przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Mała książka to wielki człowiek!

Mała książka to wielki człowiek

Mała książka to wielki człowiek! - promocja czytelnictwa wśród trzylatków i ich rodziców

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie, a dobrze dobrana książka rozwija umysł i emocje, kształtuje kompetencje językowe, zakorzenia w kulturze i rozbudza wyobraźnię. Wiedzą o tym doskonale bibliotekarze będzińskiej biblioteki, którzy zachęcają rodziców wszystkich trzylatków do głośnego czytania dzieciom w ramach ogólnopolskiego projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek. Trzylatki".

To kolejny projekt w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promujący czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, uświadamiający rodzicom, jak ważne jest czytanie dziecku od najmłodszych lat. Skierowany jest do trzylatków i ich rodziców, których Miejska Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, jako jedna z 731 uczestniczących w akcji bibliotek, zaprasza do wspólnej czytelniczej przygody.

By wziąć udział w zabawie należy przyjść do oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy wraz z trzyletnią pociechą, która po pierwszych odwiedzinach otrzyma w prezencie "wyprawkę czytelniczą" zawierającą książkę "Pierwsze wiersze dla.", broszurę informacyjną dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Po zebraniu 10 naklejek, na młodego czytelnika czekać będzie imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z trzylatkami do udziału w zabawie, która ruszy już we wrześniu. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży naszej biblioteki.

Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   

dodano: 20-08-2018
Afera na dworcu

Afera na dworcu

Dnia 22 sierpnia 2018 roku odbyła się kolejna "Afera na dworcu" w Filii nr 3 będzińskiej książnicy.

W podróż po Australii wybrały się dwie grupy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie.

Przedszkolaki wysłuchały tekstu pt. "Bolek i Lolek. W Krainie Kangurów i Inne Opowiadania" Ludwika Cichego i zapoznały się z niewiarygodnymi przygodami tych znanych postaci bajkowych. Następnie dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w Australii, jak nazywają się rdzenni mieszkańcy tego kontynentu oraz jakie są ich zwyczaje.

Po wysłuchaniu bajek oraz ciekawych informacji na temat Australii uczestnicy zajęć z entuzjazmem przystąpili do zabaw plastycznych. Ciekawym zadaniem okazało się łączenie kropek na kartce, by powstał kangur jak również kolorowanie bumerangu.

Zajęcia zakończyły się szalonym wyścigiem kangurów.

 

więcej informacji

dodano: 22-08-2018
Malarstwo Mirosławy Dudek

Malarstwo Mirosławy Dudek

Malarstwo Mirosławy Dudek w Galerii "Pod Sową"

Miłośników sztuki i piękna ucieszy wiadomość o kolejnej wystawie malarstwa wyjątkowej artystki, Mirosławy Dudek, której wernisaż odbędzie się 7 września o godzinie 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Wystawa przedstawia dorobek twórczy artystki, którego częstym zagadnieniem, jest pejzaż będący zarówno punktem wyjścia do działań plastycznych, jak i formą do prezentacji własnych postaw życiowych. Ukazuje drogę indywidualnych poszukiwań twórczych artystki, jej artystyczny rodowód oraz zindywidualizowany styl wypowiedzi plastycznej.

Mirosława Dudek doskonali swój warsztat w pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury od ponad 6 lat. Jest prezesem Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia, którego misją jest szerzenie zainteresowania sztuką oraz inicjatorką różnych działań kulturalnych. W 2014 roku została laureatką nagrody Prezydenta Miasta Będzina w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Możliwości przyjrzenia się twórczości artystki mieli już mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Bielska, Tych i Będzina, w którym Mirosława Dudek swoje prace prezentowała dwukrotnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Pierwszy raz w 2012 r. na wystawie "Pejzaż horyzontem zamknięty" oraz drugi w roku 2015 na ekspozycji pt. "Małe tęsknoty".

Wernisaż wystawy organizowanej pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina odbędzie się 7 września o godzinie 17.00. W Galerii "Pod Sową" będzińskiej książnicy będzie prezentowana do 31 października 2018 r. w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. Zapraszamy.

dodano: 20-08-2018
Będzin wczoraj a dziś

Będzin wczoraj a dziś

"Będzin wczoraj, a dziś"

Wszystkich miłośników historii oraz zainteresowanych ciekawymi obiektami Będzina zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy fotograficznej "Będzin wczoraj, a dziś" przygotowanej przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie w ramach projektu "Erasmus+ "Chantonnay - Będzin - Puertollano - moje miasto przyszłości".

Wpisująca się w obchody 660. rocznicy nadania praw miejskich Będzinowi ekspozycja przygotowana została m. in. w oparciu o materiały z Pracowni Dokumentów Życia Społecznego będzińskiej książnicy. Prezentowana dotychczas w budynku głównym biblioteki, aktualnie dostępna jest w nowo otwartej Filii nr 3 Dworzec, mieszczącej się przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Wystawa przedstawia fotografie ukazujące najciekawsze zakątki Będzina sprzed lat oraz z czasów teraźniejszych, wzbogacone interesującymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi miasta. To efekt prowadzonego przez młodzież licealną historycznego poznawania królewskiego miasta Będzina oraz porównania jego przeszłości i współczesnego oblicza. Ekspozycja "Będzin wczoraj, a dziś" prezentowana będzie w filii biblioteki do końca sierpnia, w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy do przyjrzenia się zainteresowaniom regionalnym młodzieży oraz zmianom jakie zaszły w Będzinie na przestrzeni lat. Wstęp bezpłatny.

   

więcej informacji

dodano: 20-08-2018
Zmiana czasu pracy biblioteki oraz fili bibliotecznych

Zmiana czasu pracy

dodano: 07-08-2018
W zgodzie i przygodzie z naturą

W zgodzie i przygodzie z naturą

9 sierpnia 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy pojawiła się grupa młodych czytelników gotowa na kolejne zajęcia z cyklu "W zgodzie i przygodzie z naturą". Z okazji Dnia Przewodników i Ratowników Górskich postanowiliśmy przybliżyć zasady funkcjonowania i pracę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dzieci poznały zasady obowiązujące w górach, sposoby na uniknięcie zagrożeń oraz procedurę postępowania w przypadku gdy potrzebujemy pomocy. Podopieczni Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, którzy uczestniczyli w zajęciach zaprojektowali także własne górskie odznaki.

   

więcej informacji

dodano: 09-08-2018
Afera na dworcu

Afera na dworcu

Półmetek wakacji, a w Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyła się kolejna "Afera na dworcu". Tym razem bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 8 w Będzinie. W ramach zajęć przedszkolaki wysłuchały dwóch historii o knurku Bolusiu pt. "Chrum, chrum, Bolusiu!" i "Ładnie, Bolusiu!" autorstwa Barbaro Lindgren i Olofa Landströma. Opowiadania są wesołe a jednocześnie zawierają aspekt edukacyjny, więc dzieci słuchając ich świetnie się bawiły. Następnie uczestnicy zajęć przeglądali nowe książki, które ostatnio zostały zakupione do filii. Spotkanie z przedszkolakami zakończyło się zabawą "Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy!"

   

więcej informacji

dodano: 08-08-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.