przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Promocja ksiażki Lidii Stefek

Promocja ksiażki Lidii Stefek

Będzin, jego zakamarki, mieszkańcy i anioły. To nietypowe połączenie prezentuje w swojej nowej książce pt. "AnieleNIE" Lidia Stefek, absolwentka turystyki i rekreacji, specjalistka turystyki międzynarodowej na spotkanie, z którą będzińska biblioteka zaprasza 21 września o godzinie 17.00

Lidia Stefek, podróżniczka, twórczyni bloga podróżniczo-kulturalnego "Świat to za mało" oraz strony promującej miasto "Będzin to za wiele" prowadzi wykłady i prelekcje podróżnicze dla szkół, bibliotek oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Pisze opowiadania, wiersze, relacje z wydarzeń kulturalnych. W 2016 roku zadebiutowała powieścią pt. "Strachy" przenoszącą czytelnika na ziemie będzińskie sprzed drugiej wojny światowej. Będzin, to miasto, które jak sama podkreśla, skradło jej serce. Zakochała się w nim i mieszka tu od 6 lat.

W najnowszej książce "AnieleNIE" wydanej przez Wydawnictwo internetowe e-bookowo, której promocja odbędzie się 21 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie akcentów królewskiego miasta Będzina nie brakuje. Powieść jest zbiorem opowieści inspirowanych Biblią na kartach, której autorka przedstawia swoje wyobrażenia na temat niebiańskich istot, ich natury oraz posłannictwa, jednocześnie splatając ich egzystencje z losami mieszkańców Będzina. Podróżnicze doświadczenie Lidii Stefek, jej umiejętność obserwacji oraz pisania o sprawach i rzeczach ważnych pozwalają przypuszczać, że "AnieleNIE" będzie powieścią, po którą czytelnicy chętnie sięgną.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego rozmowę z autorką poprowadzi dr Katarzyna Krzan. Będzie istniała możliwość zakupu książki. Wstęp wolny.

Promocja ksiażki Lidii Stefek

dodano: 17-09-2018
Klub Młodego Odkrywcy, czyli Duża sztuka małych dzieci

Klub Młodego Odkrywcy

Po wakacjach przyszedł czas na kontynuowanie warsztatów "Duża sztuka małych dzieci" organizowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy w ramach ogólnopolskiej sieci Klubu Młodego Odkrywcy. Wrześniowym tematem spotkania był impresjonizm, który idealnie wpasował się w panującą 20 września letnią aurę. Sztuka pejzażystów kontemplujących zmienność natury oraz jej urok zachęciła dzieci do wyjścia na dwór, gdzie uczestnicy warsztatów tworzyli metodą impresjonistów obraz przedstawiający piękną wierzbę rosnącą przed będzińską książnicą. Gdy sztalugi zostały rozstawione, a palety znalazły się w dłoniach młodych malarzy przyszedł czas na wybór narzędzi pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obrazy należące do czasu neoimpresjonizmu, gdzie dzięki kropkom, plamkom i innym niespotykanym pociągnięciom pędzla powstawały niesamowite obrazy. Dlatego też idealne okazały się patyczki kosmetyczne! Trudna to była sztuka, ale jakże kształcąca.

więcej informacji

dodano: 25-09-2018
Działalność pedagogiczna Jana Dormana

Jan Dorman

Założyciel pierwszego Teatru, w tym dla dzieci, na Zagłębiu. Człowiek, który pracę traktował jak swoją misję, twórca niezliczonych pomysłów dotyczących powstania miejsc wypoczynkowych związanych z działaniami kulturalnymi i potrzebami Będzina. Miały one na celu podnieść prestiż miasta i sprawić aby mieszkańcy poczuli się wyjątkowo. Nauczyciel, którego marzeniem było zintegrowanie działań szkoły i teatru poprzez wychowanie przez sztukę. Zawsze cenił dzieci i najmłodszych, podkreślając, że są to partnerzy, których należy traktować poważnie. Idealista, mistrz w odbiorze świata. Mowa oczywiście o Janie Dormanie, wybitnej postaci świata kultury oraz działalności artystycznej i społecznej Miasta Będzina.

Z okazji 660-lecia miasta Będzina zorganizowany został cykl spotkań "Jan Dorman w Będzinie". Dzięki tym spotkaniom będzie można dowiedzieć się kim dokładnie była ta wybitna postać, jakie były działania tego twórcy dla miasta oraz znaczenie jego twórczości. Pozwalają one także poznać od podszewki Archiwum Dormana, które prowadzone było w latach 1937-1986. Na każdym ze spotkań prezentowane będą archiwalne materiały filmowe, wybrane oryginały rękopisów, zdjęcia zachowane w Archiwum Dormana, a także książki opracowane z wykorzystaniem zachowanych materiałów źródłowych.

