przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Poezja Bartosza Wiczkowskiego

bartosz wiczkowski

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZA na wieczór poezji Bartosza Wiczkowskiego. Podczas spotkania, 11 marca o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową" odbędzie się promocja debiutanckiego tomiku wierszy młodego poety pt. "Północna strona". Tomik to Nagroda Główna III edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego 2010 ufundowana przez organizatora, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

dodano: 10.03.2011
Okiem i pędzlem Henryki Orzeł

Okiem i pędzlem Henryki Orzeł

Będzińska biblioteka zaprasza do Galerii "Pod Sową" gdzie 4 marca otwarto wystawę malarstwa Henryki Orzeł pt. "Okiem i pędzlem". Prezentowane na wystawie prace są świadectwem wrażliwości artystki i zaciekawienia światem. Jej obrazy, jak zauważa artysta plastyk Romuald Korus żyją kolorem. Mocnym, zdecydowanym, przede wszystkim pięknym, pełnym pragnienia życia. Jest to kolor, który autorka w swej twórczości przeciwstawia się wszelkiej bezbarwności. Kolor, który przepełnia nadzieja, nie ma w nim nocy, staje się czasem oczekiwania na dzień, na trwałe słońce.

więcej informacji

dodano: 10.03.2011
Ławeczka z widokiem na zamek

ławeczka z widokiem na zamek biblioteka

3 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie otwarto wystawę pt. "Ławeczka z widokiem na zamek". Na 11 zaaranżowanych planszach prezentowane są zdjęcia młodych pasjonatów fotografii koła fotograficznego Kontur z Gimnazjum Nr 1 w Będzinie. Uczestnicy liczącego już 10 lat koło odnoszą z powodzeniem sukcesy w licznych konkursach miejskich, regionalnych i międzynarodowych. Na wystawie prezentują swój dorobek fotograficzny polecając uwadze oglądających będziński zamek, kościół św. Trójcy, kino "Nowość", miejskie targowisko, charakterystyczne dla Będzina koncerty i festiwale.

więcej informacji

dodano: 04.03.2011
Biblioteki otwarte na świat - spotkanie bibliotekarzy z Małgorzatą Handzlik

Małgorzata Handzlik biblioteka

24 lutego gościem będzińskiej biblioteki była Pani Małgorzata Handzlik, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Czytelnikom i bibliotekarzom Powiatu Będzińskiego przybliżyła specyfikę pracy w Parlamencie Europejskim, strukturę Parlamentu oraz najważniejsze dyrektywy, nad którymi pracuje w ramach Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów, uchwalane na jego forum. Spotkanie, zorganizowane w ramach działalności edukacyjnej bibliotek było ważną formą otwierania się bibliotek na świat i rolę bibliotek w europejskich strukturach. Zainicjowało nowy cykl spotkań poświęconych aktywności kobiet, realizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w 2011 roku .

więcej informacji

dodano: 04.03.2011
Spotkanie z Jackiem Śliwą

Zmęczyła Cię już ta zima?

Tęsknisz za słońcem i ciepłem? Centrum Edukacji Ekologicznej "Ziemia i mi" zaprasza wszystkie Panie i Panów 7 marca o godz. 17.00 na wiosenny spacer po hiszpańskich parkach i ogrodach. Przewodnikiem będzie Pan Jacek Śliwa - marynarz i podróżnik. Podczas "sjesty" mały poczęstunek.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Powiatowej w Będzinie ul. Piłsudskiego 39 w "Klubie pod Sową".

Wstęp wolny.

dodano: 03.03.2011
Klubu Miłośników (dobrego) Kina

Klubu Miłośników Dobrego Kina Będzin

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Będzinie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Miłośników (dobrego) Kina, które odbędzie się 2 marca 2011 r. o godz. 16.30, w Klubie pod Sową.

Zaprezentowany zostanie film w reżyserii Jacka Borcucha pt. "Wszystko co kocham". Jest to historia grupy przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość przeżywają na polskim wybrzeżu. Janek (Mateusz Kościukiewicz), wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi (Olga Frycz), jak współczesny Romeo, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana. Konflikt między ich rodzinami sprawi, że rodzące się uczucie zostanie wystawione na próbę.

Młodzieńczy, idealistyczny świat zderzony zostanie z bezwzględną rzeczywistością, a bohaterowie będą musieli podjąć trudne decyzje, kładąc na szali miłość i przyjaźń.

dodano: 01.02.2011
DKK: 20 lat nowej Polski w reportażach

Dyskusyjny Klub Książki Będzin

16.02.2011 roku podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o zbiorze reportaży zatytułowanych 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusz Szczygła. Jak sam tytuł wskazuje Mariusz Szczygieł wybrał do swojej antologii 26 reportaży z ostatnich dwudziestu lat, które ukazały się w  Gazecie Wyborczej  czy w  Polityce .więcej informacji

dodano: 01.02.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.