przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wystawa "Sejm Śląski i Biblioteka Sejmu Śląskiego w dokumentach i fotografii ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach"

wystawa

Z okazji 95 rocznicy powstania Biblioteki Sejmu Śląskiego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie pragnie informować o możliwości obejrzenia w naszej książnicy kolejnej wyjątkowej wystawy plakatowej.

Na górnym holu będzińskiej biblioteki znajdującej się przy placu prof. Włodzimierza Wójcika 1 pojawiła się nowa wystawa pt. "Sejm Śląski i Biblioteka Sejmu Śląskiego w dokumentach i fotografii ze zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach". Wystawa ta prezentuje najciekawsze materiały (tj. rękopisy, fotografie, książki i czasopisma) związane właśnie z 95. rocznicą powstania Sejmu Śląskiego oraz Biblioteki Sejmu Śląskiego. Całą wystawę przygotowano na podstawie bogatych zbiorów Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Zwiedzając wystawę można zobaczyć wiele ciekawych zdjęć i materiałów dotyczących Biblioteki Sejmu Śląskiego jak i wzbogacić swoją wiedzę w interesujące informacje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z tą inspirującą wystawą do końca sierpnia 2018 roku. Wstęp wolny.

 

więcej informacji

dodano: 07-08-2018
Pszczoły

Pszczoły

Dnia 7 sierpnia z okazji Wielkiego Dnia Pszczół Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zorganizował zajęcia edukacyjne przybliżające najmłodszym te niezwykle pożyteczne oraz ważne dla człowieka owady.

Na podstawie książki Piotra Socha pt. "Pszczoły" dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie dowiedziały się o tym jak pszczoły żyją, co robią w ulu i podczas wypraw na łąkę a także poznały tajniki budowy ula. Ta niezwykła, przepięknie ilustrowana książka stała się również inspiracją do stworzenia pracy plastycznej. Uczestnicy zajęć na pamiątkę wykonali oryginalne zakładki w kształcie pszczółek, które będą im towarzyszyły podczas wakacyjnej lektury ulubionych książek.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach cyklu "W zgodzie i przygodzie z naturą".

   

więcej informacji

dodano: 07-08-2018
Afera na Dworcu

Afera na Dworcu

Z cyklu "Afera na dworcu":

Dnia 30 lipca 2018 roku w Fili nr 3 Dworzec odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Afera na dworcu", na które przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie. Podczas zajęć "Zwariowana podróż do zoo, na wieś i do parku", uczestnicy poznawali zwyczaje zwierząt egzotycznych, gospodarskich i wolno żyjących. W zdobywaniu wiedzy pomogły książki "Jak to działa? Zwierzęta" autorstwa N. Kucharskiej i "Encyklopedia: Pytania i odpowiedzi".

Natomiast 31 lipca 2018 roku filię na dworcu odwiedziło Niepubliczne Przedszkole "Zakątek marzeń" z Będzina. Dzieci poznały twórczość Mo Willemsa i przeniosły się do świata świnki Malinki i słonia Leona w opowiadaniu "Mieszkamy w książce".

Po wysłuchaniu i omówieniu utworu przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach nawiązujących do treści książki. Na koniec uczestnicy dali popis artystyczny podczas malowania kredami bajkowych postaci.

Uczestnicy zajęć wykazali się znajomością klasycznych bajek takich jak: "Księżniczka na ziarnku grochu" czy "Dziewczynka z zapałkami" oraz bezbłędnie odgadywali kolejnych bohaterów z "Bajkowych zagadek".

Przed powrotem do przedszkola dzieci zdążyły jeszcze pooglądać książki dostępne na Fili nr 3 Dworzec oraz pobawić się w naszym kąciku dla dzieci. W pierwszy dzień sierpnia na zajęcia "Afery na dworcu" przybyły dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie.

W ramach zajęć uczestnicy dowiedzieli się do czego służą atlasy i mapy, a następnie ich zadaniem było stworzenie topograficznego planu własnego państwa. Rywalizowały między sobą w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywaniu zagadek i rebusów, by móc rozwinąć swoje państwo pod względem gospodarczym, turystycznym czy militarnym.

 

więcej informacji

dodano: 03-08-2018
Zmiana czasu pracy biblioteki oraz fili bibliotecznych

Zmiana czasu pracy Zmiana czasu pracy

dodano: 01-08-2018
Zamek

Gry i zabawy

W dniu 31 lipca 2018 roku na Filii Nr 2 Warpie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyła się kontynuacja zajęć plastycznych realizowanych w ramach jubileuszu 660 lecia nadania przez króla Kazimierza Wielkiego praw miejskich Będzinowi. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej, które wykonały płaskorzeźbę zamku będzińskiego dzieląc swoją pracę na trzy etapy. Najpierw powstał zarys przestrzenny, następnie część pracy została pomalowana farbami plakatowymi by na końcu uczestnicy zajęć mogli wykończyć detale kredkami świecowymi. Za swoją pracę dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami przez Radnego Rady Miasta Będzina, Pana Jerzego Małkowskiego.

więcej informacji

dodano: 31-07-2018
Gry i zabawy

Gry i zabawy

Działaniom Oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy przyświeca nie tylko cel jakim jest zapoznanie młodych czytelników z klasyką literatury dziecięcej, ale również z grami oraz zabawami nie tak znanymi w obecnych czasach.

Dlatego inspiracją do przygotowania zajęć o tej tematyce była książka Katarzyny Piętki pt. "Gry i zabawy z dawnych lat", która zawiera wiele pomysłów na zabawę i rekreację, sprawdzonych już przez poprzednie pokolenia. Tym razem wybór padł na turniej gry w kapsle. Przy pomocy kredy i kolorowych kapsli powstał prawdziwy tor pełen przeszkód i przygód, który zapewnił dzieciom sporo rozrywki. Każdy zaprezentował wybraną przez siebie technikę pstrykania, która miała zapewnić mu wygraną.

Finał rozgrywek doprowadził wszystkich do jednego wniosku - nie ma to jak zabawy podwórkowe!

więcej informacji

dodano: 31-07-2018
Akcja Wymiany Książki

Akcja Wymiany Książki

W dniach 28-29 lipca na Plaży Miejskiej w Będzinie ponownie można było zaopatrzyć się w coś ciekawego do czytania na stoisku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Akcja "Wymiany Książki", gdzie plażowicze mieli możliwość bezpłatnego wybrania książki ze zbiorów podarowanych bibliotece przez innych czytelników, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Równie przyjemne emocje wzbudzały szachy, przy których młodzi i starsi mieszkańcy naszego miasta mogli poćwiczyć swoje strategiczne zdolności. Zapraszamy do ponownego udziału w akcji "Wymiany Książki" i odwiedzania stanowiska będzińskiej książnicy na plaży w każdy bezdeszczowy weekend.

więcej informacji

dodano: 30-07-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.