przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Akcja BookCrossing podczas Zakończenia Lata

Akcja BookCrossing podczas zakończenia lata

Zakończenie wakacyjnego leniuchowania pełne energii podczas Zakończenia Lata. Wśród wielu atrakcji dla dzieci nie mogło zabraknąć będzińskiej książnicy, która przez cały okres wakacji promowała ogólnopolską akcję BookCrossinguwięcej informacji

dodano: 02-09-2019
Będzińska Akademia Umiejętności Cyfrowych

Będzińska Akademia Umiejętności Cyfrowych

Kolejna grupa zakończyła swoje zmagania komputerowe w ramach Będzińskiej Akademii Umiejętności Cyfrowych.

Od maja br Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie gości w swoich murach uczestników szkoleń komputerowych w ramach projektu Będzińska Akademia Umiejętności Cyfrowych. "Działam w sieciach społecznościowych" - to hasło przewodnie jednego z 7 modułów szkoleniowych, które cieszy się największym zainteresowaniem naszych słuchaczy.

Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę jak należy poruszać się w wirtualnym świecie, poznają jego zalety, ale są też wystawieni na jego pułapki, które do tej pory były dla nich czymś abstrakcyjnym, o czym czasami mogli poczytać w gazecie czy usłyszeć w telewizji.

Zachęcamy do udziału w Będzińskiej Akademii Umiejętności Cyfrowych.


dodano: 19-08-2019
Cała Polska Czyta Dzieciom - "Lato z książką"

Cała Polska Czyta Dzieciom

Jak co roku Oddział dla dzieci i młodzieży włącza się do akcji Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom pt. "Lato z książką".

O tym, że warto sięgać po książki także w upalne, letnie dni przekonali się uczestnicy naszych dzisiejszych zajęć - dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Książka nie tylko uczy, dostarcza ważnych informacji, ale także bawi i jest znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jako temat dzisiejszego spotkania wybraliśmy chmury. Latem można wykorzystać płynące po niebie białe obłoczki do pobudzającej wyobraźnię zabawy w odgadywanie postaci i kształtów ukrytych w chmurach. O tym, że są one dobrym tematem opowiadań i wierszy pokazały nam utwory pt. "Chmury" pochodzące z książki "Kolorowy świat przedszkolaka" oraz historyjki ze zbioru "365 bajek na dobranoc: księżyc opowiada... historyjki na dobry sen".


więcej informacji

dodano: 06-08-2019
Azjatycka sztuka układania papieru - origami

Origami - zajęcia dla dzieci

Ostatnie zajęcia warsztatowe z cyklu "Sztuka w środku lata", mające miejsce na Oddziale dla dzieci i młodzieży, odbyły się pod znakiem origami. Azjatycka sztuka wymagająca skupienia i cierpliwości przysporzyła młodym uczestnikom wielu emocji. Papierowe figurki skaczącej żaby, czy rybki były nie lada wyzwaniem. Jednak najbardziej wymagający okazał się niepozorny ślimak. Dzieci zachęcone odkrywaniem nowych technik z dziedziny sztuki skorzystały z dodatkowych instrukcji by spróbować swoich sił również w zaciszu domu.


więcej informacji

dodano: 31-07-2019
Lato 2019 w będzińskiej książnicy

Lato 2019

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach edukacyjno-kulturalnych oferowanych w tym roku przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Harmonogram wydarzeń planowanych na lipiec oraz sierpień jest dostępny pod poniższym linkiem:

Harmonogram Lato 2019


dodano: 13-06-2019
Zakładka mała i kolorowa

Zakładka mała i kolorowa

"... zakładka mała i kolorowa. Zaznaczę stronę w Twojej książeczce, byś czytać nie musiał jej od nowa."

Zakładka do książek to bardzo przydatna rzecz, która nam pomaga i nie niszczy książek. W dzisiejszych czasach można kupić wiele ekskluzywnych zakładek; metalowe, materiałowe, silikonowe, z motywami filmowymi... ale również każdy może zrobić swoją własną zakładkę do książki. Jedna z czytelniczek naszej Filii nr 1 Ksawera, Pani Maria Krawczyk, obrała sobie za hobby właśnie tworzenie zakładek. Owoce swojej pracy przekazała ona na ręce bibliotekarzy będzińskiej książnicy przez co każdy zainteresowany może zabrać kolorową zakładkę wykonaną przez Panią Marię do domu. Znajdować się one będą w Oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Serdecznie zapraszamy.dodano: 30-07-2019
Sieciaki na wakacjach- wakacyjny piknik edukacyjny dla dzieci

Sieciaki na wakacjach- wakacyjny piknik edukacyjny dla dzieci

Tradycyjnie, już od kilku lat organizujemy podczas wakacji piknik edukacyjny dla dzieci. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady bezpiecznego korzystania z internetu, dowiadują się o zagrożeniach z nim związanych i sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami występującymi w sieci. Podczas spotkania dzieci obejrzały krótkie filmy edukacyjne, które w przystępny dla młodych ludzi sposób przedstawiają różne zagadnienia związane z internetem. Doskonałym sposobem na naukę jest zabawa, dlatego skorzystaliśmy z gry "Misja bezpieczny internet". Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, naklejki "Sieciaki na wakacjach" oraz pomarańczowe sznurówki, będące symbolem akcji #jestnaswiecej, dzięki którym można pokazać, że jest się przeciw hejtowi w sieci.


więcej informacji

dodano: 24-07-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.