów, które wyrywały się z kanonów piękna i stanowiły po prostu dobrą zabawę. Bo bycie sobą powinno nam sprawiać największa frajdę.