przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

W szumie kamiennych skrzydeł

W szumie kamiennych skrzydeł

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Korpikiewicz, który odbędzie się 6 grudnia 2019 r. na Filii nr 3 Dworzec (plac kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie o godzinie 17.00.


dodano: 02-12-2019
Sherlock Holmes Zagłębią Dąbrowskiego

Sherlock Holmes Zagłębią Dąbrowskiego

Piątkowy wieczór w będzińskiej książnicy ukazał bogactwo tajemniczych historii zamkniętych w książce o wymownym tytule Sekrety Zagłębia autorstwa Tomasz Kostro. Autor ukazał Zagłębie Dąbrowskie w całej okazałości, nie unikając tematów oraz historii trudnych. Podczas spotkania mogliśmy się dowiedzieć o opowiadaniach, które niestety nie weszły do książki. Każdy z uczestników spotkania stał się chociaż na chwilę swego rodzaju Sherlockiem Holmesem swojej małej ojczyzny, jaką jest ze swymi licznymi historiami i legendami Zagłębie Dąbrowskie. Dla wszystkich Czytelników MiPBP w Będzinie autor - Pan Tomasz Kostro - zostawił na pamiątkę w swojej, najnowszej pracy dedykację, za którą serdecznie dziękujemy.


więcej informacji

dodano: 02-12-2019
Biblioteka to nie tylko książki

Biblioteka to nie tylko książki

Współczesna biblioteka przyciąga użytkowników nie tylko możliwością wypożyczenia książki, ale też ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi, czy spotkaniami towarzyskimi, które mają na celu rozwój hobby i pasji czytelników.

Tak też się dzieje w będzińskiej książnicy. Miniony tydzień pokazał, że dla czytelników drzwi Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie są zawsze otwarte. Nie tylko wypożyczalnia, ale również czytelnia wychodzi naprzeciw zainteresowaniom użytkowników. I tak o to swoje spotkania mają Panowie, skupieni na rozwijającej umysł i pamięć grze w szachy. Panie zaś, pozostały wierne pasji (może trochę zapomnianej przez młodych), dzięki której powstają szydełkowe arcydzieła. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania.


więcej informacji

dodano: 29-11-2019
WINDYKACJA ZBIORÓW w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie.

windykacja

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie kontynuując działania mające na celu odzyskanie zbiorów bibliotecznych wypożyczonych w latach 2013 - 2018 oraz należności wynikających z tytułu ich nieterminowego zwrotu podjęła w 2019 roku współpracę z Agencją Zarządzania Wierzytelnościami S p. z o.o. Decyzja o współpracy z Agencją Zarządzania Wierzytelnościami S p. z o.o. podyktowana troską o Czytelników, którzy systematycznie korzystają z biblioteki i wywiązują się ze swoich zobowiązań, a niejednokrotnie nie mogą skorzystać z poszukiwanej lektury, była decyzją trudną. Zanim została podjęta, Biblioteka na bieżąco prowadziła korespondencję z Czytelnikami w formie wezwań do zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Działanie podjęte przez Bibliotekę zgodnie z zapisami ustawowymi i regulaminowymi, mają na celu przeciwdziałanie rozproszeniu zbiorów bibliotecznych pozyskanych ze środków publicznych, a tym samym zwiększenie ich dostępności dla wszystkich użytkowników biblioteki. Przypominamy, że książka jest przedmiotem użyczenia, stanowi własność i majątek biblioteki, który jest dobrem wspólnym.


dodano: 02-12-2019
Drugi dzień z konkursem "Twórca i jego dzieło"

Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło

Podczas drugiego dnia konkursu miejskiego "Twórca i jego dzieło" swoją wiedzą oraz prezentacją umiejętności kulinarnych, artystycznych i recytatorskich zdecydowały podzielić się drużyny z siedmiu będzińskich szkół podstawowych. Zmagania uczestników z kategorii wiekowej klas IV-VI rozpoczęła część teoretyczna dedykowana osobie Jana Brzechwy oraz najwspanialszej i kolorowej "Akademii Pana Kleksa". Drużyny otrzymały list od Pana Kleksa, w którym brakowało pewnych istotnych informacji ,które należało uzupełnić, odwiedziły szpital chorych sprzętów, w którym po uleczeniu pacjentów uczestnicy odkrywali tajemnicze zagadki, a na końcu musieli dopasować cechy charakterów do konkretnych bohaterów Kleksowej Akademii. Kolejna konkursowa część, to kreacja, wymagająca przygotowania programu kulinarnego. Programy zostały przygotowane wcześniej, w kolorowych i eksperymentalnych laboratoriach i kuchniach, a następnie zostały sfilmowane, by w dniu konkursu ujawnić niepowtarzalny przepis na kleksowe ciasto, pieczeń, różaną lub warstwową sałatkę czy pieczoną kaczkę dziwaczkę. Każda potrawa była wyjątkowa, zaskakująca i zdecydowanie godna kuchni Pana Kleksa.

Ostatnia część konkursowych działań wymagała powiązania umiejętności artystycznych i literackich. Drużyny musiały napisać samodzielnie wiersz do wykonanej wcześniej - zgodnie z zasadami kleksografii - kleksowej ilustracji, i zaprezentować go jury oraz widowni klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy, w którym odbywało się "Spotkanie z Janem.".

Niełatwej oceny drużyn podjęło się podobnie jak w dniu poprzednim jury, w składzie: Roman Goczoł - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Agata Durbacz, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, Magdalena Durleta, kierownik będzińskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach, Marzena Koćma ze Stowarzyszenia Filary Kultury oraz reprezentująca Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie Beata Wardęga. Jury wyłoniło laureatów konkursu przyznając I, II i III miejsce oraz jedno wyróżnienie. Zdobywcy nagród i wyróżnień otrzymali niespodzianki ufundowane przez organizatorów konkursu: Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Szkołę Podstawową nr 11 w Będzinie, Laserowe Centrum Rozrywki Laserhouse w Sosnowcu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 4 reprezentowana przez Kalinę Kowalik, Milenę Krzoskę oraz Bartosza Haberka. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 11. Członkami drużyny byli: Amelia Pietrzyk, Kacper Korgul i Paweł Śnietka. Trzecie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 2 reprezentowanej przez Maję Personę, Kingę Przeniosło oraz Wiktora Szlachtę. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Oksana Stawiarska-Nowak, Nela Skuła i Przemysław Derela zdobyła wyróżnienie. Pozostałe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, 10 i 13 otrzymały pamiątkowe dyplomy od Prezydenta Miasta Będzina, który objął wydarzenie patronatem honorowym oraz słodkie czekolady niemal z Akademii Pana Kleksa.

Wszystkim laureatom nagród i wyróżnień gratulujemy


więcej informacji

dodano: 29-11-2019
Profilaktyka to podstawa

Profilaktyka to podstawa

28 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się spotkanie zorganizowana przez Będzińskie Stowarzyszenie Amazonek, które powstało w 1999 roku z inicjatywy kobiet dotkniętych chorobą nowotworową przy współpracy Urzędu Miasta Będzin. Spotkanie zatytułowane "Emocje w chorobie i zdrowiu. Rola regulacji i radzenie sobie" miało charakter konferencji edukacyjno-psychologicznej prowadzonej przez specjalistę - psychologa.


więcej informacji

dodano: 29-11-2019
Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Zapraszamy do przeglądu oraz wypożyczenia nowości książkowych i audiobooków w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie (plac prof. Włodzimierza Wójcika 1). Od października 2019 r. zasoby wypożyczalni wzbogaciły się o 247 pozycji książkowych i 85 nowych audiobooków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie na nadchodzące długie zimowe wieczory.


więcej informacji

dodano: 28-11-2019
Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  » 

Ilość aktualności w bazie: 230

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.