przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jan Dorman w Będzinie

Jan Dorman


dodano: 17-10-2018
Wieczór poezji Aleksandry Starosteckiej

Inny

W świecie najnowszego tomiku poezji Aleksandry J. Starosteckiej, jakim jest wydany w 2018 roku tomik "Inny", przeplatają się miłość, liryka i czas. Doświadczyli tego uczestnicy wieczoru poetyckiego Aleksandry Starosteckiej, który odbyło się 12 października w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Tomik "Inny" jest piątym wydawnictwem poetki. To zbiór wierszy prezentowanych w czterech obszarach (kolory, oddechy, zmarszczki, zapiski z kalendarza),a każdy z nich pełen jest refleksji dotykających życia, miłości, przemijania, starości. Wiersze pozwalają zatrzymać się w biegu codzienności, docenić piękno otaczającej nas natury i majestatu i magii gór, do których miłości, poetka nie kryje. (.) "Inny" jest swoistym pamiętnikiem podmiotu łaknącego każdego przejawu czułości, zrozumienia, bliskości. Nie tylko w tradycyjnym rozumieniu, nie tylko w kontekście stosunków interpersonalnych. Kilka liryków (ściślej: fragmentów) jest jakby treścią z samoprzylepnej karteczki (wskazówką, mantrą, postanowieniem), jakie przyklejamy do lodówki czy tablicy korkowej. Te zapiski mają nas motywować, o czymś informować lub coś nam przypominać. Tak o tomiku "Inny" wypowiada się Kinga Młynarska, recenzentka, autorka licznych wywiadów oraz felietonów, która podkreśla również niejednoznaczność poetki, która z premedytacją tworzy utwory wielopoziomowe, tworząc zaskakujące możliwości ich odczytywania. Spotkanie promujące twórczość Aleksandry Starosteckiej zorganizowano pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego. Prowadziła je dąbrowska poetka, Irena Imiołek, a w interpretacji rzeszowskiego aktora radiowego Jana Niemaszka, uczestnicy wieczoru poetyckiego wysłuchali wierszy poetki z wcześniejszych tomików "Jeszcze raz" (2012), "Pod powiekami" (2014) i "Drzwi" (2016).

więcej informacji

dodano: 18-10-2018
Obok nas

wernisaż

18 października 2018 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy członków Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia. Sztalugi z kolorowymi obrazami zagoszczą tym razem do Filii nr 3 Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Wstęp wolny.dodano: 16-10-2018
Będziński LUBIK zaprasza

Lubik

Literacki Dyskusyjny Klub książkowy dla dzieci LUBIK zaprasza wszystkich najmłodszych czytelników na kolejne spotkanie z książkowymi bohaterami. Czytelnicy w wieku 4 -7 lat będą mogli ponownie przeżyć ciekawe chwile, wysłuchać interesujących opowieści oraz wziąć udział w pouczających zabawach dzięki książce Ellen Surrey pt. "Pięknie dziękuję". Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 października o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy - plac prof. Włodzimierza Wójcika 1.


dodano: 17-10-2018
Klub Młodego Odkrywcy zaprasza

DKlub Młodego Odkrywcy

18 października oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zaprasza dzieci w wieku od 7 - 11 lat na kolejne warsztaty z serii "Duża sztuka małych dzieci".

Zorganizowane w ramach ogólnopolskiej sieci Klubów Młodego Odkrywcy warsztaty są doświadczeniem umożliwiającym dzieciom kontakt ze sztuką, jej historią i osiągnięciami, z których korzystamy do dnia dzisiejszego. To także dla dzieci nowe odkrycia, rozwój umiejętności, wyrażenie siebie oraz swoich myśli poprzez zabawę i kreatywne tworzenie. Jutrzejsze spotkanie poświęcone sztuce secesji rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wstęp wolny.

Mile widziana odzież ochronna dla młodych pasjonatów.


dodano: 17-10-2018
Dobra książka i kawa, czyli będzińskie DKK

Dyskusyjny Klub Książki

Dzisiaj o godzinie 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem miłośnicy książek będą mogli dyskutować przy kawie na temat powieści Isabel Allende pt."Suma naszych dni". Spotkanie odbędzie się w Filii nr 3 będzińskiej biblioteki mieszczącej się w zabytkowym budynku Dworca PKP, przy placu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.dodano: 17-10-2018
Warto czytać książki

jesien

O zaletach czytania i o tym, dlaczego warto czytać dowiedziały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Będzinie, podczas dzisiejszej wizyty w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki. W trakcie zajęć z cyklu "Akademia Czytelnika" dzieci rozmawiały o wartości książek, o tym jak pozytywnie wpływają poprawiając nastrój, wzbogacając wiedzę, słownictwo, o tym jak kształtują wyobraźnię. Przedszkolaki poznały również niezwykłego bohatera opowiadania "Bibliotekarz" z książki Włodzimierza Dulemby pt. "Cztery pory baśni: jesień", który okazał się być wielkim przyjacielem książek.

Dzieciom zaprezentowana została także historia książki, pisma i wynalazków tj. czcionka wynaleziona przez Jana Gutenberg, której upowszechnienie dało początek drukarstwu.

więcej informacji

dodano: 15-10-2018
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  » 

Ilość aktualności w bazie: 199

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.