przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

angielski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, 27 września Odział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował zajęcia edukacyjne z języka angielskiego, w których udział wzięły czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 30.09.2011
"Przestrzeń informacyjna Bibliotek"

kolekcja

W różnorodnej działalności informacyjnej, jaką prowadzą współczesne biblioteki , z powodzeniem wykorzystuje się zarówno tradycyjne (drukowane), jak i elektroniczne źródła informacji. Proces komputeryzacji bibliotek i nowe źródła informacji spowodowały zmianę warsztatu informacyjno - bibliograficznego oraz pozwoliły wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników. Tym zmianom i możliwościom jakie za sobą niosą będzie poświęcone kolejne już FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZADOWYCH POWIATU BĘDZIŃSKIEGO ORGANIZOWANE PRZEZ MIEJSKĄ I POWIATOWĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W BĘDZINIE.

Organizowane po raz siódmy forum jest jedną z wypracowanych form współpracy bibliotek w Powiecie Będzińskim. To ważne doświadczenie dające możliwość konfrontacji potencjału i możliwości współczesnego bibliotekarstwa, kolejny krok otwarcia bibliotek na nowe rozwiązania oraz transfer wiedzy z zakresu nowoczesnych usług w bibliotekach publicznych. To także ważna płaszczyzna doskonalenia zawodowego, które służy podnoszeniu kompetencji bibliotekarzy i standardów jakości pracy współczesnych bibliotek. Tegoroczne forum poświęcone zostanie "Przestrzeni informacyjnej bibliotek". Do współpracy będzińska biblioteka zaprosiła Miejską Bibliotekę Publiczną w Wojkowicach, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Fife Migrants Forum w Szkocji. Zostanie zaprezentowany system MultiOpac bibliotek Powiatu Będzińskiego (prezentacja wspólnego katalogu), "Bibliografia 2.0 - cyfrowa przestrzeń bibliografii", którą przedstawi dr Jarosław Pacek z Zakładu Informacji Naukowej Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, twórca i redaktor serwisów sieciowych związanych z nauką o informacji. Podczas forum biblioteki samorządowe zostania zaprezentowane jako centrum informacji o regionie ( prezentacja bibliografii regionalnej i informacja o digitalizacji zbiorów) a swoimi dotychczasowymi osiągnięciami i różnorodną działalnością edukacyjno-kulturalną podzieli się z uczestnikami forum Anna Radkowska- Śliż, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach. Planowana jest także telekonferencja internetowa z Fife Migrants Forum w Szkocji.

PROGRAM

11.00-11.10
Otwarcie forum. Powitanie gości - mgr Bożena Staszewska, Dyrektor MiPBP w Będzinie
11.10-11.50
"Bibliografia 2.0 - cyfrowa przestrzeń bibliografii" - dr Jarosław Pacek, Zakład Informacji Naukowej UMCS w Lublinie
11.50-12.05
System MultiOpac bibliotek Powiatu Będzińskiego - prezentacja wspólnego katalogu - mgr Sławomir Lubas, MiPBP w Będzinie
12.05-12.20
Telekonferencja internetowa z Fife Migrants Forum w Szkocji
12.20-12.30
PRZERWA
12.30-12.45
Prezentacja działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach - mgr Anna Radkowska - Śliż, Dyrektor MBP w Wojkowicach
12.45-13.00
Biblioteka jako centrum informacji o regionie - prezentacja bibliografii regionalnej i informacja o digitalizacji zbiorów - mgr Sławomir Lubas, mgr Alina Dołyniuk - Majeranek, MiPBP w Będzinie
13.00-13.15
Dyskusja. Podsumowanie FORUM

ZAPRASZAMY

dodano: 23.09.2011
Dyskusyjny Klub Książki i Proszę bardzo Andy Rottenberg

dkk

21 września po dwumiesięcznej przerwie wznowił spotkania DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI. Tym razem spotkanie poświęcono osobie znanej krytyk sztuki, wieloletniej szefowej Zachęty i jej książce o bardzo grzecznym tytule Proszę bardzo.

więcej informacji

dodano: 23.09.2011
MARATON CZYTANIA "Sztuka czytania lepiej"

lepieje

22 września Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Będzinie. Trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach literackich "Sztuka czytania lepieja". Był to drugi etap MARATONU CZYTANIA zorganizowany przez bibliotekę w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

więcej informacji

dodano: 23.09.2011
"Kolekcja SZTUKI Dziecka"

kolekcja

Od września w GALERII MŁODEGO ARTYSTY Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa "Kolekcja SZTUKI Dziecka". Ekspozycja ma charakter galerii objazdowej i jest efektem działalności Pracowni rysunku, malarstwa, grafiki i fotografii Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Jest to kolejna edycja wystawy prezentowana w będzińskiej bibliotece po raz trzeci. Służy upowszechnianiu i promowaniu aktywności twórczej dzieci. Obejmuje kilkanaście prac plastycznych, których autorami są podopieczni Pracowni oraz uczestnicy konkursów organizowanych przez Pałac Młodzieży. Prace emanują oryginalnością, ekspresją oraz charakterystyczną dla twórczości dziecięcej odwagą w przedstawianiu swojego modelu świata.

Wystawa "Kolekcja SZTUKI Dziecka" jest prezentowana w holu dolnym biblioteki do końca września. Polecamy.

dodano: 19.09.2011
"Na straganie ..." - MARATON CZYTANIA

maraton

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM to ogólnopolska kampania społeczna, której inicjatorem jest Fundacja ABC XXI. Realizowana od 1998 roku akcja służy m.in. inicjowaniu i upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

więcej informacji

dodano: 14.09.2011
Sportowy SMOK BĘDZIŃSKI

Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych Via Arte oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zapraszają młodych, kreatywnych i pomysłowych artystów do czwartej edycji konkursu plastycznego "Smok BĘDZIŃSKI". Honorowy patronat nad tegorocznym konkursem objął Prezydent Będzina ŁUKASZ KOMONIEWSKI.

"Sportowy Smok Będziński" adresowany jest do dziecięcych artystów z terenu Będzina i powiatu będzińskiego, dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Zadaniem jest zaprojektowanie własnego oryginalnego Smoka, który lubi się ruszać, grać w piłkę, tenisa, skakać, biegać i żyć aktywnie. Prace wykonane w dowolnej płaskiej technice malarskiej lub rysunkowej, w wymiarze nie mniejszym niż 29,7 x 21 cm (A4) i nie większym niż 50x70 cm można składać w terminie do 10 października w będzińskiej bibliotece osobiście lub drogą pocztową (MiPBP ul. Piłsudskiego 39, 42-500 Będzin). Laureaci konkursu oraz autorzy prac zakwalifikowanych zostaną zaprezentowani podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się w październiku w gmachu biblioteki. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z koordynatorem projektu PIOTREM ZATORSKIM - zatorart@wp.pl lub z Działem Promocji MiPBP tel. 032 267-41-65.

PROJEKT REALIZOWANY JEST PRZY FINANSOWYM WSPARCIU URZĘDU MIEJSKIEGO w BĘDZINIE.


Regulamin konkursu


Plakat

dodano: 12.09.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.