przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Spotkanie Członków Stowarzyszenia Dzieciom Będzina

W piątkowe popołudnie 16 grudnia w będzińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Członków, Sympatyków i Przyjaciół Stowarzyszenia Dzieciom Będzina, które na co dzień zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom, które tego potrzebują. "Spotkanie opłatkowe" było sposobnością do podziękowań wszystkim ludziom, którzy przyczyniają się do uśmiechu radości pojawiającego się na dziecięcych twarzyczkach. Był to czas podsumowana tego co udało się osiągnąć i zrealizować, dzielenia się planami i pomysłami na przyszłość, składania świątecznych i noworocznych życzeń. W przygotowaniu spotkania wspierał Stowarzyszenie współpracujący klub Absolwent z MZS Nr 1 w Będzinie. Świąteczną atmosferę spotkania zapewnił Salonik Literacki.

Fotorelacja z tego wydarzenia w dziale Imprezy.
2005-12-22


Wystawa malarstwa Aleksandra Kowala

W galerii klubu "Pod Sową" miało miejsce otwarcie nowej wystawy malarstwa. Tym razem galerię wypełniły obrazy - nie po raz pierwszy zresztą - znanego będzińskiego artysty plastyka Aleksandra Kowala, członka Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Jego malarstwo wielokrotnie prezentowane było na wystawach w kraju i za granicą - ostatnio w Słowacji, Włoszech, Holandii i Serbii. Liczne prace tego artysty znajdują się w kolekcjach muzeów i osób prywatnych w Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, USA, Kanadzie, Czechach, Izraelu, Australii, na Węgrzech i Anglii. Malarstwo Aleksandra Kowala charakteryzuje "tematyka wzbogacona martwą naturą i jaskółką marynistyki, inna kolorystyka, nowości świetlne i zmiana perspektywy". Pochwał i komplementów pod adresem artysty i jego prac nie było końca.

Wystawa "Malarstwo" dostępna będzie dla zwiedzających do połowy stycznia 2006r w godz. otwarcia biblioteki.

Fotorelacja z tego wydarzenia w dziale Imprezy.
2005-12-22


Promocja książki Bolesława Ciepieli

Promocja książki Bolesława Ciepieli

9 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja nowej książki regionalisty Bolesława Ciepieli pt. O KOPALNIACH WĘGLA Zagłębiowskie Górnicze Spotkania "Po latach pracy". Prezentowana książka jest m.in. podsumowaniem dorobku autora w zakresie dokumentowania historii Zagłębia Dąbrowskiego, w tym historii kopalń węgla. Składa się z dwóch zasadniczych części: w pierwszej podano w zarysie historię zagłębiowskich kopalń węgla, w drugiej opisano zagłębiowskie górnicze spotkania urządzone w Będzinie pod hasłem "po latach pracy". Książkowa część książki stanowi autobiografię Bolesława Ciepieli.

Recenzentem książki jest prof. dr hab. Włodzimierz Wójcik, który tak rekomenduje niniejszą pozycję: "autor jawi się jako dobry dokumentalista a jednocześnie zaświadcza o tym, że jest pasjonatem pióra"

Fotorelacja z tego wydarzenia w dziale Imprezy.
2005-12-22


Mikołaj w MiPBP

mikolaj

Mikołajkowy Orszak w bibliotece przyniósł wszystkim dzieciom - tym zupełnie małym i nieco starszym przedstawienie teatralne pt. "Jakiej miłości brakło im" w wykonaniu współpracującej i zaprzyjaźnionej z biblioteką grupy "CZARNY KOT" oraz zespołu muzycznego "PRZYGODA" z MZS Nr 2 w Będzinie. Pojawił się także sprawca wydarzenia - MIKOŁAJ, który obdarował dzieci ciepłym uśmiechem i słodkościami. W zamian otrzymał od milusińskich mnóstwo prezentów w postaci wierszyków, piosenek, a także dowcipów.

Mikołajkowy Orszak będzińskiej biblioteki dotarł także do Gołuchowic i współpracującego z książnicą Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Orszak Mikołaja wspierały bibliotekarki, które przekazały do tamtejszej biblioteki kuferek pełen książeczek, a wśród nich lektury szkolne, książki przygodowe, historyczne, leksykony i encyklopedie. W sumie 140 książek. Darczyńców w zamian obdarzono radosnymi uśmiechami, życzliwością i niezwykłą gościną, ... aż żal było wyjeżdżać!

Fotorelacja z tego wydarzenia w dziale Imprezy.
2005-12-22


Promocja książki Bolesława Ciepieli

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich na promocję nowej książki regionalisty Bolesława Ciepieli pt. O KOPALNIACH WĘGLA Zagłębiowskie Górnicze Spotkania "Po latach pracy", która odbędzie się 9 grudnia o godz. 17,00 w klubie "Pod Sową".

Prezentowana książka jest m.in. podsumowaniem dorobku autora w zakresie dokumentowania historii Zagłębia Dąbrowskiego, w tym historii kopalń węgla.

2005-12-08


Wernisaż malarstwa Aleksandra Kowala

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Towarzystwo Przyjaciół Będzina serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa Aleksandra Kowala, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 17,00 w klubie "Pod Sową".

2005-12-08


Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Organizowane w
będzińskiej książnicy
Pasowanie na Czytelnika to mająca wieloletnią tradycję uroczystość. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1985 roku i od tego momentu w grono czytelników zostało przyjętych 1274 milusińskich. Tegoroczna uroczystość miała więc charakter XX jubileuszu. Została zorganizowana 2 grudnia.

Więcej informacji w dziale Imprezy.
2005-12-07


Starsze wiadomości: 1 2  3  4  » 

Ilość aktualności w bazie: 25

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.