przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

W środę 15 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, podczas którego klubowicze omawiali książkę Lidii Stefek "Strachy". W spotkaniu uczestniczyła dr Katarzyna Krzan prowadząca wydawnictwo e-bookowo (www.e-bookowo.pl) i wydawca "Strachów".


więcej informacji

dodano: 17-02-2017
Słodki posmak Walentynek

Słodki posmak Walentynek

Słodki i zdrowy posmak Walentynek poznały osoby, które przyjęły zaproszenie Prezydenta Miasta Będzina i 15 lutego odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, która wspólnie z będzińskim kołem Stowarzyszenia Diabetyków zainicjowała spotkanie z myślą o osobach dbających o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Podczas kilkugodzinnej akcji z profilaktyki zdrowia ponad setka osób skorzystała z bezpłatnych porad dietetyka, skontrolowała wzrok oraz poziom cukru we krwi. Panie dodatkowo mogły poddać się przyjemnym zabiegom pielęgnacyjnym dłoni zapewnionym przez przedstawicielkę marki kosmetyków Thian de. Zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty zdrowego żywienia "Jedź świadomie" prowadzone przez Barbara Tometczak, Prezesa Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz inicjatorkę akcji "Słodki posmak Walentynek" Lilianę Małysek - Zieleniec, Prezesa będzińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków związaną również z Ruchem Społecznym DOLCEVITA. Panie podczas warsztatów wskazały jak w prosty sposób przeliczać zawartość cukru w produktach, jak w szybki sposób przygotować używając wyciskarki firmy Muke zdrowe i smaczne warzywne i owocowe soki, koktajle i musy, które uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie skomponować z ulubionych produktów.

więcej informacji

dodano: 17-02-2017
Słodki posmak Walentynek w bibliotece

Słodki posmak Walentynek - 
     Wczoraj zaprosiłeś ukochaną osobę na kolację – dziś zabierz na badania - profilaktyka chorób cywilizacyjnych 
     15 lutego o godzinie 16:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, ul. Piłsudskiego 39
     W programie: Badanie poziomu cukru we krwi, Badania wzroku i słuchu, Badania parametrów ciała 
     Warsztaty żywieniowe – jedz świadomie, Wszystkie badania będą wykonywane bezpłatnie.
     Partnerzy: - Synexus, Accu-chek, Doktor Marchewka, Fundacja Geers DOBRY SŁUCH, Natur House, Sio-smutki

Słodki posmak Walentynek będzie można odkryć 15 lutego o godzinie 16.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie - ul. Piłsudskiego 39. Podczas kilkugodzinnej akcji, na którą w ramach profilaktyki chorób cywilizacyjnych zaprasza Prezydent Miasta Będzina, każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić poziom cukru we krwi, zbadać wzrok i słuch oraz skontrolować parametry ciała (BMI, tkanka tłuszczowa, woda metaboliczna itp.).

Inicjatorzy i organizatorzy akcji, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków koło w Będzinie oraz będzińska biblioteka zapraszają także do udziału w warsztatach żywienia "jedz świadomie". Akcję dbania o zdrowie mieszkańców Będzina 15 lutego wspierać będą: m.in.

 • Fundacja GEERS, której celem jest aktywne zaangażowanie w projekty na rzecz budowania świadomości problemu słuchu, jego profilaktyki i ochrony
 • ogólnopolska sieć salonów optycznych Dr Marchewka angażujących się w akcje uświadamiające i uczące jak ważną rolę odgrywa wzrok i dobre widzenie
 • hiszpańska firma Naturhouse, której 20 letnia działalność eksperta w reedukcji żywieniowej służy poprawie zdrowia, wyglądu i samopoczucia
 • marka produktów do samokontroli w cukrzycy ACCU CHECK oraz centrum medyczne Synexus wspierające działalność Stowarzyszenia Diabetyków
 • salon urody Architekci piękna specjalizujący się w pielęgnacji stóp, tak ważnych u chorych na cukrzycę
 • blog kulinarny SIO SMUTKI, którego właścicielka ma doświadczenie warsztatowe z Pascalem Brodnickim i Karolem Okrasą
 • marka kosmetyków Thian de, którego przedstawiciele wykonają zabiegi pielęgnacyjne dla dłoni

oraz firma MUKE, która wspiera wszystkie działania będzińskiego koła Stowarzyszenia Diabetyków, łączy tradycję z nowoczesnością by wspomagać osoby dbające o zdrowie w prowadzeniu zbilansowanej diety pełnej pochodzących z natury składników pokarmowych dostarczanych przez owoce i warzywa w postaci np. soków

