przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka piersi - III Konferencja Edukacyjna Będzińskiego Stowarzyszenia Amazonek

amazonki

"Choroby nowotworowe piersi - profilaktyka i wspomaganie kobiet ze zdiagnozowaną chorobą" były przedmiotem konferencji edukacyjnej i spotkania informacyjnego jakie Będzińskie Stowarzyszenie Amazonek z organizowało 5 i 11 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 14.10.2011
BALLADY LEONARDA COHENA

michalski

W najbliższy czwartek, 20 października Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na koncert KUBY MICHALSKIEGO, kompozytora, autora, wokalisty i gitarzysty, który w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Dwukrotnie został wyróżniony na festiwalu OPPA. Nagrał pięć płyt z zespołem Cotton Cat i dwa albumy solowe, jeden z piosenkami Jacka Kaczmarskiego (2007), drugi wydany wiosną tego roku "Podróż" zawierający własne kompozycje do wierszy znanych poetów m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire’a.

Koncert Ballad Leonarda Cohena przygotowano z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych tzw. "Święta Białej Laski", które biblioteka od kilku lat współorganizuje z będzińskim kołem Polskiego Związku Niewidomych. W trakcie koncertu będzie można wysłuchać kilkunastu ballad wybranych z całego dorobku słynnego kanadyjskiego barda. Kuba Michalski śpiewa je, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. W programie znajdą się "hity" takie jak "Zuzanna" czy "Słynny niebieski prochowiec", ale też utwory mniej znane. Większość piosenek artysta śpiewa w polskich tłumaczeniach: Macieja Zembatego, Jerzego Menela i własnych. Natomiast "Dance Me to the End of Love" i "Take this Waltz" usłyszeć będzie można w oryginalnej wersji językowej. W programie znajdzie się też kilka piosenek z najnowszej płyty. Nie zabraknie też okazji do wspólnego śpiewania. Koncert rozpocznie się o godzinie 14.00. Wstęp bezpłatny.

dodano: 14.10.2011
Spotkanie autorskie z Joanną Olech

olech

11 października o godzinie 13.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci JOANNĄ OLECH. Spotkanie zostało zorganizowane przez Oddział dla dzieci i młodzieży w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

więcej informacji

dodano: 12.10.2011
Dzień Pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II

koncert

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski oraz Ksiądz Proboszcz Zygmunt Skipirzepa serdecznie zapraszają na uroczysty koncert z okacji DNIA PAMIĘCI OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II, który odbędzie się 16 października w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (na osiedlu Syberka).

dodano: 11.10.2011
"Perły zagłębiowskich horyzontów" wystawa malarstwa, fotografii i haftu

perly zaglebiowskich horyzontow

W Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa zbiorowa Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Ekspozycja "Perły zagłębiowskich horyzontów" to efekt pleneru organizowanego przez Stowarzyszenie w Sławkowie w ramach projektu "Interdyscyplinarne Warsztaty Artystyczne 2011".

więcej informacji

dodano: 10.10.2011
Gdzie diabeł mówi Do usług ... - spotkanie autorskie z JOANNĄ OLECH

jolech

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 11 października 2011 roku o godz. 13.00 na spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci JOANNĄ OLECH. Spotkanie zostało zorganizowane przez Oddział dla dzieci i młodzieży w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

JOANNA OLECH z wykształcenia grafik jest autorką interesujących ilustracji do wielu książek dla dzieci. Jako autorka debiutowała w 1994 roku zabawną książką "Dynastia Miziołków". Jej pisarstwo cechuje duża dawka humoru oraz wartka akcja. Joanna Olech jest także współautorką podręczników PWN do nauki języka polskiego dla gimnazjalistów, autorką artykułów o literaturze dziecięcej publikowanych m.in. w "Nowych Książkach", "Rzeczpospolitej"; i "Gazecie Wyborczej".

Nagrody i wyróżnienia

- 1995 - "Dynastia Miziołków" - Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

- 1996 - "Dynastia Miziołków" - Dziecięcy Bestseller Roku

- 2005 - Czerwony Kapturek z serii "Niebaśnie" - Najpiękniejsze książki roku 2005, wyróżnienie; konkurs polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2005, honorowe wyróżnienie

- 2006 - "Różowy prosiaczek" - konkurs polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2006, wyróżnienie za ilustracje (autorem książki jest Marcin Brykczyński)

- 2008 - nominowana do nagrody wydawców "Ikar" za propagowanie książek dla dzieci

Joanna Olech o sobie ...

Piszę, rysuję, od wielu lat czytam niemal wyłącznie książki dla dzieci. Nie jest to żadna kuracja odmładzająca, tylko zawód, skądinąd ulubiony. Bo książki dla dzieci są WAŻNE nie tylko dla dzieci. Dlatego świat potrzebuje czasami infantylnych dorosłych. Jak ja.

W TRAKCIE SPOTKANIA będzie można także zakupić książki Joanny Olech w cenie:

"Dynastia Miziołków" - 19,00

"Gdzie diabeł mówi Do usług" - 14,00

"Kiedy byłem mały/kiedy byłam mała" - 10,00

"Trudne słówka. Niepoważny słownik rodziny Miziołków" - 17,00

dodano: 10.10.2011
Przestrzeń informacyjna bibliotek

forum bibliotekarzy samorządowych powiatu będzińskiego

Prawie 100 przedstawicieli środowiska bibliotekarskiego Powiatu Będzińskiego i miast ościennych gościła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie podczas FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZADOWYCH POWIATU. Przygotowane po raz siódmy spotkanie jest jedną z wypracowanych form współpracy różnego typu bibliotek. W tym roku będzińska biblioteka gościła przedstawicieli bibliotek szkolnych, pedagogicznych, parafialnych oraz powiatowych, m.in. z Gliwic i Mikołowa. Forum, to ważne doświadczenie dające możliwość konfrontacji potencjału i możliwości współczesnego bibliotekarstwa, kolejny krok otwarcia bibliotek na nowe rozwiązania oraz transfer wiedzy z zakresu nowoczesnych usług w bibliotekach publicznych. To także ważna płaszczyzna doskonalenia zawodowego, które służy podnoszeniu kompetencji bibliotekarzy i standardów jakości pracy współczesnych bibliotek.

więcej informacji

dodano: 05.10.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.