przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Z kalendarza bibliotekarza

Z kalendarza bibliotekarza

24 lutego 1786 roku urodził się młodszy z braci Grimm, Wilhelm. Z tej okazji w oddziale dla dzieci i młodzieży naszej książnicy odbyły się zajęcia, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie.

Przedszkolaki poznały kilka faktów z życia pisarza i jego brata Jacoba, których określano często mianem "zbieraczy baśni i podań ludowych", by potem wysłuchać opowieści o "Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Zachęcone baśnią "Stoliczku nakryj się" wykonały z kartonu serwis filiżanek i talerzyków pełnych smakołyków.

więcej informacji

dodano: 22-02-2017
Jak powstaje książka

Jak powstaje książka

Podczas zajęć, które odbyły się 21 lutego w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki dzieci poznawały nazwy poszczególnych części budowy książki, etapy jej powstawania oraz zawody, które związane są z książką, tj. pisarz, ilustrator, drukarz, księgarz i bibliotekarz. Dzieci dowiedziały się, czym różni się księgarnia od bibliotek, i jak należy się w tych miejscach zachowywać. Uczestnicy zajęć, sześciolatki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, aby lepiej zapamiętać zdobytą podczas spotkania wiedzę wykonały wspólnie własna książkę, której bohaterami zostały dinozaury.

więcej informacji

dodano: 22-02-2017
Ulubieni bohaterowie książek, czyli świat pełen magii i czarów

Ulubieni bohaterowie książek, czyli świat pełen magii i czarów

Razem z Koziołkiem Matołkiem, Królewną Śnieżką i żółwiem Franklinem można się doskonale bawić i uczyć zarazem. O tym jak ważni są w życiu każdego z nas przyjaciele dowiedziały się dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Będzinie, które dziś odwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Słuchając książki "Franklin i jego paczka " autorstwa Paulette Bourgeois oraz "Przygody Koziołka Matołka " Kornela Makuszyńskiego przeniosły się w świat niezwykłych przygód i skomplikowanych misji badawczo-podróżniczych, o których powodzeniu decyduje m.in. prawdziwa przyjaźń.

więcej informacji

dodano: 21-02-2017
Elektrownia Łagisza

Elektrownia Łagisza

W ramach prowadzonego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie bloku zajęć z edukacji regionalnej, której adresatami są najmłodsi mieszkańcy Będzina dziś w mieszczącej się w dzielnicy Podłosie Filii nr 9 biblioteki odbyły się zajęcia poświęcone elektrowni Łagisza. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie z zainteresowaniem wysłuchały opowieści bibliotekarza, jak z węgla powstaję prąd, co to jest elektrownia i co produkuje. Poznały kilka ciekawostek z historii funkcjonującej w ich miejscu zamieszkania Elektrowni Łagisza, w tym także tą, że nie wszystkie kominy elektrowni są kominami. Inspirowani wierszem "Pstryk" Juliana Tuwima mali regionaliści poznali drogi przepływu prądu z elektrowni do mieszkań i przypomnieli sobie jak bezpiecznie obsługuje się niektóre urządzenia elektryczne. Potem stworzyli własna mini makietę elektrowni.

więcej informacji

dodano: 21-02-2017
Ogólnopolski konkurs plastyczny "Bezdroża fantazji"

Zajęcia z dziećmi

"Bezdroża fantazji" to Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ogłoszony przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Jego adresatem są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest świat legend. Szczegóły zawiera regulamin dostępny na stronie www.pmdk.bedzin.pl/konkursy/ (zakładka "Konkursy")


dodano: 20-02-2017
Plakat informacyjny: Zagłębiowski Bal Malucha, Data: 24 lutego 2017, Godzina 17-19
     Miejsce: Bawialnia Baby-Fit, Sosnowiec ul. Ciasna 10


Mała podróż po wielkim księgozbiorze - Światowy Dzień Kota

Zajęcia z dziećmi

W piątek z okazji Światowego Dnia Kota będzińską bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11. Dzieci rozmawiały o swoich kocich pupilach, a także innych zwierzętach posiadanych w domach. Mali uczestnicy zajęć z ciekawością zapoznawali się także z najpopularniejszymi, często niespotykanymi na co dzień, rasami kotów. By zagłębić się jeszcze bardziej w koci świat dzieci wysłuchały z zainteresowaniem książkę pt. "O kocie, który został czarodziejem" Anny Onichimowskiej. Na koniec zajęć uczniowie wyczarowali swoje kolorowe i piękne koty tak jak zrobili to bohaterowie z wysłuchanej wcześniej opowieści.

więcej informacji

dodano: 20-02-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.