Początek "Słodkiego posmaku Walentynek" o godzinie 16.00. Zadbajmy o zdrowie naszych drugich połówek.

dodano: 10-02-2017
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

W najbliższą środę 15 lutego o godzinie 17,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem inspiracją do dyskusji klubowiczów będzie wydana pod koniec 2016 roku książka Lidii Stefek "Strachy". Premierowe spotkanie czytelników z autorką książki miało miejsce w będzińskiej bibliotece podczas grudniowej promocji wydawnictwa.

Teraz zapraszamy do spotkania i rozmowy z autorką w węższym gronie. Ponieważ akcja książki "Strachy" toczy się na ziemi będzińskiej, zaczyna się w okresie drugiej wojny światowej, a kończy kilkanaście lat po jej zakończeniu powieść może być ciekawym materiałem dla osób pasjonujących się tematyką regionu . Z pewnością dostarczy też wielu ciekawych wątków do burzliwych rozmów.przy kawie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny

dodano: 13-02-2017
Kardynał Jean Marie Lustiger Honorowy Obywatel Miasta Będzina

Kardynał Jean Marie Lustiger Honorowy Obywatel Miasta Będzina

Uchwałą Rady Miejskiej Będzina z dnia 28 marca 2011 roku 2 lutego został ustanowiony Dniem Pamięci Kardynała Jean - Marie Lustigera, Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Z tej okazji w lutym każdego roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa upamiętniającą sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina i prowadzone są działania edukacyjne adresowane do najmłodszych mieszkańców miasta, których celem jest kształtowanie etycznego stosunku do małej ojczyzny.

W tym roku z przygotowanej oferty zajęć skorzystali uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej nr 10 i 11, którzy w oparciu o wystawę, prezentację multimedialną, artykuły prasowe o kardynale oraz broszurę "Honorowi Obywatele Miasta Będzina" wydaną w 2015 roku przez Stowarzyszenie Filary Kultury zdobyli ogólną wiedzę na temat Kardynała Jean-Marie Lustigera, jego korzeni związanych z Będzinem oraz kolejnych wizyt składanych w mieście. Prezentowane materiały miały także pomóc młodzieży w uświadomieniu sobie roli i znaczenia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta.

więcej informacji

dodano: 13-02-2017
Instytucje kultury w 2017 roku

WInstytucje kultury w 2017 roku

10 lutego 2017 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Będzinie odbyło się szkolenie dla księgowych Instytucji Kultury regionu śląskiego, którego współorganizatorem był Ogólnopolski Instytut Nieruchomości z siedzibą w Katowicach. Temat szkolenia to:
INSTYTUCJE KULTURY W 2017 ROKU
ASPEKTY RACHUNKOWE I PODATKOWE PO ZMIANACH PRZEPISÓW
Szkolenie prowadziła Pani Teresa Krawczyk - wykładowca wyższych uczelni, wieloletni praktyk administracji skarbowej w tym Naczelnik Urzędu Skarbowego, główna księgowa jednostek sektora finansów publicznych i spółek, autor pozycji książkowych o tej tematyce oraz autor wielu publikacji o tematyce rachunkowej, podatkowej oraz na temat finansów publicznych.

więcej informacji

dodano: 13-02-2017
Wspieramy bibliotekę w Cieszynie

Wspieramy bibliotekę w Cieszynie

Pod koniec stycznia w Miejskiej Bibliotece w Cieszynie wybuchł pożar niszcząc część księgozbioru znajdującego się wypożyczalni głównej. W związku ze stratą jaka dotknęła kolegów z Cieszyna, Dyrektor oraz pracownicy będzińskiej książnicy postanowili dołożyć swoją cegiełkę książek i wesprzeć proces odbudowy zbiorów podjęty przez dyrekcję, bibliotekarzy oraz czytelników biblioteki w Cieszynie. Do akcji bibliotekarzy z Będzina włączyli się także bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sławkowie. W sumie do Cieszyna wysłano pocztą 123 książki wydane po 2007 roku.

więcej informacji

dodano: 13-02-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.