przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Zakochaj się w Będzinie - WALENTYNKI w Muzeum Zagłębia w Będzinie – 12.02.2017, PROGRAM: 12:00 Walentynki z wyobraźnią – warsztaty plastyczne 
     dla dzieci, na których będzie można wykonać własnoręcznie laurkę walentynkową. 13:00 Magia i medycyna miłosna - prelekcja etnograficzna
     14:00 Zatańcz ze mną! - Warsztaty tańca dla par (pod profesjonalnym okiem instruktora szkoły tańca Marengo z Dąbrowy Górniczej). 
     Uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą vouchery do szkoły tańca oraz upominki z Muzeum 
     Zagłębia w Będzinie. Zapisy pod numerem telefonu: 32 267 77 07
Relacje z mediami

Szkolenie dla bibliotekarzy

Psychologiczne i społeczne uwarunkowania percepcji przekazów medialnych, budowanie agendy, spirala milczenia i gatekeeping to tylko niektóre zagadnienia, jakie zgłębiali bibliotekarze bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego z Będzina, Czeladzi, Wojkowic i Sławkowa podczas szkolenia na temat budowania relacji z mediami.

Szkolenie, które odbyło się 9 lutego w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prowadził dr Jacek Skorus, wykładowca akademicki w zakresie nauk politycznych, medioznawstwa, kulturoznawstwa i dziennikarstwa, który podzielił się z bibliotekarzami swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas 35 lat pracy zawodowej w trakcie, której był reporterem, lektorem, redaktorem wydania programów informacyjnych i publicystycznych, autorem reportaży i filmów dokumentalnych.

więcej informacji

dodano: 10-02-2017
Lepszy Internet zależy od Ciebie

Zajęcia z dziećmi

Lepszy Internet zależy od Ciebie - to myśl przewodnia zajęć, które odbyły się w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy z okazji obchodzonego 7 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku święto budowania bezpiecznego i przyjaznego środowiska online obchodzono po raz 13 pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze".

Uczestniczący w zajęciach w będzińskiej książnicy uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 dyskutowali na temat zagrożeń czyhających na młodego użytkownika w Internecie oraz tego, w jaki sposób ich unikać. Zajęcia prowadzone w oparciu o materiały przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę uzupełniła prezentacja multimedialna, która zwyciężyła w konkursie "Wiedz@ da Ci bezpieczeństwo w sieci" zorganizowanym pod koniec ubiegłego roku przez katowicką firmę TwójRobot.pl Twórcza Edukacja Zajęcia Pozalekcyjne Paweł Górecki oraz bibliotekę w Będzinie.

Na koniec zajęć dzieci przedstawiły przygotowaną przez siebie mapę niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z Internetu, której centralnym punktem okazały się m.in. rozmowy na czacie oraz niedobrane właściwie wg wieku gry.

więcej informacji

dodano: 10-02-2017
Z kalendarza bibliotekarza

Z kalendarza bibliotekarza

W dniu dzisiejszym wraz z PM nr 9 świętowaliśmy urodziny A. A. Milne autora bardzo znanej książki dla dzieci o Kubusiu Puchatku. Podczas zajęć rozmawialiśmy o różnorodnych cechach charakteru bohaterów tej fantastycznej opowieści. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii pt. "Tygrysie brykanie" z zbioru opowiadań "Kubuś Puchatek i Przyjaciele", a także świetnie bawiły się naszym puchatkowym kołem fortuny, które wyznaczało naszym małym uczestnikom zadania do wykonywania.

więcej informacji

dodano: 01-02-2017
Kondolencje

Tajniki świata cyfrowego czyli Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora

W styczniu rozpoczęły się kolejne konsultacje komputerowe dla seniorów mające formę spotkań warsztatowych. Spotkania odbywają się od kilku tak w małych grupach zorganizowanych lub na życzenie kursanta -indywidualnie w ramach cyklu Komputerowej Szkoły Seniora .

Warsztaty są bezpłatne, a uczestnicy podczas zajęć opanowują podstawy obsługi komputera (pisanie, formatowanie tekstu, zakładanie poczty, pisanie e-maili itp.) oraz poznają różne przeglądarki internetowe, z których uczą się bezpiecznie korzystać. W tajniki cyfrowego świata kursantów wprowadzają bibliotekarze Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, z którymi osoby zainteresowane udziałem w warsztatach mogą kontaktować się osobiście lub telefonicznie: 32 267 41 65 wew. 22

więcej informacji

dodano: 25-01-2017
Warsztaty komputerowe studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nowy rok dla studentów Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczął się sukcesem, jakim jest zajęcie I miejsca w rankingu na najlepszy uniwersytet trzeciego wieku w województwie śląskim. Inicjatorom uniwersytety w Będzinie, jego studentom, koordynatorom oraz prowadzącym zajęcia serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Odniesiony sukces zobowiązuje, dlatego studenci uczestniczący w warsztatach komputerowych organizowanych w Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie z niemalejącym zainteresowaniem poznają nowoczesne technologie i nabywają umiejętności z zakresu obsługi komputera. Pierwsze styczniowe zajęcia już za studentami, i to zarówno tymi z grup początkujących jak i zaawansowanych.

Celem warsztatów prowadzonych w ramach działającego od 2014 roku Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest przede wszystkim stymulowanie sprawności intelektualnej ludzi starszych oraz przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych. Dodatkowo seniorzy nabywają umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych oraz umiejętności bezpiecznego wyszukiwania różnorodnych informacji w Internecie.

więcej informacji

dodano: 25-01-2017
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 202

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.