przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Twórcza środa w bibliotece

sroda

W oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prowadzony jest w tym roku nowy cykl zajęć Twórcze Środy w ramach, których organizowane są spotkania literackie rozwijające dziecięcą wyobraźnię oraz zdolności manualne młodych entuzjastów czytania.

Przedmiotem spotkania, które odbyło się 17 stycznia byli znani i lubiani bohaterowie baśni i bajek – krasnoludki. Uczestniczące w zajęciach dzieci z Przedszkola Miejskiego w nr 8 w Będzinie wysłuchały „Bajki o krasnoludkach” Edyty Wygonik oraz fragmentów „Wielkiej encyklopedii krasnoludków”, które okazały się inspiracją do zaprojektowania domku dla krasnali.

więcej informacji

dodano: 12-01-2018
Warsztaty komputerowe studentów BUTW

warsztaty komputerwe

To co nowoczesne nie musi przerażać. Wiedzą o tym m.in. studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczęszczający na warsztaty komputerowe do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Podczas kolejnych, ciekawych zajęć, przy wsparciu pomagających zdobyć wiedzę bibliotekarzy, Seniorzy starają się oswoić nowe technologie tak, by komputer stał się ich sprzymierzeńcami. Nabywając nowe i przydatne umiejętności Seniorzy zyskują swobodę poruszania się po zakamarkach - świetnie znanej ich dzieciom i wnukom- sieci. Wiedzą jak wyszukiwać informacji w internecie i korzystać z popularnych portali społecznościowych, gdzie znaleźć ciekawostki historyczne i stare dokumentów, jak kupić bilet PKP czy wybrać się na wirtualny spacer po muzeum.

Pierwsze w 2018 roku warsztaty pozwalające zdobywać kolejne kompetencje cyfrowe studentom BUTW odbyły się w czytelni głównej 11 stycznia (grupy podstawowe) i 12 stycznia (grupy zaawansowane).

więcej informacji

dodano: 16-01-2018
Igłą malowane - wernisaż wystawy Stanisławy Bień

plakat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy haftu "Igłą malowane", na którym prezentowane będą prace będzinianki Stanisławy Bień. Autorka jest członkiem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "FAMILIA" z Czeladzi oraz członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Haftowanie to wieloletnie hobby autorki, którego efekty prezentowane były na wystawach indywidualnych w sosnowieckim Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży "Kana", Spółdzielczym Domu Kultury "Odeon" w Czeladzi oraz Osiedlowym Klubie "Helikon" w Dąbrowie Górniczej. Hafty Stanisławy Bień eksponowane były także pięć lat temu w będzińskiej bibliotece oraz na licznych wystawach zbiorowych.

Prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wystawa "Igłą malowane" będzie prawdziwą ucztą dla miłośników twórczości artystycznej oraz rzemiosła artystycznego. Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy przedstawiające kompozycje kwiatowe oraz portrety wykonane haftem krzyżykowym. Wernisaż odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy (plac prof. Włodzimierza Wójcika). Wystawa prezentowana będzie do 28 lutego w godzinach otwarcia placówki. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

zaproszenie zaproszenie

dodano: 12-01-2018
Pierwsi zdobywcy Mount Everestu

filianr2

8 stycznia w filii nr 2 (Warpie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyło się pierwsze ze spotkań organizowanych w cyklu Podróże duże i małe adresowane do miłośników gór i górskich wspinaczek. Spotkanie poświęcone było bohaterom brytyjskiej ekspedycji na Mount Everest z 1953 roku, nowozelandzkiemu himalaiście Edmundowi Hillary’emu oraz pochodzącemu z Nepalu Tenzingowi Norgay’owi, którzy 29 maja 1953 roku zdobyli wierzchołek Mount Everestu.

więcej informacji

dodano: 12-01-2018
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

plakat

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra ponownie w Będzinie. 26. finał dedykowany jest noworodkom i wyrównaniu szans w ich leczeniu.

Z tej okazji w Będzinie zaplanowano wiele wydarzeń, o których szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.bedzin.pl/aktualnosc-2125-26_final_wosp_w_bedzinie.html.dodano: 12-01-2018
Mała podróż po wielkim księgozbiorze

zajęcia z dziećmi

11 grudnia w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia literackie związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7. Po wysłuchaniu bajeczki świątecznej "Kołysanka dla Jezuska" Barbary Derlickiej i poznaniu tradycji związanych z bożonarodzeniowymi świętami dzieci wykonały barwne karki świąteczne.

więcej informacji

dodano: 08-01-2018
XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

XXIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika rozpocznie się w Będzinie już 11 stycznia.

Po eliminacjach, na które do 37 ośrodków w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Litwie zgłosiło się ponad 1600 wykonawców, czas na finał festiwalu i występ 130 najlepszych solistów i grup, którzy wykonają ponad 330 kolęd i pastorałek - tradycyjnych, nowoczesnych, odkrytych na nowo lub napisanych specjalnie na festiwal.

Przesłuchania finałowe odbędą się od czwartku do soboty (11-13 stycznia 2018 r.) od godziny 9.00 do 20.30 (w sobotę do 17.30) w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Sportowej. Ich harmonogram znaleźć można na stronie www.mfkip.pl.

Wśród wykonawców, jak co roku nie zabraknie barwnych zespołów ludowych, klasycznych chórów, dzieci i młodzieży, kresowiaków, którzy mieszkańcom Będzina przedłużą radość świąt Bożego Narodzenia

Więcej informacji na stronie: www.bedzin.pl/aktualnosc-2115-xxiv_miedzynarodowy_festiwal_koled_i.html

dodano: 08-01-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.