przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Życzenia

Zapraszamy do głosowania na Będzin!

Dziennik Zachodni ogłosił plebiscyt na najpiękniej oświetlone na święta miasto w województwie śląskim. Jeżeli chcesz, aby Będzin znalazł się wśród laureatów - zagłosuj!

PLEBISCYT

Miasto, które zwycięży w plebiscycie w naszym województwie, zdobędzie także nagrodę - energooszczędny sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który zostanie przekazany na cel charytatywny.

W drugim, ogólnopolskim etapie plebiscytu zwycięzca regionalny ma szansę zdobyć także tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce. Laureat pierwszego miejsca zdobędzie także nagrodę główną - urządzenia o wartości 10 000 zł przeznaczone dla domu dziecka lub na inny społeczny cel.

Głosowanie trwać będzie do piątku, 9 stycznia 2015 r. do godz. 12.00.

źródło: www.bedzin.pl
Kolędą malowane

Kolędą malowane

Święta tuż tuż więc i do biblioteki zawitał świąteczny nastrój. A to za sprawą dzieci z Przedszkola nr 9 w Będzinie, które swym występem jasełkowym uświetniły inaugurację konkursu plastycznego "Kolędą malowane" zorganizowanego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Będzinie i Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Po występie odbyło się wręczenie nagród dla małych zwycięzców i podziękowań dla osób wspierających ten pierwszy ale jak już zapowiadają pracownicy poradni nie ostatni taki konkurs.

więcej informacji

dodano: 22-12-2014
Zapal Światło Wolności

Zapal Światło Wolności

Instytut Pamięci Narodowej apeluje o udział w kampanii społecznej "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności" zorganizowanej w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

IPN pragnie by 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach w całej Polsce zapłonęły świece. To nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu - papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana - którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach. Honorowym patronem akcji jest Prezydent RP.

Szczegóły

dodano: 10-12-2014
Bożonarodzeniowy Tydzień

boże narodzenie

Wczoraj 8 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie rozpoczął się bożonarodzeniowy zawrót głowy. Przez tydzień w ramach zajęć warsztatowych prowadzonych w oddziale dla dzieci i młodzieży dzieci poznają tradycje i zwyczaje świąteczne oraz obrzędy bożonarodzeniowe charakterystyczne dla regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Uczestnicy warsztatów mogą także wykazać się umiejętnościami artystycznymi projektując i wykonując własne ozdoby świąteczne: choinki, bombki i śnieżynki.

Warsztaty potrwają do 12 grudnia. Realizowane są dzięki wsparciu wrocławskiej firmy EACTIVE wiemy jak, która zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych zgodnie z autorską formułą KOP = stabilne pozycje.

www.eactive.pl

więcej informacji

dodano: 09-12-2014
"Malarstwo" Krystyny Balińskiej w Galerii "Pod Sową"

malarstwo Krystyny Balińskiej

9 grudnia o godz. 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Balińskiej. Autorka pochodzi z Sosnowca. Jest absolwentką Wydziału Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Maluje, by zatrzymać to, co przemija: radość, piękno, ból, zapatrzenie. W kręgu jej zainteresowań znajduje się także muzyka i poezja.

Wystawa "Malarstwo" jest kolejną prezentacją pasji i twórczości artystki, której obrazy eksponowane były m.in. na wystawie indywidualnej w Klubie Muzyki Współczesnej "Malwa" w Krakowie (2014), Klubie im. Jasna Kiepury w Sosnowcu (2011) i Muzeum Miejskim w Sosnowcu (2000).

więcej informacji

dodano: 08-12-2014
Pod poduchą czy w skarpecie, dziś na pewno coś znajdziecie - Mikołajki w Bibliotece

mikołajki w bibliotece

5 grudnia Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie odwiedził Mikołaj. Z jego odwiedzin ucieszyły się goszczące w oddziale dla dzieci i młodzieży przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie Mikołaj przeczytał dzieciom opowieść pt. "Noc wigilijna", rozmawiał z nimi o świątecznych prezentach po czym sam, każde dziecko obdarzył upominkiem – niespodzianką. Była wspólna zabawa mikołajkowa, zgadywanki - rymowanki, kolorowanie ozdób, którymi udekorowano świąteczne choinki.

więcej informacji

dodano: 07-12-2014
Starsze wiadomości: 1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.