przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Katalog Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
www.bedzin.pl
Aktualności Będzińskie
www.starostwo.bedzin.pl
Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Kraszewski Komputery dla bibliotek
Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Akademia Orange dla bibliotek
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna na Facebook
IBUK Libra
Epuap
Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Obok nas

wernisaż

18 października 2018 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy członków Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia. Sztalugi z kolorowymi obrazami zagoszczą tym razem do Filii nr 3 Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Wstęp wolny.dodano: 16-10-2018
Wieczór poezji Aleksandry Starosteckiej

Inny

W świecie najnowszego tomiku poezji Aleksandry J. Starosteckiej, jakim jest wydany w 2018 roku tomik "Inny", przeplatają się miłość, liryka i czas. Doświadczyli tego uczestnicy wieczoru poetyckiego Aleksandry Starosteckiej, który odbyło się 12 października w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Tomik "Inny" jest piątym wydawnictwem poetki. To zbiór wierszy prezentowanych w czterech obszarach (kolory, oddechy, zmarszczki, zapiski z kalendarza),a każdy z nich pełen jest refleksji dotykających życia, miłości, przemijania, starości. Wiersze pozwalają zatrzymać się w biegu codzienności, docenić piękno otaczającej nas natury i majestatu i magii gór, do których miłości, poetka nie kryje. (.) "Inny" jest swoistym pamiętnikiem podmiotu łaknącego każdego przejawu czułości, zrozumienia, bliskości. Nie tylko w tradycyjnym rozumieniu, nie tylko w kontekście stosunków interpersonalnych. Kilka liryków (ściślej: fragmentów) jest jakby treścią z samoprzylepnej karteczki (wskazówką, mantrą, postanowieniem), jakie przyklejamy do lodówki czy tablicy korkowej. Te zapiski mają nas motywować, o czymś informować lub coś nam przypominać. Tak o tomiku "Inny" wypowiada się Kinga Młynarska, recenzentka, autorka licznych wywiadów oraz felietonów, która podkreśla również niejednoznaczność poetki, która z premedytacją tworzy utwory wielopoziomowe, tworząc zaskakujące możliwości ich odczytywania. Spotkanie promujące twórczość Aleksandry Starosteckiej zorganizowano pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego. Prowadziła je dąbrowska poetka, Irena Imiołek, a w interpretacji rzeszowskiego aktora radiowego Jana Niemaszka, uczestnicy wieczoru poetyckiego wysłuchali wierszy poetki z wcześniejszych tomików "Jeszcze raz" (2012), "Pod powiekami" (2014) i "Drzwi" (2016).

więcej informacji

dodano: 18-10-2018
Jan Dorman w Będzinie

Jan Dorman


dodano: 17-10-2018
Dobra książka i kawa, czyli będzińskie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

Dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem miłośnicy książek będą mogli dyskutować przy kawie na temat powieści Isabel Allende pt."Suma naszych dni". Spotkanie odbędzie się w Filii nr 3 będzińskiej biblioteki mieszczącej się w zabytkowym budynku Dworca PKP, przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.dodano: 17-10-2018
Klub Młodego Odkrywcy zaprasza

DKlub Młodego Odkrywcy

18 października oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zaprasza dzieci w wieku od 7 - 11 lat na kolejne warsztaty z serii "Duża sztuka małych dzieci".

Zorganizowane w ramach ogólnopolskiej sieci Klubów Młodego Odkrywcy warsztaty są doświadczeniem umożliwiającym dzieciom kontakt ze sztuką, jej historią i osiągnięciami, z których korzystamy do dnia dzisiejszego. To także dla dzieci nowe odkrycia, rozwój umiejętności, wyrażenie siebie oraz swoich myśli poprzez zabawę i kreatywne tworzenie. Jutrzejsze spotkanie poświęcone sztuce secesji rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wstęp wolny.

Mile widziana odzież ochronna dla młodych pasjonatów.


dodano: 17-10-2018
Będziński LUBIK zaprasza

Lubik

Literacki Dyskusyjny Klub książkowy dla dzieci LUBIK zaprasza wszystkich najmłodszych czytelników na kolejne spotkanie z książkowymi bohaterami. Czytelnicy w wieku 4 -7 lat będą mogli ponownie przeżyć ciekawe chwile, wysłuchać interesujących opowieści oraz wziąć udział w pouczających zabawach dzięki książce Ellen Surrey pt. "Pięknie dziękuję". Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 października o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy - plac prof. Włodzimierza Wójcika 1.


dodano: 17-10-2018
Literacka jesień

Jesien

Piękna w tym roku jesień nie tylko zachwyca i zachęca do częstego spacerowania. Inspiruje także do czytania w parkach miejskich, gdzie miłośnicy literatury ogrzewani słonecznym ciepłem chętnie przenoszą się w inny wymiar rzeczywistości. Ten szczególny wymiar rzeczywistości odczuwalny jest również w będzińskiej bibliotece podczas zajęć o jesieni.

O pięknie jesieni prezentowanej w literaturze dla dzieci przekonały się maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie, które 15 października odwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży. Obejrzały bogactwo jesiennych ilustracji prezentowanych w książkach dziecięcych, wysłuchały książki Włodzimierza Dulemby "Cztery pory baśni. Jesień", a potem wspólnie wykonały barwne jesienne drzewo.

więcej informacji

dodano: 15-10-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.