przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Nic nas nie ogranicza. Inspiracje na temat ceramiki i szkła

wystawa

Mały Książę, Prosiaczek, Kubuś Puchatek, Małpka Fiki-Miki, plejada Smoków... to główni bohaterowie wystawy "Nic nas nie ogranicza. Inspiracje na temat ceramiki i szkła" otwartej 5 maja w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Wystawa prezentuje prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie powstałe w Pracowni ceramiki, sztukatorstwa i wybranych technik szklarskich prowadzonej przez Jadwigę Gaik. To kolejna wystawa jaką biblioteka organizuje wspólnie z ośrodkiem w ramach GALERII MŁODEGO ARTYSTY. Tym razem dominuje glina i porcelana, chociaż wśród prac znalazły się także autoportrety podopiecznych pracowni, powstałe w ramach programu profilaktycznego "Ja tu jestem". Eksponowane prace, a wśród nich duże ceramiczne formaty przestrzenne wykonane zostały metodą wałeczkową, z kolei ceramika użytkowa została wykonana metodą odlewniczą. Duże zainteresowanie wzbudzają prace ze szkła, które powstają techniką fusingu. To unikalna metoda polegająca na kontrolowanym kształtowaniu płaskiej tafli szkła w wysokiej temperaturze, z użyciem kolorowych szkieł i proszków - wyjaśniała Jadwiga Gaik, opiekun pracowni dodając, że w planach mają także wykonywanie szklanej mozaiki oraz biżuterii ze szkła.

Wystawę "Nic nas nie ogranicza. Inspiracje na temat ceramiki i szkła" eksponowaną w holu dolnym będzińskiej biblioteki można zobaczyć do końca miesiąca w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 09.05.2011
BUKOWIŃSKIE WIERCHY... majowy weekend bibliotekarzy

bukowina tatrzańska
Pogodne, ciche jak duch, co tonąc w marzeniu
leci w sfery spokojne, burzliwe ominie:
lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie,
jak błyszczący dyjament w stalowym pierścieniu...

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

8 maja rozpoczyna się kolejny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". Będzińscy bibliotekarze wykorzystali więc długi majowy weekend i rozpoczęli obchody Tygodnia Bibliotek w Bukowinie Tatrzańskiej.więcej informacji

dodano: 09.05.2011
Ekologicznie... czyli jak ? finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

konkurs ekologiczny

Ekologicznie... czyli jak? z takim m.in. zagadnieniem zmierzyli się tegoroczni uczestnicy XVIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT. To zadanie skierowano do uczniów klas IV-VI, którzy wykorzystując surowce wtórne musieli wykonać techniką kolażu plakat.

Początki Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT sięgają roku 1998. Od tego czasu odbyło się trzynaście edycji konkursu, w których wzięło udział prawie 2 500 uczestników. W tym czasie konkurs zmieniał zasięg z miejskiego na powiatowy (2000 r.) , a w 2010 roku organizatorom udało się do konkursu zaprosić dzieci i młodzież z miast partnerskich Będzina, tj. Iżewska (Rosja) Kaisiadorys (Litwa) i Tatabanya (Węgry). Celem konkursu jest promowanie idei ochrony środowiska, rozpowszechnianie wiedzy na temat ekologii, lansowanie ekologicznego stylu życia oraz rozwijanie wiedzy o regionie.

więcej informacji

dodano: 21.04.2011
Klub Miłośników Kina zaprasza

Klub Miłośników Kina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZA 15 kwietnia na kolejne spotkanie KLUBU MIŁOŚNIKÓW (dobrego) KINA. Tym razem w cyklu Jazda obowiązkowa, czyli filmy, które musisz znać odbędzie się projekcja komedii francuskiej z 2008 roku "Jeszcze dalej niż Północ" w reżyserii Dany Boon. Warsztaty poprowadzi koordynator projektu Kinga Baranowska. Początek spotkania o godzinie 16.30. Zapraszamy!!!dodano: 13.04.2011
Pamiętamy...

wystawa

 Pamiętamy...  to wystawa fotografii prezentowana od 11 kwietnia w holu dolnym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Autorem zdjęć jest Robert Garstka, fotograf , fotoreporter, animator kultury i dokumentalista regionalny w jednym. Jego zdjęcia zamieszczone są w dwóch albumach fotograficznych  Dom wieczności  oraz  Przydrożni świadkowie wiary  oraz książce  Będziński pejzaż frasobliwy , której Robert Garstka jest autorem.

Tym razem laureat Nagrody Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury prezentuje fotoreportaż ukazujący momenty zarejestrowane po wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku. To jak przyznaje sam autor próba przypomnienia tamtych dni.

Wystawa prezentowana będzie do końca miesiąca. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 13.04.2011
Ekologicznie - czyli jak ?

Konkurs ekologiczny

12 kwietnia w MiPBP w Będzinie odbyły się obrady jury oceniającego prace, które wpłynęły na konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT. Tegoroczna, trzynasta już edycja konkursu odbyła się pod hasłem  Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. . Na konkurs wpłynęło ponad 250 prac z Polski, Litwy i Węgier w IV kategoriach wiekowych:

 • GRUPA I : przedszkola  0  i klasy I - III szkół podstawowych
 • GRUPA II : klasy IV - VI szkół podstawowych
 • GRUPA III : szkoły gimnazjalne
 • GRUPA IV : szkoły ponadgimnazjalne

Jury powołane przez organizatorów konkursu:

 • Starostwo Powiatowe w Będzinie: Wydział Architektury i Środowiska,
 • Urząd Miejski w Będzinie: Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej oraz Wydział Kształtowania Środowiska
 • Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie nagrodziło i wyróżnił 36 prac. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystości finału konkursu, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 13.04.2011
Ciekawe są dalekie kraje - spotkanie autorskie z MARCINEM BRUCZKOWSKIM

Spotkanie z Marcinem Bruczkowskim

Marcin Bruczkowski znany jako gajdzin zaprosił czytelników do literackiej i wirtualnej podróży po Japonii podczas spotkania zorganizowanego 8 kwietnia w będzińskiej bibliotece. Pisarz amator tak o sobie mówi autor czterech książek, w których zadziwia czytelników swoją fascynacją krajami azjatyckimi oraz umiejętnością przedstawienia zwyczajów, różnicy kulturowych oraz niezliczonych przygód, które go spotkały.

więcej informacji

dodano: 13.04.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.