przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

INFORMUJEMY, że w dniach

  • 24 GRUDNIA 2012 r. - WIGILIA (poniedziałek)
  • 31 GRUDNIA 2012 r. - SYLWESTER (poniedziałek)

BIBLIOTEKA GŁÓWNA ul. Piłsudskiego 39 oraz wszystkie FILIE będą CZYNNE od godz. 8.00 do 15.00. W dniu 29 GRUDNIA (sobota) Biblioteka Główna będzie NIECZYNNA.

dodano: 06.12.2012
Życzenia...

życzenia

Szczęśliwych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z najbliższymi oraz sukcesów i realizacji planów w Nowym 2013 Roku życzy w imieniu własnym oraz pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie

mgr Bożena Staszewska

dodano: 20.12.2012
Świat poezji JOLANTY WYCHOWANIEC

jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie

14 grudnia w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyła się promocja tomiku wierszy "W objęciach wiatru" Jolanty Wychowaniec. Tomik jest wydawnictwem dofinansowanym przez będzińską książnicę w ramach nagrody głównej w tegorocznej, piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.

Jolanta Wychowaniec jest poetką, malarką i wokalistką. Ukończyła Wydział Filologiczny im. T. G. Szewczenki w Kijowie. Należy do będzińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Zespołu Pieśni i Tańca "Gołowianie" w Dąbrowie Górniczej, Nauczycielskiego Klubu Literackiego "Pejzaże Myśli" i Chóru im. Jana Kiepury "Patria" w Sosnowcu, gdzie jest sopranistką. Jej wiersze publikowane były dotychczas w katalogach pokonkursowych, zbiorach "W uczuć powodzi" i "Z płatkami róż i jaśminu" oraz albumie "Pod Kapeluszem" wydanym przez wydawnictwo internetowe e-bookowo.

Wydany obecnie tomik "W objęciach wiatru" jest spokojny i refleksyjny. Daje ciepło i światło. Zawiera 50 wierszy, z których część autorka zaprezentowała w trakcie wieczoru. Jak zauważył we wstępie do tomiku, konsultant i recenzent wierszy Andrzej Noga "poezja Jolanty Wychowaniec nie ukrywa się w abstrakcji, wiersze autorki dotykają obrazów codziennych, które skłonne są być bardzo wyraźne, wręcz jaskrawe. Poetka sugeruje, że potrzebna jest nam chwila skupienia i zatrzymania w ciągłym biegu, by dostrzec kolor tych obrazów."

Spotkanie promujące tomik uprzyjemnił występ muzyczny Bożeny Związek, Marii Herman i Andrzeja Czekajskiego. Każdy z gości otrzymał także tomik wierszy z dedykacją i autografem poetki. Spotkanie poprowadził Andrzej Noga.

więcej informacji

dodano: 20.12.2012
Zagłębiowscy poeci dzieciom

władysław śliwoń kultura będzin

10 grudnia gościem Filii Nr 9 (Podłosie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie był zagłębiowski poeta, autor książek dla dzieci WŁADYSŁAW ŚLIWOŃ. Na spotkaniu z młodymi czytelnikami z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Będzinie opowiadał o swojej najnowszej książce pt. "Kucyk Angelo... a jadę w świat". To już trzecia część przygód niesfornego kucyka Angelo, który tym razem wybrał się w daleką podróż do ciepłych krajów. Gdzie był, jakie kraje zwiedził i jakie czekały na niego przygody można dowiedzieć się wypożyczając książkę w będzińskiej bibliotece.

więcej informacji

dodano: 20.12.2012
Człowiek w 4 obiektywach - wystawa fotografii Grupy 4Photo

Wystawa fotografii Grupy 4Photo

W Galerii  Pod Sową  Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa fotografii pt.  Człowiek w 4 obiektywach . To ekspozycja przygotowana przez Grupę Fotograficzną 4Photo, w składzie: Monika Gruszkiewicz, Piotr Łatacha, Tomasz Malkowski i Wojciech Skórka. To mieszkańcy Będzina i Sosnowca, pasjonaci, którzy w fotografowaniu odnajdują radość życia. Ważne są dla nich wspólne działania, wymiana myśli i wzajemna konfrontacja. W 2011 roku założyli grupę, która nie mając jeszcze formalnej nazwy zorganizowała swoją pierwszą wystawę  Zapomniane miejsca . Po tym debiucie były kolejne projekty wzbogacające dorobek i warsztat fotograficzny grupy, wpływające na indywidualny rozwój stylu fotografików.

Z udziałem członków grupy 4Photo zorganizowano m.in. wystawę  4Photo i Przyjaciele  w Galerii Sztuki KANA Art w Sosnowcu, ekspozycję  Podróże dalekie i bliskie  w Muzeum Schöena w Sosnowcu i poplenerową wystawę  Wisła - Jawornik  eksponowaną w Bibliotece Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. W kwietniu 2012 roku z inicjatywy grupy powstał projekt 110 Sosnowiczan na 110-lecie Sosnowca.

Wystawa  Człowiek w 4 obiektywach  to kolejny projekt Grupy 4Photo. Prezentowana będzie w Galerii klubu  Pod Sową  będzińskiej biblioteki do 25 stycznia. Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 20.12.2012
Wieczór poezji JOLANTY WYCHOWANIEC

14 grudnia gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będzie JOLANTA WYCHOWANIEC, laureatka Nagrody Głównej piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez będzińską książnicę i grupę "Rymozaury" Będzińskiego Fanklubu Poetyckiego. W trakcie spotkania odbędzie się promocja tomiku pt. "W objęciach wiatru" obejmującego 50 wierszy autorki, w tym nagrodzone w konkursie "Cud snu", "Cud wiatru" i "Cud melodii". Wydawnictwo, będące nagrodą główną w konkursie zostało dofinansowane przez bibliotekę.

Spotkanie poprowadzi ANDRZEJ NOGA z będzińskiej biblioteki. Zapraszamy: 14 grudnia klub "Pod Sową" będzińskiej biblioteki, początek spotkania godz. 17.00.

dodano: 12.12.2012
INTERNET BEZ GRANIC

INTERNET BEZ GRANIC

19 listopada 2012 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu INTERNET BEZ GRANIC, który jest ogólnopolskim projektem realizowanym z inicjatywy sieci Orange. Jego realizacja ma zmniejszyć e-wykluczenie wsród pokolenia 50 +. W trakcie warsztatów seniorzy uczą się podstaw obsługi komputera i zdobywają umiejętności poruszania się po Internecie.

Program INTERNET BEZ GRANIC realiozwany jest w 50 bibliotekach, których pracownicy również biorą udział w warsztatach i treningach prowadzonych przez trenerów z Orange.

W będzińskiej bibliotece warsztaty przeprowadzone zostaną w trzynastu 10-osobowych grupach do końca stycznia 2013 roku. Potem szkolenia będą kontynuowane w ramach Komputerowej Szkoły Seniora prowadzonej przez bibliotekarzy czytelni MiPBP w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 06.12.2012
Starsze wiadomości: 1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.