przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Rośliny łąkowe jak malowane

Rośliny łąkowe jak malowane

W ramach "Bibliowakacji" Filia nr 3 Dworzec zaprosiła w dniu 9 lipca br. starszaków z Przedszkola Miejskiego nr 8 na zajęcia organizowane przez Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologicznych dotyczących roślin łąkowych. Spotkanie odbyło się w Ekologicznym Parku, który znajduje się na terenie naszego miasta.

Przedszkolaki poznały typowe rośliny łąkowe: krwawnicę, marchew zwyczajną, oset, chaber, dziewannę, rdest wężownik, mak.

Następnie w sali dydaktycznej obejrzały prezentację zawierającą zdjęcia mikroskopijne roślin. Duże płatki i kielichy kwiatów, łodygi, kolce, listki oraz owady pokazane w powiększeniu przybliżyły dzieciom życie flory z nieznanej perspektywy.

Na zakończenie zajęć grupa przedszkolaków sama stworzyła własną kolorową łąkę pełną kwiatów, ukazując swoje zdolności plastyczne, malując to co kryje dziecięca wyobraźnia.

więcej informacji

dodano: 10-07-2019
Rozpoczęły się wakacje

Letni Motyl - zajęcia plastyczne

Oddział dla dzieci i młodzieży jak co roku przygotował specjalną wakacyjną ofertę zajęć dla dzieci. W dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu "Sztuka w środku lata". Tematem spotkania był "Letni motyl". Uczestnicy Bibliowakacji, w tym dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie poznali technikę tworzenia bibułowych witraży. Każdy uczestnik wykonał kolorowe motyle, które będą piękną okienną ozdobą.

więcej informacji

dodano: 06-07-2019
Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

Podczas czerwcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych na Filii nr 3 Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie uczestnicy rozmawiali o postawie i kondycji Europejczyków oraz islamie. Do dyskusji na te tematy skłoniła powieść Michela Houellebecqa pt."Uległość".

Michel Houellebecq, francuski pisarz, akcje powieści umieścił w 2022 r. a za temat obrał wizję stopniowego przejmowania przez islam Europy Zachodniej. Temu procesowi nie towarzyszy przemoc, lecz konformizm.

Główny bohater François - wykładowca Sorbony jest typowym bohaterem kreowanym przez Houellebecqa, czyli mężczyzną w średnim wieku, samotnym, apatycznym, mającym trudności w nawiązaniu głębszych relacji z ludźmi, nie interesującym się zbytnio polityką. W egzystencji Françoisa dominuje fizyczność i konsumpcjonizm, w jego życiu brakuje duchowości - cząstki transcendencji, która porządkuje życie i nadaje mu głębszy sens. Postawa głównego bohatera staje się transparentna dla współczesnych społeczeństw europejskich, w których system wartości opiera się na mieć a nie być. Okazuje się, że oferując ludziom więcej pieniędzy, zapewniając im wygodę, przyjemność fizyczną można skłonić ich do wielu ustępstw i sprawnie nimi manipulować.

więcej informacji

dodano: 03-07-2019
Będzińska Książnica aktywna w programie "Bezpieczni 60+"

Bezpieczni 60+

"Bezpieczni 60+" jest ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjną, której celem jest przeciwdziałanie przyczynom przestępczości i pomoc pokrzywdzonym. Udział w niej wzięła również nasza Biblioteka.

Z materiałów kampanii "Bezpieczni 60+" seniorzy mogą dowiedzieć się, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem. Otrzymują zestaw praktycznych porad: na co zwracać uwagę podczas podpisywania pożyczki? Gdzie udać się po pomoc w sytuacji oszustwa lub kradzieży?

Broszury informacyjne są dostępne we wszystkich filiach oraz siedzibie głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 02-07-2019
Klub Szalonych Rękodzielniczek udaje się na wakacje

Klub Szalonych Rękodzielniczek

W dniu 26.06.2019r. odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Klubu Szalonych Rękodzielniczek. Uczestniczki przyniosły swoje robótki, nad którymi aktualnie pracują: serwetki frywolitkowe, wyszywany strój ludowy, biżuterię z koralików robioną na szydełku i serwetki robione techniką siatkową (filet). Panie skupiły się głównie na nauce frywolitki, wymieniały się doświadczeniami, ale także uczyły się dodawać puste i pełne kratki w serwetkach robionych filetem.

Uczestniczki z wielkim zaangażowaniem planowały już, co będziemy robić na spotkaniach po wakacjach, a pierwsze takie spotkanie już 25.09.2019 r. o godzinie 12.00

więcej informacji

dodano: 02-07-2019
Informacja o godzinach pracy biblioteki w okresie letnim

Informacja o godzinach pracy biblioteki Informacja o godzinach pracy biblioteki

dodano: 01-07-2019
Akcja Bookcrossing

Akcja Bookcrossing plakat

więcej informacji

dodano: 13-06-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.