przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Pejzaż horyzontem zamknięty - wernisaż wystawy malarstwa Mirosławy Dudek

miroslawa dudek

Galeria klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki zaprasza 2 grudnia (godz. 17.00) na wernisaż wystawy malarstwa MIROSŁAWY DUDEK. "Pejzaż horyzontem zamknięty" to pierwsza indywidualna wystawa tej autorki. Zaprezentuje 20 obrazów stanowiących dorobek dwóch lat nauki i pracy w pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury, gdzie pod kierunkiem artysty - plastyka Romualda Korusa nadal rozwija umiejętności i kształci warsztat.

Mirosława Dudek reprezentuje grupę artystów malarstwa nieprofesjonalnego. Maluje akrylem, głównie pejzaże. Jej prace prezentowane były na kilku wystawach zbiorowych, m.in. wystawie poplenerowej "Będzińskie Pejzaże 2011" eksponowanej w Galerii Strych w OK w Będzinie, "Pejzaże Zagłębiowskie" przygotowanej z okazji 15 lecia Pracowni Malarstwa Stalugowego w Muzeum "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej, na poplenerowej wystawie Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki.

Mirosława Dudek jest laureatką I Miejsca (kategoria malarstwo) w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Znaszli ten kraj" organizowanego przez STKZD. W ramach działalności Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie, którego jest prezesem współpracuje m.in.Janem Dominiakiem, artystą grafikiem, inicjatorem mobilnej Galerii Sztuki Współczesnej w Tychach.

ZAPRASZAMY

dodano: 28.11.2011
Światowy Dzień Pluszowego Misia

dkk

W piątek 25 listopada w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży będzińskiej biblioteki odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Gośćmi biblioteki była grupa "Krasnoludków" z Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Będzinie. Przedszkolaki przyniosły ze sobą ulubione misie i opowiedziały dlaczego są to ich wyjątkowe pluszaki. Wysłuchały historii pierwszego pluszowego niedźwiadka oraz fragmentu opowieści o Misiu Uszatku. W tym szczególnym dla wszystkich niedźwiadków dniu wykonały portret "Misia Fufusia" oraz utuliły swoje maskotki do zimowego snu.

więcej informacji

dodano: 25.11.2011
Szczęście to brak nieszczęścia... - spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską

dkk

Optymistyczne i wzruszające opowieści o poszukiwaniu szczęścia… Tak można określić książki DANUTY NOSZCZYŃSKIEJ, z którą czytelnicy spotkali się 23 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. członkowie działającego w bibliotece od 2007 roku Dyskusyjnego Klubu Książki.

więcej informacji

dodano: 25.11.2011
Promocja książki "Dawne zapomniane kopalnie na terenie Ziemi Psarskiej"

zapomniane kopalnie

W miniony piątek, 18 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa koło "ZAGŁĘBIE" oraz będzińskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się promocja książki "Dawne zapomniane kopalnie na terenie Ziemi Psarskiej". To najnowsza publikacja Bolesława Ciepieli, autora 42 książek o historii Zagłębia Dąbrowskiego, w tym siedmiu dotyczących dziejów górnictwa.

więcej informacji

dodano: 21.11.2011
Dyskusyjny Klub Książki - spotkanie z Danutą Noszczyńską

noszczynska

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZA 23 listopada 2011 o godz. 17.00 na spotkanie z DANUTĄ NOSZCZYŃSKĄ, autorką powieści przede wszystkim dla przedstawicieli płci pięknej, choć nie tylko.

Pisarka urodziła się i mieszka w Jaworznie, dla niej "najpiękniejszym miejscu na świecie". Ukończyła krakowskie Liceum Sztuk Pięknych oraz studia na wydziale Filozoficznym uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, gdzie od kilku lat realizuje swoje pasje: prowadzi Młodzieżowy Amatorski Teatr Autorski, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz kabaret "My se same". Z powodzeniem pisze scenariusze spektakli i widowisk, które zyskują uznanie jurorów i publiczności przeglądów i festiwali teatralnych.

Danuta Noszczyńska ma w dorobku literackim 5 powieści: "Mogło być gorzej", "Kufer babki Alicji", "Luizę pilnie sprzedam", "Hormon nieszczęścia", "Blondynka moralnego niepokoju". Ukazuje w nich rzeczywistość w krzywym zwierciadle, nieco uproszczoną, ale dzięki temu zabawniejszą i łatwiejszą do zaakceptowania. Pisze głównie o kobietach i poszukiwaniu miłości. Ale robi to z dużym poczuciem humoru i dystansem do swoich bohaterów. To powoduje, że jej książki uznawane są za wzruszające i zabawne. Styl pisarski Danuty Noszczyńskiej jest naturalny i swobodny. Dialogi, dawka dobrego humoru, fantazyjna narracja oraz pojawiający się często wciągający i trzymający w napięciu wątek kryminalny, to walory które przekonują czytelnika.

Spotkanie z Danutą Noszczyńską zostało zorganizowane z inicjatywy działającego od 2007 roku w bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki. Idea jego działalności opiera się na założeniu, że w bibliotece potrzebne jest miejsce, gdzie można swobodnie rozmawiać o literaturze i czytanych książkach. DKK skierowane jest do osób, dla których kontakt z literaturą nie ogranicza się tylko do czytania. To płaszczyzna do dyskusji, wymiany poglądów na temat książek, autorów i kondycji współczesnej literatury. To także sposób na "wędrówkę" po różnych krajach, poznawanie odmiennych kultur i tradycji.

dodano: 17.11.2011
Finał ogólnopolskiego konkursu "Znaszli ten kraj"

znaszli ten kraj

15 listopada o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał IV Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego "Znaszli ten kraj". Inicjatorem i organizatorem konkursu realizowanego w ramach Interdyscyplinarnych Warsztatów Artystycznych 2011 było Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 16.11.2011
"Dawne, zapomniane kopalnie na terenie Ziemi Psarskiej" - promocja książki Bolesława Ciepieli

strajk

Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział w Będzinie oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa koło "Zagłębie" w Będzinie ZAPRASZAJĄ na promocję książki BOLESŁAWA CIEPIELI pt. "Dawne, zapomniane kopalnie na terenie Ziemi Psarskiej".

Spotkanie odbędzie się 18 listopada o godz. 16.30 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

ZAPRASZAMY

dodano: 14.11.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.