przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Bibliotekarskie przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego

Jarmark Bożonarodzeniowy

Takie - i nie tylko - świąteczne stroiki, które powstają w wytworni bibliotekarskich talentów będzie można zobaczyć - i koniecznie nabyć:) - podczas miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia przy Urzędzie Miejskim w Będzinie. Start o godzinie 15.00.


dodano: 05-12-2018
Połączenie odebrane

Połączenie odebrane

"Połączenie odebrane" - to tytuł wyczekiwanego spotkania czytelników z autorem wielu książek, księdzem Adamem Bonieckim, duszpasterzem akademickim, dziennikarzem Tygodnika Powszechnego, osobą niepowszechną i nietuzinkową. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia (środa) br. o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie mieszczącej się przy placu prof. Włodzimierza Wójcika 1. Dorobek twórczy księdza Adama Bonieckiego, towarzysza licznych podróży Jana Pawła II, na prośbę którego Boniecki przygotował polskie wydanie dziennika "L'Osservatore Romano", to szerokie spektrum publicystyki, obejmującej zarówno reportaże podróżnicze, felietony jak i wspomnienia. To bogaty dorobek publikacji z zakresu religii, kazania, medytacje oraz książki, których od 1974 roku ks. Adam Boniecki wydał 20. Ostatnia, wydana w listopadzie 2018 roku "Boniecki. Rozmowy o życiu" to książka - wywiad, powrót m.in. do czasów dzieciństwa, czasów okupacji, początków kapłaństwa, pobytów we Francji i Rzymie.

Wstęp na spotkanie "Połączenie odebrane" z ks. Adamem Bonieckim jest wolny. Będzie istniała możliwość nabycia książki wraz z autografem autora.


dodano: 27-11-2018
Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe

Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe

Za kilka dni dzieci odwiedzi niezwykły gość, Mikołaj. Zaraz potem nastąpi czar przygotowań do świąt, w ramach, których oddział dla dzieci i młodzieży zorganizował warsztaty dla dzieci "Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe".

Inspiracją do zajęć, które odbyły się 3 grudnia stanowiły książki "Boże Narodzenie dla całej rodziny: pomysły dla majsterkowiczów, dekoracje, prezenty, przepisy" Luizy Becker oraz "Polskie obrzędy i zwyczaje: doroczne" Barbary Ogrodowskiej, będące źródłem wiedzy o wszystkim, co wiąże się z bożonarodzeniowymi zwyczajami i tradycjami. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie wysłuchały wierszy o choince i Świętym Mikołaju z książki Michała Zaremby "Wiersze pod choinkę", które zachęciły dzieci do wykonania pięknych, kolorowych choinek z papieru.

więcej informacji

dodano: 03-12-2018
Jak Przemko został Rycerzem

Historia o tym jak Przemko został Rycerzem została przygotowana techniką animacji poklatkowej przez młodych mieszkańców Będzina, którzy wakacyjny czas wypoczynku spędzali w będzińskiej książnicy. Uczestnicząc w warsztatach animacji poklatkowej wcielili się w rolę reżysera, scenarzysty, rysownika i fotografa by przygotować animację nawiązującą do obchodzonego w tym roku jubileuszu 660-miasta Będzina. Efekty ich kreatywności i świetnej pracy zespołowej pokazują jakich biblioteka ma wspaniałych i zdolnych Czytelników, którzy inspirowani różnymi literackimi opowieściami stworzyli własną historię Przemka i jego rycerskiego stanu. Brawo:)

dodano: 29-11-2018
Listopadowe spotkanie Literackiego i Książkowego Klubiku

LUBIK

Kolejne spotkanie miłośników książkowych przygód, którzy lubią dyskusje o książkach w będzińskiej bibliotece odbyło się w towarzystwie bohaterów książki "Dziękuję Ci, Cukierku" Waldemara Cichonia.

Książka ta jest jedną z kilku części serii o niezwykłym kocie Cukierku, kotce Tradycji i rodzinie, u której zwierzaki mieszkają. Przygody bohaterów to niesamowite i niecodzienne zmagania z zadaniami, jakie stawia przed nimi los. Z pozoru błahe czasem zdarzenia u bohaterów książki spotykają się z niecodziennymi rozwiązaniami, bowiem Cukierek i Tradycja mają niezwykłe zdolności, których mogą im pozazdrościć inne koty. Przez to życie całej rodziny jest barwne i pełne zaskakujących zdarzeń.

Książki Waldemara Cichonia cieszą się wśród młodych czytelników ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczące w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci postanowiły również poznać inne książki z przygodami kota Cukierka, których inspiracją - jak zdradził autor podczas mającego kilka miesięcy temu spotkania autorskiego z czytelnikami będzińskiej książnicy- jest kot rodziny pisarza.

Uczestnicy listopadowego Literackiego i Książkowego Klubiku postanowili wykorzystując kłębki włóczki, ulubionej kociej zabawki stworzyć własnych kocich bohaterów.

więcej informacji

dodano: 27-11-2018
Jan Dorman w Będzinie

Jan Dorman w Będzinie

"Jan Dorman w Będzinie. Spotkania 2018" to cykl wykładów i prelekcji przygotowany w ramach obchodzonego w tym roku 660-lecia nadania miastu praw miejskich Będzinowi. Organizatorem odbywających się od maja spotkań jest Fundacja im. Jana Dormana, której projekt został dofinansowany ze środków budżetu miasta Będzin. Jedno ze spotkań, którego odbiorcami była młodzież z Gimnazjum nr 1 w Będzinie, którego patronem jest założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, Jan Dorman, odbyło się 23 listopada w będzińskiej książnicy. Prezes Fundacji, Iwona Dowsilas zaprezentowała perełki pochodzące z archiwum Jana Dormana, przybliżyła młodzieży repertuar teatralny oraz działalność pedagogiczną dyrektora teatru. Wspomniała też o wykorzystywaniu dorobku artystycznego Jana Dormana w działalności prowadzonej przez nią Fundacji im. Jana Formana oraz klubu "Pod Parasolem". Kolejne spotkanie "Jan Dorman w Będzinie. Spotkania 2018" odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Wstęp na spotkanie wolny.

więcej informacji

dodano: 27-11-2018
Duża sztuka małych dzieci

Duża sztuka małych dzieci

22 listopada oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zorganizował kolejne warsztaty dla dzieci w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Na kolejnych zajęciach prowadzonych w cyklu "Duża sztuka małych dzieci" uczestnicy spotkania odbyli odkrywczą podróż do XX wieku, kiedy to powstał ruch artystyczny nazwany dadaizmem. Młodzi zdobywcy wiedzy wcielili się w rolę przewrotnych artystów, których pragnieniem było, by wszyscy postrzegali sztukę inaczej niż dotychczas. Realizm oraz dosłowność odeszły w niepamięć, a ich miejsce zastąpiły senne miraże oraz przewrotne rozumienie tego, co rzeczywiste. W sztuce głównym sposobem wyrażania był kolaż, nierzadko wykonywany przy użyciu resztek tapet, gazet i zdjęć. Młodzi odkrywcy mieli, więc okazję stworzyć własne prace przy pomocy podobnych materiałów. Radosne dzieci wykonały kolorowe kolaże pełne symboli poddawanych wielokrotnej interpretacji. Zabawie nie było końca.

więcej informacji

dodano: 26-11-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.