przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Katalog Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
www.bedzin.pl
Aktualności Będzińskie
www.starostwo.bedzin.pl
Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Kraszewski Komputery dla bibliotek
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Akademia Orange dla bibliotek
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna na Facebook
IBUK Libra
Epuap
Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Mała książka to wielki człowiek!

Mała książka to wielki człowiek

Mała książka to wielki człowiek! - promocja czytelnictwa wśród trzylatków i ich rodziców

Na czytanie nigdy nie jest za wcześnie, a dobrze dobrana książka rozwija umysł i emocje, kształtuje kompetencje językowe, zakorzenia w kulturze i rozbudza wyobraźnię. Wiedzą o tym doskonale bibliotekarze będzińskiej biblioteki, którzy zachęcają rodziców wszystkich trzylatków do głośnego czytania dzieciom w ramach ogólnopolskiego projektu "Mała Książka - Wielki Człowiek. Trzylatki".

To kolejny projekt w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promujący czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, uświadamiający rodzicom, jak ważne jest czytanie dziecku od najmłodszych lat. Skierowany jest do trzylatków i ich rodziców, których Miejska Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, jako jedna z 731 uczestniczących w akcji bibliotek, zaprasza do wspólnej czytelniczej przygody.

By wziąć udział w zabawie należy przyjść do oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy wraz z trzyletnią pociechą, która po pierwszych odwiedzinach otrzyma w prezencie "wyprawkę czytelniczą" zawierającą książkę "Pierwsze wiersze dla.", broszurę informacyjną dla rodziców "Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka" oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Po zebraniu 10 naklejek, na młodego czytelnika czekać będzie imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z trzylatkami do udziału w zabawie, która ruszy już we wrześniu. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży naszej biblioteki.

Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

   

dodano: 20-08-2018




Afera na dworcu

Afera na dworcu

Dnia 22 sierpnia 2018 roku odbyła się kolejna "Afera na dworcu" w Filii nr 3 będzińskiej książnicy.

W podróż po Australii wybrały się dwie grupy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie.

Przedszkolaki wysłuchały tekstu pt. "Bolek i Lolek. W Krainie Kangurów i Inne Opowiadania" Ludwika Cichego i zapoznały się z niewiarygodnymi przygodami tych znanych postaci bajkowych. Następnie dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w Australii, jak nazywają się rdzenni mieszkańcy tego kontynentu oraz jakie są ich zwyczaje.

Po wysłuchaniu bajek oraz ciekawych informacji na temat Australii uczestnicy zajęć z entuzjazmem przystąpili do zabaw plastycznych. Ciekawym zadaniem okazało się łączenie kropek na kartce, by powstał kangur jak również kolorowanie bumerangu.

Zajęcia zakończyły się szalonym wyścigiem kangurów.

 

więcej informacji

dodano: 22-08-2018




Malarstwo Mirosławy Dudek

Malarstwo Mirosławy Dudek

Malarstwo Mirosławy Dudek w Galerii "Pod Sową"

Miłośników sztuki i piękna ucieszy wiadomość o kolejnej wystawie malarstwa wyjątkowej artystki, Mirosławy Dudek, której wernisaż odbędzie się 7 września o godzinie 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Wystawa przedstawia dorobek twórczy artystki, którego częstym zagadnieniem, jest pejzaż będący zarówno punktem wyjścia do działań plastycznych, jak i formą do prezentacji własnych postaw życiowych. Ukazuje drogę indywidualnych poszukiwań twórczych artystki, jej artystyczny rodowód oraz zindywidualizowany styl wypowiedzi plastycznej.

Mirosława Dudek doskonali swój warsztat w pracowni malarstwa sztalugowego będzińskiego Ośrodka Kultury od ponad 6 lat. Jest prezesem Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia, którego misją jest szerzenie zainteresowania sztuką oraz inicjatorką różnych działań kulturalnych. W 2014 roku została laureatką nagrody Prezydenta Miasta Będzina w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Możliwości przyjrzenia się twórczości artystki mieli już mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Bielska, Tych i Będzina, w którym Mirosława Dudek swoje prace prezentowała dwukrotnie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Pierwszy raz w 2012 r. na wystawie "Pejzaż horyzontem zamknięty" oraz drugi w roku 2015 na ekspozycji pt. "Małe tęsknoty".

Wernisaż wystawy organizowanej pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina odbędzie się 7 września o godzinie 17.00. W Galerii "Pod Sową" będzińskiej książnicy będzie prezentowana do 31 października 2018 r. w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. Zapraszamy.

dodano: 20-08-2018




Będzin wczoraj a dziś

Będzin wczoraj a dziś

"Będzin wczoraj, a dziś"

Wszystkich miłośników historii oraz zainteresowanych ciekawymi obiektami Będzina zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy fotograficznej "Będzin wczoraj, a dziś" przygotowanej przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie w ramach projektu "Erasmus+ "Chantonnay - Będzin - Puertollano - moje miasto przyszłości".

Wpisująca się w obchody 660. rocznicy nadania praw miejskich Będzinowi ekspozycja przygotowana została m. in. w oparciu o materiały z Pracowni Dokumentów Życia Społecznego będzińskiej książnicy. Prezentowana dotychczas w budynku głównym biblioteki, aktualnie dostępna jest w nowo otwartej Filii nr 3 Dworzec, mieszczącej się przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Wystawa przedstawia fotografie ukazujące najciekawsze zakątki Będzina sprzed lat oraz z czasów teraźniejszych, wzbogacone interesującymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi miasta. To efekt prowadzonego przez młodzież licealną historycznego poznawania królewskiego miasta Będzina oraz porównania jego przeszłości i współczesnego oblicza. Ekspozycja "Będzin wczoraj, a dziś" prezentowana będzie w filii biblioteki do końca sierpnia, w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy do przyjrzenia się zainteresowaniom regionalnym młodzieży oraz zmianom jakie zaszły w Będzinie na przestrzeni lat. Wstęp bezpłatny.

   

więcej informacji

dodano: 20-08-2018




Zmiana czasu pracy biblioteki oraz fili bibliotecznych

Zmiana czasu pracy

















dodano: 07-08-2018




W zgodzie i przygodzie z naturą

W zgodzie i przygodzie z naturą

9 sierpnia 2018 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy pojawiła się grupa młodych czytelników gotowa na kolejne zajęcia z cyklu "W zgodzie i przygodzie z naturą". Z okazji Dnia Przewodników i Ratowników Górskich postanowiliśmy przybliżyć zasady funkcjonowania i pracę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dzieci poznały zasady obowiązujące w górach, sposoby na uniknięcie zagrożeń oraz procedurę postępowania w przypadku gdy potrzebujemy pomocy. Podopieczni Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, którzy uczestniczyli w zajęciach zaprojektowali także własne górskie odznaki.

   

więcej informacji

dodano: 09-08-2018




Afera na dworcu

Afera na dworcu

Półmetek wakacji, a w Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyła się kolejna "Afera na dworcu". Tym razem bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 8 w Będzinie. W ramach zajęć przedszkolaki wysłuchały dwóch historii o knurku Bolusiu pt. "Chrum, chrum, Bolusiu!" i "Ładnie, Bolusiu!" autorstwa Barbaro Lindgren i Olofa Landströma. Opowiadania są wesołe a jednocześnie zawierają aspekt edukacyjny, więc dzieci słuchając ich świetnie się bawiły. Następnie uczestnicy zajęć przeglądali nowe książki, które ostatnio zostały zakupione do filii. Spotkanie z przedszkolakami zakończyło się zabawą "Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy!"

   

więcej informacji

dodano: 08-08-2018




Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.