Organizatorem cyklu spotkań jest działająca już od ponad 20 lat Fundacja im. Jana Dormana. Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Miasta Będzina. Spotkanie odbędzie się 20 września o godzinie 17.00.

Gorąco zapraszamy.


dodano: 19-09-2018
Pomiędzy zabawą, a edukacją. Wystawa malarstwa Stanisława i Tomasza Motłoch

Wystawa malarstwa Stanisława i Tomasza Motłoch

Kilkuletni Staś Motłoch staje się Stanisławem, gdy jego prace tworzone wspólnie z tatą Tomaszem (www.motlochart.com.) wystawiane są w miejscach sztuce przyjaznych, jak chociażby w Galerii Szyb Wilson podczas tegorocznego międzynarodowego Festiwalu Sztuki Nieprofesjonalnej ART NAIF w Katowicach.

Aktualnie wystawa obrazów Stanisława i Tomasza Motłoch prezentowana w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie wzbudza nie tylko duże zainteresowanie, ale stanowi także alternatywę propozycji twórczego spędzania czasu w otoczeniu sztuki współczesnej w edukacji wczesnoszkolnej najmłodszych mieszkańców Będzina. Przykładem jest Przedszkole Miejskie nr 1 w Będzinie, którego podopieczni dzięki otwartości i wrażliwości pedagogów inspirowani są do kreatywnego myślenia podczas oglądania wystawy "Stwory". Eksponowane prace przenoszą dzieci do niezwykłego świata, w którym chętnie rozmawiają o kolorach i nastrojach wywołanych przez obrazy ich kolegi Stasia i jego taty Tomasza, dowiadują się czym jest kompozycja obrazu oraz jego symbolika. W ten sposób dzieci oswajają się ze sztuką współczesną i jej tajnikami. Wszystkich zainteresowanych do takiego kontaktu i edukacji dzieci ze sztuką zapraszamy do 27 września w godzinach otwarcia biblioteki (poniedziałek-piątek od 10.00 do 19.00; sobota od 9.00-15.00).

więcej informacji

dodano: 18-09-2018
Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora

W dniu 17 września 2018 roku w Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się pierwsze powakacyjne zajęcia Komputerowej Szkoły Seniora. Uczestniczki zaczynające swoją przygodę z komputerem zapoznały się z planem zajęć, powtarzały kolejno funkcje określonych klawiszy na klawiaturze komputera, pisały pojedyncze wyrazy, najpierw najprostsze by w następnej kolejności zmierzyć się z takimi, które posiadają polskie znaki. Panie uczyły się również jak usuwać błędnie napisane litery.

Następnie uczestniczki Komputerowej Szkoły Seniora przepisywały podany tekst sprawdzając swoje umiejętności. Panie poznały podstawowe ikonki znajdujące się na ekranie pulpitu komputera oraz funkcje paska zadań. Na koniec zajęć uczestniczki zapoznały się wstępnie z pojęciem internetu, strony www, a także z przeglądarkami takimi jak Mozilla czy Google.

więcej informacji

dodano: 18-09-2018
Literacki i Książkowy Klubik zaprasza

Literacki i Książkowy Klubik

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza najmłodszych mieszkańców Będzina i okolic na pierwsze po wakacjach spotkanie Literackiego i Książkowego Klubiku "Lubik" prowadzonego przez oddział dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej sieci Dyskusyjnych Klubów Książki.

Wszystkie zainteresowane książkami i literaturą dzieci zapraszamy 21 września 2018 roku o godzinie 16:00 do Oddziału dla dzieci i młodzieży na głośnie czytanie książki "Opowiem ci mamo, co robią dinozaury" Emilii Dziubak. Obok zapoznania się z książką dzieci będą uczestniczyły w inspirujących zabawach rozwijających umiejętności manualne oraz wzbogacające ich wiedzę. Zapraszamy. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
dodano: 17-09-2018
Będziński Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie pragnie serdecznie zaprosić wszystkich chętnych na wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych poświęcone książce "Dżentelmen w Moskwie" Amora Towlesa. Dzieje tytułowego "Dżentelmena", czyli Hrabiego Rostowa, to połączenie klimatu powieści obyczajowej oraz książki historycznej, a luksusowy Hotel Metropol, który zrządzeniem losu stał się dla arystokraty swoistym więzieniem jest mikrokosmosem świata, w szczególności Rosji XIX stulecia. Powieść to historia o ludziach, którzy poszukują swojego miejsca by wyrażać siebie. Dzięki niezwykłemu stylowi pisarskiemu Amora Towlesa "Dżentelmen" to książka, o której warto rozmawiać.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 19 września 2018 roku w nowo otwartej fili będzińskiej książnicy na dworcu PKP, plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Zapraszamy.


dodano: 17-09-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.