przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Ekologicznie, czyli jak?" - rozpoczęcie BIBLIOFERII

17 stycznia Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie rozpoczął tegoroczne BIBLIOFERIE. Pierwszymi zajęciami otwierającymi cykl były warsztaty plastyczne pod tytułem: "Ekologicznie, czyli jak?".

Dzieci biorące udział w zajęciach, miały okazję zapoznać się z nowymi technikami plastycznymi, do których wykorzystywane są surowce wtórne. Nowo nabyte umiejętności mogły zaprezentować podczas tworzenia swoich niepowtarzalnych prace. Oczywiście nie zabrakło również wspólnego czytania bajek oraz różnych zabaw.

Na warsztatach gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Będzinie, dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie oraz czytelników naszej Biblioteki.

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania:

więcej informacji

dodano: 24.01.2011
Klub Miłośników (dobrego) kina

klub filmowy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza wszystkich chętnych 27 stycznia 2011 r. na godz. 16.30 do Klubu "Pod Sową" w MiPBP w Będzinie na pierwsze w tym roku spotkanie KLUBU MIŁOŚNIKÓW (dobrego) KINA. Cykl "Jazda obowiązkowa, czyli filmy, które musisz znać" rozpocznie produkcja Wong Kar - Wai "JAGODOWA MIŁOŚĆ".

Fabuła filmu opowiada o młodej kobiecie, Elizabeth, rozczarowanej miłością, która pragnąc oderwać się od dotychczasowego życia wyrusza w podróż po Ameryce. Spotkania z obcymi, bardzo różniącymi się od siebie ludźmi wprowadzają bohaterkę w nowy rozdział jej życia. Poczynając od uduchowionego, wiecznie zamyślonego właściciela nocnej kafejki poprzez zdegenerowanego policjanta i jego zbuntowaną żonę, a kończąc na pechowej hazardzistce, wszyscy pomagają Elizabeth zmienić jej spojrzenie na świat. Dziewczyna powoli odkrywa dla siebie właściwą drogę prowadzącą wprost do prawdziwej miłości.

W rolach głównych występują: nominowani do Oscara Natalie Portman oraz Jude Law, a także Rachel Weisz (Oscar za "Wiernego ogrodnika"), David Strathairn (nominacja do Oscara za "Good Night & Good Luck") oraz wielokrotna zdobywczyni Grammy - Norah Jones.

Zapraszamy. Wstęp bezpłatny.

dodano: 24.01.2011
PASJONACI w Galerii klubu "Pod Sową"

biblioteka wystawa

12 stycznia w Galerii klubu "Pod Sową" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się wernisaż wystawy zbiorowej prac artystów śląskiego oddziału Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Prezentująca wysoki poziom artystyczny ekspozycja, jest pierwszym przedsięwzięciem rozpoczynającym działalność kulturalną stowarzyszenia. Swoje prace zaprezentowali: Florian Kohuta z Rudzicy koło Bielska, znany m.in. jako autor strachów polnych, Urszula Lewandowska Zalewska z Będzina, Danuta Łuczkiewicz z Koczały, Włodzimierz Micuła z Będzina, Jacek Ożoga z Krakowa, Teresa Waluszczyk z Wojkowic Kościelnych oraz Dariusz Zalewski z Będzina. Gościnie, swoje dwa najnowsze obrazy "Ptaki" oraz "Kwiaty" eksponował znany malarz i pastelista Aleksander Kowal.

więcej informacji

dodano: 20.01.2011
FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

biblioteka konkurs plastyczny

14 stycznia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego adresowanego do dzieci i młodzieży szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Powiatu Będzińskiego i miast ościennych. Autorom najlepszych prac wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora konkursu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, Ireneusza Wcisło i Tadeusza Chwał z EURO CAR SERVICE z Czeladzi oraz Jadwigę Gaik.

więcej informacji

dodano: 18.01.2011
Dyskusyjny Klub Książki

dyskusyjny klub książki

W styczniu mijają cztery lata odkąd w będzińskiej bibliotece z myślą o czytelnikach zaczęto organizować spotkania DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI. Zainicjowany w 2007 roku przez Instytut Książki i British Council w Krakowie projekt, wpisał się w wieloletni program promocji literatury i czytelnictwa, kreujący modę na czytanie i aktywny udział w życiu literackim. Działalność Dyskusyjnych Klubów Książki opiera się na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o czytanych książkach. Skierowane są do osób, dla których kontakt z literaturą nie ogranicza się tylko do czytania książek. To płaszczyzna do dyskusji, wymiany poglądów na temat książek, autorów i współczesnej literatury. DKK to także sposób na "wędrówkę" po różnych krajach, poznawanie odmiennych kultur i tradycji.

W najbliższą środę 19 stycznia o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się kolejne spotkanie DKK. Tym razem dyskusja będzie dotyczyła książki szwedzkiego pisarza Pera Olofa Enquista pt. "Opowieść o Blanche i Marie". To niełatwa książka. Autor, w oparciu o pamiętniki Blanche Wittman opisuje wycinek życia wielkiej polskiej uczonej, noblistki Marii Skłodowskiej - Curie. W zestawieniu tych dwóch kobiecych postaci, histeryczki, jaką była Blanche Wittman i naukowca, autor wprowadza czytelnika w wachlarz ludzkich wrażliwości i emocji targających ludzkim losem. W szczególny sposób pisze o potędze miłości z jej bardzo różnymi, także okrutnymi i toksycznymi odcieniami. ZAPRASZAMY.

dodano: 18.01.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.