przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Konferencja Egzamin maturalny z języka polskiego u progu zmian

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Doradca Metodyczny Języka Polskiego Szkół Miasta i Powiatu Będzińskiego Małgorzata Piotrowiak ZAPRASZAJĄ nauczycieli języka polskiego oraz bibliotekarzy szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konferencji pt. "Egzamin maturalny z języka polskiego u progu zmian", która odbędzie się 30 marca 2011 roku o godz. 14.30 w budynku biblioteki - ul. Piłsudskiego 39. Spotkanie poprowadzi dr Maria Romanowska z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Konferencja będzie m.in. wskazówką dla bibliotekarzy jak w perspektywie zachodzących zmian planować gromadzenie zbiorów lektury dziecięcej i młodzieżowej.

dodano: 24.03.2011
ELIMINACJE MIEJSKIE XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów - Rybnik 2011

konkurs recytatorski

18 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się drugi dzień przesłuchań konkursowych Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkół gimnazjalnych i reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 24.03.2011
"Północna strona" Bartosza Wiczkowskiego

Bartosz Wiczkowski

11 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie gościła Bartosza Wiczkowskiego, laureata Nagrody Głównej III edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego 2010.

Podczas wieczoru poeta prezentował swój debiutancki tomik wierszy pt. "Północna strona", który został wydany jako nagroda przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, organizatora konkursu. Jak przyznaje poeta motywem inspirującym był znak drogowy A-18b.

więcej informacji

dodano: 24.03.2011
ELIMINACJE MIEJSKIE XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów - Rybnik 2011

Wojewódzki Konkurs Recytatorski

17 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się przesłuchania konkursowe etapu miejskiego XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Celem konkursu organizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz będzińską bibliotekę jest m.in. propagowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających dzieciom i młodzieży na zaprezentowanie jej stosunku do siebie i świata, twórcze poszukiwania nowych sposobów interpretacji wybranej przez recytatorów poezji i prozy w ojczystym języku oraz konfrontacja dokonań w dziedzinie sztuki mówienia oraz doskonalenie warsztatu recytatorów.

więcej informacji

dodano: 18.03.2011
Papierowe fantazje

warsztaty dla nauczycieli

Origami to trudna sztuka składania papieru, która wywodzi się z Chin. Historię, reguły i zasady tworzenia papierowych kręciołków zaprezentowała Elżbieta Zygmunt podczas warsztatów zorganizowanych w Fili Nr 4 (Łagisza) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Zorganizowane z inicjatywy Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Będzinie warsztaty adresowane były do nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych. Pierwsze spotkanie, któremu towarzyszyła wystawa prac origami Elżbiety Zygmunt odbyło się 9 marca. Drugą cześć warsztatów zaplanowano na czwartek, 24 marca.

więcej informacji

dodano: 18.03.2011
CZWARTA EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

Konkurs poetycki będzin

Już po raz czwarty Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim. Konkurs, ogłoszony w ramach Roku Czesława Miłosza ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich miłośników słowa poetyckiego. Mogą w nim uczestniczyć zarówno twórcy nieprofesjonalni jak i zrzeszeni w związkach twórczych.

Intencją organizatora konkursu jest integracja literackiego środowiska powiatu będzińskiego i całego województwa śląskiego, promocja utalentowanych poetów oraz kształtowanie postaw twórczych i form aktywności, które służą bogactwu i pielęgnacji języka polskiego. Realizując to zadanie biblioteka pragnie prezentować w województwie najnowszą twórczość poetów cieszących się w regionie zasłużonym uznaniem, ale i stworzyć także szanse startu młodym literatom. Nagrodą Główną w konkursie jest dofinansowanie w wysokości 1 ooo zł do wydania tomiku poetyckiego laureata.

Szczegółowe warunki konkursu zawiera REGULAMIN dostępny na stronie organizatora: www.biblioteka.bedzin.pl.

dodano: 14.03.2011
Konkurs ekologiczny

konkurs ekologiczny biblioteka będzin

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Będzinie OGŁASZAJĄ XIII edycję konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT pt. "Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi." Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawiera REGULAMIN dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl .

dodano: 14.03.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.