przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Mała książka to wielki człowiek! , czyli co warto czytać trzylatkowi

Mała książka to wielki człowiek

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie, a dobrze dobrana książka rozwija umysł i emocje, kształtuje kompetencje językowe, zakorzenia w kulturze i rozbudza wyobraźnię. Wiedzą o tym doskonale bibliotekarze Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, którzy zachęcają rodziców wszystkich trzylatków do czytania dzieciom między innymi w ramach trwającego do grudnia 2018 roku ogólnopolskiego projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek. Trzylatki".

Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promując czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci oraz uświadamiając ich rodzicom, jak ważne jest czytanie dziecku od najmłodszych lat. Skierowany jest do trzylatków i ich rodziców, których Miejska Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, jako jedna z 731 uczestniczących w akcji bibliotek, zaprasza do wspólnej czytelniczej przygody.

By uczestniczyć w tej czytelniczej zabawie należy przyjść do oddziału dla dzieci i młodzieży lub innej dowolnej filii będzińskiej książnicy wraz z trzyletnią pociechą, która po zapisaniu do biblioteki i pierwszych odwiedzinach otrzyma w prezencie "wyprawkę czytelniczą" zawierającą książkę "Pierwsze wiersze dla.", broszurę informacyjną dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Po zebraniu 10 naklejek, na młodego czytelnika czekać będzie imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców wraz z trzylatkami do udziału we wspólnej literackiej przygodzie, która - wierzymy w to mocno - może trwać całe życie! Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki (plac prof. Włodzimierza Wójcika 1) oraz wszystkich filiach mieszczących się w poszczególnych dzielnicach miasta.

Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

dodano: 05-11-2018
Gry planszowe w bedzińskiej książnicy

Gry planszowe w bedzińskiej książnicy

Będzińska książnica gorąco zaprasza wszystkich młodych czytelników do Oddziału dla dzieci i młodzieży i zapoznania się z nowo dostępnymi zbiorami gier planszowych. Z różnorodnych gier można skorzystać na miejscu, codziennie, bezpłatnie oraz w godzinach otwarcia działu.

Wśród interesujących gier znaleźć można gry tj.:

- Jamniki

- Pędzące żółwie

- Muminki Giant Easy Domino (bajkowe domino dla najmłodszych)

- Emojito

- Go Go Eskimo

- Nogi za pas

- Sabotażysta (gra karciana)

- Forest (gra karciana)

- Sen (gra karciana)

- Magiczny labirynt

- Jedzie pociąg z daleka

- Carcassonne Safari

- iKNOW Junior (gra edukacyjna)

- Patchwork

- Ubongo 3D

- Superfarmer

- 24 godziny

Część z wymienionych gier przeznaczona jest także dla dzieci już od 6 roku życia (np. "Pędzące żółwie", "Jamniki", "Patchwork"). Pozostałe gry planszowe skierowane są do osób w każdym wieku (np. "Magiczny labirynt", "Nogi za pas", "Go Go Eskimo"). Zapraszamy wszystkich najmłodszych do skorzystania z Naszej oferty oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu.

więcej informacji

dodano: 26-10-2018
Wieczór poezji Jolanty Wychowaniec

Wieczór poezji Jolanty Wychowaniec

25 października na spotkaniu autorskim w będzińskiej książnicy gościła poetka, malarka i sopranistka Jolanta Wychowaniec. Poetka, która prezentowała nowy tomik poezji pt. "Świerszcze w czekoladzie" należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie oraz Nauczycielskiego Klubu Literackiego "Pejzaże Myśli" w Sosnowcu.

Spotkanie przebiegło w niezwykłej atmosferze poezji i muzyki. Można było wysłuchać wielu wierszy poetki w recytacji przyjaciół Jolanty Wychowaniec goszczących na spotkaniu oraz członków będzińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Wieczór uświetnił chór ITERUM prowadzony przez Agatę Widerę oraz występy Miro Witka i Marka Brody, którzy zaprezentowali kilka utworów ze swojego repertuaru. Na koniec wszyscy zainteresowani mieli okazję nabyć "Świerszcze w czekoladzie" wraz z dedykacją i autografem autorki.

więcej informacji

dodano: 26-10-2018
Świerszcze w czekoladzie Jolanty Wychowaniec

Świerszcze w czekoladzie

25 października 2018 roku gościem Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie gdzie będzie Jolanta Wychowaniec, poetka, malarka i wokalistka. Podczas spotkania będzie prezentować swoje wiersze pochodzące z najnowszego tomiku poetyckiego "Świerszcze w czekoladzie".

