przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Ars Avionica – malowane skrzydła" – wernisaż wystawy.

avionica

Miejska i Powiatowa biblioteka publiczna w Będzinie ZAPRASZA 3 czerwca o godz. 17.00 do Galerii klubu "Pod Sową" na wernisaż wystawy grupy plastycznej Ars Avionica pt. "Ars Avionica – malowane skrzydła".

Na wystawie swoje prace eksponować będą Marcin Wojciechowski (Będzin), Piotr Łopalewski (Kraków) Marek Radomski (Kraków), Oskar Gawłowski (Brodnica), Alicja Szwanc (Zabrze), Piotr Gawlowski (Łódź), Wojciech Sankowski (Wrocław), Jarosław Jurczyk. Ekspozycja prezentowana będzie do 30 czerwca. Zapraszamy.

dodano: 30.05.2011
Zajęcia z okazji Dnia Mamy.

tydzień bibliotek

Dziś Dzień Mamy. Z tej okazji 25 maja o godzinie 10 w oddziale dla dzieci będzińskiej biblioteki zorganizowane zostały zajęcia z uczniami klasy "0" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 26.05.2011
Wieczór poezji Marzeny Orczyk - Wiczkowskiej.

tydzień bibliotek

19 czerwca w będzińskiej bibliotece odbyło się spotkanie poetyckie zorganizowane w ramach będzińskiego Fanklubu Poetyckiego. Gościem spotkania była Marzena Orczyk - Wiczkowska, autorka tomiku "Grypsy z Panotikonu" oraz prowadzący spotkanie Patryk Chrzan.

więcej informacji

dodano: 25.05.2011
Pokaz filmu "Zakochany bez pamięci" w KLUBIE MIŁOŚNIKÓW (dobrego) KINA.

tydzień bibliotek

W piątek 20 maja w bibliotecznym klubie "Pod Sową" odbyło się prowadzone przez Kingę Baranowską spotkanie KLUBU MIŁOŚNIKÓW (dobrego) KINA: Jazda obowiązkowa, czyli filmy, które musisz znać. Po krótkim wprowadzeniu zebrani uczestniczyli w pokazie filmu "Zakochany bez pamięci" z Jimem Carreyem i Kate Winslet w reżyserii Michela Gondryego.

więcej informacji

dodano: 24.05.2011
Wręczenie laurów "Super Czytacza"

tydzień bibliotek

13 maja dla najbardziej aktywnych czytelników biblioteki zdecydowanie nie był dniem pechowym. Tego właśnie dnia zostali oni nagrodzeni laurem "Super Czytacza", nadawanym w dowód uznania dla czytelniczej pasji. Była to już ósma edycja tego rozdania nagród. Nagrodzeni reprezentowali każdy przedział wiekowy, co świadczy o tym, że tradycja czytania nie ginie.

więcej informacji

dodano: 24.05.2011
ZBIGNIEWA MASTERNAKA "metamorfoza..."

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZA 11 maja o godz. 17.00 do klubu "Pod Sową" na spotkanie z prozaikiem, dramaturgiem, autorem scenariuszy filmowych ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM.

Pochodzący z Piórkowa w Górach Świętokrzyskich Zbigniew Masternak jest młodym (1978 ), utalentowanym autorem dwóch tomików poetyckich, czerech książek, kilkunastu opowiadań oraz scenariuszy do dwóch filmów, w tym "Stacji Mirsk" której był współproducentem. Obraz otrzymał Grand Prix na IX Krakowskim Festiwalu Filmowym "KRAKFFA", był wydarzeniem offowego nurtu festiwalu w Gdyni i emitowano go w Telewizji Kino Polska oraz Canal Plus.

Zbigniew Masternak jest absolwentem krakowskiej Szkoły Filmu i Komunikacji Audiowizualnej, w której ukończył scenopisarstwo. Debiutował w 2000 roku publikując na łamach "Twórczości" dwa opowiadania z "Księstwa. Księgi drugiej - Niech żyje wolność" i "Posag Emeryka", choć on sam za swój debiut literacki uważa opowiadanie "Stara baśń i wehikuł czasu" opublikowane w "Głosie Gminy Baćkowice", gdy miał 14 lat. W 2006 roku ukazał się jego debiut książkowy, powieść "Niech żyje wolność" oraz "Chmurołap". Po dwóch latach na rynku pojawiło się kolejne wydawnictwo, powieść "Scyzoryk". W 2011 roku ma się ukazać film "Księstwo" w reżyserii Andrzeja Barańskiego, którego scenariusz powstał w oparciu o trylogię świętokrzyską Masternaka "Chmurołap", "Niech żyje wolność" "Scyzoryk". ZAPRASZAMY. Wstęp wolny.

dodano: 10.05.2011
9-14 maja OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę

tydzień bibliotek

8 maja w całej Polsce rozpoczęły się obchody kolejnego TYGODNIA BIBLIOTEK. Zainicjowany 8 lat temu przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich program, ma charakter ogólnopolski i służy upowszechnianiu i popularyzacji kultury, czytelnictwa i literatury. Jest także okazją do prezentowania bibliotek jako instytucji stale się zmieniających, systematycznie dostosowujących się do potrzeb i wymagań użytkowników, odpowiadających na jego potrzeby kulturalne, edukacyjne i informacyjne. To także możliwość prezentacji relacji bibliotekarzy z czytelnikami, niezależnie od rodzaju bibliotek oraz wieku i gustów odwiedzających je osób.

Podobnie jak w latach ubiegłych Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie uwzględniając potrzeby środowiska lokalnego, w tym najmłodszych jego mieszkańców, istotę budowania bezpośrednich relacji bibliotekarza z czytelnikami oraz wpływ biblioteki na rozwój życia umysłowego i kulturalnego miasta przygotowała różnorodną ofertę wydarzeń kulturalnych.

więcej informacji

dodano: 09.05.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.