przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Hu hu ha nasza zima zła...

Zła zima

Hu hu ha nasza zima zła... jak to napisała kiedyś Maria Konopnicka. Ale czy na pewno taka zła? Dzieciom z przedszkola nr 11 w Będzinie przypadł do gustu wierszyk Konopnickiej "Zła zima", jednak co do srogości tego mroźnego czasu, miały trochę odmienne zdanie. Co więcej, okazało się, że zima jest ich ulubioną porą roku. A dlaczego? Bo zima to święta, prezenty i możliwość bezustannej zabawy na śniegu.

Przedszkolakom nie straszne były również zgadywanki na temat zimy, gdyż bezbłędnie odgadły wszystkie zagadki zadane przez bibliotekarza. Na koniec zajęć każde z dzieci dostało kolorowankę ze śniegowym bałwanem, którą pokolorowało najpiękniej jak potrafiło. Bo zima, jednak nie jest chyba, aż taka zła...


więcej informacji

dodano: 15-12-2019
Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, prezentując się na specjalnie przygotowanym stoisku.

Tym razem to nie książki, a piękne ozdoby świąteczne, stroiki, bombki, girlandy oraz bileciki prezentowe, wykonane własnoręcznie przez Panie bibliotekarki z oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy, królowały na będzińskim jarmarku


więcej informacji

dodano: 15-12-2019
Patrzę, słucham i rozumiem świat

Patrzę, słucham i rozumiem świat

Patrzę, słucham i rozumiem świat to cykl zajęć jakie bibliotekarze filii nr 3 - Dworzec będzińskiej książnicy przygotowali z myślą o najmłodszych czytelnikach. W ramach prowadzonych spotkań promowane jest czytelnictwo oraz wiedza, której sporą dawkę pozyskują za każdym razem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 i 9, z którymi biblioteka współpracuje.

Jedno ze spotkań, które odbyło się w grupie radosnych "Żabek" Przedszkola Miejskiego 9 poświęcone było bajkom i baśniom. W ten magiczny świat wprowadziła dzieci "Królowa Śniegu", której zimne i okrutne zachowanie pokazało, jak szybko kłamstwem i manipulacją można skrzywdzić drugą osobę. Dzieci rozmawiając o zimie, jej charakterystycznych cechach nakierowywane były na temat dobra i zła, na którym nie warto się koncentrować. Zło, które robimy innym lub którego doświadczamy, i kumulujemy w sobie, czyni z nas zgorzkniałych i nieprzyjaźnie nastawionych ludzi. Zdecydowanie lepiej się czujemy i lepiej żyjemy czyniąc i wypatrując dobra w sobie i wokół nas. Jakież mądre rozmowy prowadzą zapraszane do świata baśni będzińskie przedszkolaczki.


więcej informacji

dodano: 14-12-2019
Świąteczne Pierniki

Świąteczne Pierniki

Dnia 12 grudnia br. grupa leśnych Ludków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Będzinie zaprosiła bibliotekarkę Filii nr 7 Zamkowe na pieczenie śnieżnych pierników w ramach zajęć bibliotecznych, literacko-kulturalnych, które miały na celu propagowania kreatywnego działania oraz dawały możliwość uczestnictwa w tradycjach świątecznych.

Zajęcia rozpoczęto od wysłuchania przepięknego opowiadania o Świątecznych Piernikach, a także bajki o toruńskich piernikach, wiadomo wszak, że od dawien dawna Toruń słynął ze wspaniałych i aromatycznych wypieków. Następnie dzieci przystąpiły do zajęć kulinarnych nie zapominając o kilku ważnych zasadach małego kucharza - zasadzie bezpieczeństwa, higienie i czystości. Kolejnym krokiem przebranych w fartuszki milusińskich było wałkowanie ciasta i wykrawanie różnych kształtów ciasteczek, co sprawiło nie lada frajdę dla każdego małego kucharza. Przygotowane pierniczki powędrowały do pieczenia a w kolejnym dniu będą ozdabiane i dekorowane wg pomysłu dzieci.


więcej informacji

dodano: 13-12-2019
Choinkowe ozdoby Klubu Szalonych Rękodzielniczek

Choinkowe ozdoby Klubu Szalonych Rękodzielniczek

W dniu 11 grudnia br. odbyły się kolejne zajęcia Klubu Szalonych Rękodzielniczek. Nasze miłośniczki szydełkowania, frywolitek i innych technik rękodzielniczych wykonały piękne ozdoby choinkowe. Można je podziwiać na choince w naszej Bibliotece.więcej informacji

dodano: 12-12-2019
Świąteczna Paczka

Świąteczna Paczka

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wraz z Urzędem Miasta biorą udział w akcji "Świąteczna Paczka" - "Zamień los na podarek".

Jeśli ktoś ma potrzebę pomocy uboższym zachęcamy do udziału w przedświątecznej zbiórce artykułów spożywczych.

Jak pomóc?

 • Krok nr 1 - weź los,
 • Krok nr 2 - dokonaj zakupu wskazanego asortymentu,
 • Krok nr 3 - artykuły spożywcze należy przynieść w miejsce, skąd został zabrany los
 • Na zakończenie artykułu zostaną rozdysponowane do paczek i wydane najbardziej potrzebującym.

  P.s. w naszej książnicy pojawiły się pierwsze produkty - dziękujemy za każdy gest otwartego serca

  Dzięki Tobie pojawi się kolejny promyk słońca na te święta


  więcej informacji

  dodano: 12-12-2019
  W szumie kamiennych skrzydeł

  W szumie kamiennych skrzydeł

  Anioły duże i małe, te z opuszczonymi w smutku oczami i uśmiechające się. Mające postać dziecka lub dorosłego. Wszystkie te anioły można zobaczyć na wystawie fotografii pt. "W szumie kamiennych skrzydeł" Małgorzaty Grażyny Korpikiewicz, której wernisaż odbył się 6 grudnia w Filii nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

  Ekspozycja przedstawia fotografie figur aniołów uchwyconych na terenie nekropolii polskich i zagranicznych, w tym najbardziej charakterystyczną na terenie cmentarza będzińskiego, pełną zadumy nad sensem ludzkiego życia, figurę anioła śmierci. Anioły są przedmiotem zainteresowań Małgorzaty Korpikiewicz od najmłodszych lat dziecięcych. Autorka wystawy jest posiadaczką licznej kolekcji figurek aniołów, anioły przenikają jej słowo poetyckie, często też znajdują się w obiektywie aparatu fotograficznego, a ostatnio stały się także obiektem malarskich inspiracji artystki.

  "W szumie kamiennych skrzydeł" to już trzecia wystawa tej autorki prezentowana w będzińskiej książnicy. Pierwszą , "Będzin - świat utracony - czas zatrzymany", prezentującą zapomniane zakamarki miasta można było oglądać w 2006 roku. Z kolei w 2008 roku Pani Małgorzata powróciła do biblioteki z wystawą fotografii "Anioły Zagłębia".

  Małgorzata Korpikiewicz jest warszawianką z urodzenia, zagłębianką z wyboru. Mieszkająca w Dąbrowie Górniczej artystka uwielbia podróże, w tym te rowerowe, piękne widoki i ciekawe historie. Częścią z nich podzieliła się podczas spotkania otwierającego jej wystawę, zdradzając przy tym, który z bogatej kolekcji aniołów jest jej ulubionym.

  Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia 2020 roku. Serdecznie zapraszamy.


  więcej informacji

  dodano: 10-12-2019
  Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

  Ilość aktualności w bazie: 242

  Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.