Początek spotkania o godzinie 17.00 zapraszamy. Wstęp wolny

Świerszcze w czekoladzie

dodano: 19-10-2018
Świerszcze w czekoladzie Jolanty Wychowaniec

Świerszcze w czekoladzie

25 października 2018 roku gościem Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie będzie Jolanta Wychowaniec, poetka, malarka i sopranistka. Należąca do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie oraz Nauczycielskiego Klubu Literackiego "Pejzaże Myśli " w Sosnowcu zaprezentuje w będzińskiej książnicy wiersze z najnowszego tomiku poezji "Świerszcze w Czekoladzie ". Jolanta Wychowaniec mieszka w Sosnowcu od lat. Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną i aktywną artystycznie. Jej wiersze nagradzane w licznych konkursach ogólnopolskich publikowane są w almanachach pokonkursowych oraz tomikach poetyckich. Poetka wydała też swoje wiersze w trzech zbiorach pt. "W uczuć powodzi ", "Z płatkami róż i jaśminu " oraz albumie "Pod Kapeluszem ". W 2012 roku ukazał się tomik poetki pt. "W objęciach wiatru ", będący nagrodą główną w ogólnopolskim konkursie poetyckim im. Władysława Stefana Sebyły organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Jolanta Wychowaniec obok szerokiej działalności artystycznej zajmowała się również tłumaczeniem polskich literatów i artystów. Została wyróżniona Srebrną Odznaką Honorową przez Oddział Śląski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Katowicach. Należy do Zespołu Pieśni i Tańca "Gołowianie " w Dąbrowie Górniczej, oraz Chóru im. Jana Kiepury "Patria " w Sosnowcu, gdzie jest sopranistką.

Początek spotkania "Świerszcze w Czekoladzie " o godzinie 17.00 Wstęp wolny. Zapraszamy.


dodano: 23-10-2018
Akademia Czytelnika

Akademia Czytelnika

23 października oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy przygotował kolejne zajęcia dla dzieci w ramach cyklu "Akademia Czytelnika". Tym razem zajęcia dotyczyły "Ekscytujących losów pisma i książki" i traktowały o rozwoju pisma. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie zagłębiły się w świat znaków, obrazków, węzełków oraz innych niesamowitych symboli, które wspólnie składają się na szeroko pojęte znaczenie pisma. Zajęcia stanowiły swoistą podróż w czasie, w trakcie której uczestniczki poznały specyficzny dla danych krain, plemion czy czasów sposób przekazywania wiedzy. Mnogość przykładów pisma pozwoliła im wskazać zarówno podobieństwa jak i różnice w ich wyglądzie. Mimo szerokiej wiedzy uczestniczki zadziwiło pismo węzełkowe plemienia Kipu oraz zafascynowało pismo Braille'a. Ciekawy element stanowiła również stara maszyna do pisania, która mimo podobieństwa do współczesnego komputera była nowością dla dzieci. Na część warsztatową składało się pisanie przy pomocy runicznych znaków oraz wykonanie własnych glinianych tabliczek z pismem klinowym.

więcej informacji

dodano: 23-10-2018
Literackie urodziny Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek

19 października na Filii nr 9 Podłosie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zagościły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 11: Biedronki i Sówki.

Okazją do spotkania były przypadające w tym roku 92 urodziny Kubusia Puchatka. Wszystko zaczęło się 14 października 1926 roku, kiedy wydano pierwszą książkę z przygodami sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Kłapouchego, Przemądrzałej Sowy, mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz kilkuletniego Krzysia. Od tego czasu sympatia do czarującego Kubusia nie maleje wśród kolejnych pokoleń, małych i dorosłych czytelników.

Podczas urodzinowego spotkania w będzińskiej bibliotece dzieci wysłuchały fragmentów z książki "Kubuś Puchatek", dowiedziały się ciekawych informacji o autorze bajek - A. A. Milne oraz wielu adaptacjach filmowych i teatralnych, jakich doczekał się Kubuś Puchatek.

Pod koniec zajęć wszyscy wspólnie zaśpiewali Kubusiowi urodzinowe życzenia.

więcej informacji

dodano: 22-10-2018
Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  » 

Ilość aktualności w bazie: 165

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.