przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne Życzenia świąteczneCertyfikat dla będzińskiej biblioteki

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie otrzymała od Centrum Edukacji Obywatelskiej certyfikat za promocję czytelnictwa wśród najmłodszych podjęta podczas inicjatyw realizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji "Czytam sobie w bibliotece".

dodano: 29-12-2015
"Introligatorem być"

Podłosie

Pod koniec grudnia Małe Moliki z Miejskiego Przedszkola nr 11 w Będzinie wzięły udział w cyklu zajęć bibliotecznych organizowanych przez Filię nr 9 (Podłosie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Dzieci poznały kolejny ciekawy i trochę już zapomniany zawód introligatora. Wykorzystując wiedzę na temat pracy introligatora oraz książek, która dzieci pozyskały podczas wcześniejszych zabaw wykonały samodzielnie projekty własnych wydawnictw. Twórcza zabawa przyniosła przedszkolakom wiele zadowolenia, które zachęci dzieci do częstszego o samodzielnego sięgania po książki.

więcej informacji

dodano: 28-12-2015
Takim Go pamiętamy

Aleksander Kowal

..."To moja pasja, przygoda, która rozgrywa się na białej płaszczyźnie płótna, kartonu. Zaczynam malować – wspaniała tajemnica, bo nigdy nie jestem w stanie zaplanować ostatecznego rezultatu tego zmagania z kolorem, formą, fakturą. Pracuję, mijają godziny- powstaje obraz, który jest dla mnie …niespodzianką" czytamy na stronie internetowej Aleksandra Kowala, któremu dedykowany był wieczór "Takim Go pamiętamy".

To ostatni w tym roku wieczór klubowy Towarzystwa Przyjaciół Będzina, który odbył się 17 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Podczas przyjacielskich wspomnień o artyście w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki otwarto wystawę "Takim Go pamiętamy", na której zaprezentowano obrazy i grafiki Aleksandra Kowala oraz rodzinne pamiątki, które wzbogacają obraz zainteresowań znanego pastelisty. Nieliczni, bowiem wiedzą, że Aleksander Kowal lubił i uprawiał także muzykę, sport oraz taniec towarzyski.

więcej informacji

dodano: 28-12-2015
Tuż przed świętami w bibliotece bomb(k)owo

święta

Święta tuż, tuż… Dlatego oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy dla swoich najmłodszych czytelników przygotował niespodziankę. Każdy odwiedzający bibliotekę czytelnik mógł ozdobić według własnego pomysłu bombkę, którą następnie udekorował wskazane w bibliotece świąteczne drzewko. Przy pracy bibliotekarzy wspomagały harcerki z pięćdziesiątej ósmej drużyny harcerskiej "Wyklęci" z Hufca Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego. Wszystkie piękne i kolorowe bombki zostały wykonane m.in. dzięki uprzejmości ogólnopolskiej sieci szkół policealnych Centrum Nauki i Biznesu "Żak" oddział w Będzinie, od którego biblioteka otrzymała materiały i akcesoria artystyczne do wykonywania świątecznych ozdób. Dziękujemy :)

więcej informacji

dodano: 19-12-2015
Warsztaty bożonarodzeniowe

Warsztaty bożonarodzeniowe

Ostatnia odsłona tygodnia bożonarodzeniowego w będzińskiej bibliotece odbyła się 11 grudnia. Uczestniczące w warsztatach dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 wysłuchały, jakie przygody świąteczne spotkały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Książeczka pt. "Srebrzyste dzwoneczki" wprowadziła uczestników zajęć w wesoły świąteczny nastrój. Zainspirowane lekturą przedszkolaki wykonały samodzielnie świąteczne renifery, którymi wspólnie ozdobiły choinkę w oddziale dla dzieci i młodzieży.

więcej informacji

dodano: 18-12-2015
Starsze wiadomości: 1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.