przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

Budowanie pozytywnego wizerunku książki, z którą kontakt jest przyjemnością i relaksem, promocja czytelnictwa oraz ukazanie potencjału biblioteki oraz szkoły to główne cele ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", której organizatorem jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole".

W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku starano się go pobić. W staraniach tych nie zabrakło kolejny raz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. W dniu akcji, 7 czerwca, filia nr 2 - Warpie będzińskiej biblioteki wspólnie z sześciolatkami z Przedszkola Miejskiego nr 10 Będzinie czytała opowieści o Franklinie i Martynce. Każde z dzieci przeczytało po 1 wyrazie z książki, którą czytać kończył bibliotekarz.

Z kolei w dniu 13 czerwca oddział dla dzieci i młodzieży kontynuował akcję, zapraszając do wspaniałej zabawy z książkowymi opowieściami podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 13-06-2019
Młodzi Odkrywcy na tropie UFO

Młodzi Odkrywcy na tropie UFO

Na ostatnim, przedwakacyjnym spotkaniu, uczestnicy Klubu Młodego Odkrywcy poznawali tajemnicze zjawisko, które od wielu lat stanowi zagadkę ludzkości. Niezidentyfikowane obiekty latające. Czy UFO istnieje? Czy widziane przez ludzi dziwne obiekty, światła czy zjawiska na niebie to złudzenie czy prawda? Literatura podaje bardzo wiele przykładów przypadków wizyt mieszkańców innych planet na naszym niebie. Dostępne są niezliczone fotografie i filmy. Ale naukowcy i entuzjaści istnienia UFO toczą spór, który nadal pozostaje nierozstrzygnięty. Korzystając z książek dostępnych w Oddziale dla dzieci i młodzieży tj. "Niezwykłe tajemnice: czy potrafisz wyjaśnić te zjawiska" Susan Martineau i Vicky Barker, "Tajemnicze zjawiska" Reiner Kothe i "UFO" John'a Duncan'a młodzi entuzjaści wiedzy poznali wiele ciekawostek o niezidentyfikowanych obiektach latających i przybyszach z kosmosu. Wzbogaceni o nowe fakty uczestnicy warsztatów zaprojektowali i wykonali własne, oryginalne pojazdy kosmiczne.

więcej informacji

dodano: 12-06-2019
Dni Będzina

Dni Będzina - plakat

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na dwa dni wspaniałej zabawy w parku Syberka. Tegoroczne Dni Będzina odbędą się 15 i 16 czerwca.

Program:

sobota 15 czerwca

 • 10.00 - 17.00 - Bitwa Graffiti
 • 16.15 - Krzyk
 • 17.30 - 4Dreamers
 • 19.00 - Big Cyc
 • 20.30 - Kasia Kowalska
 • 22.00 - wyjątkowy pokaz cichych sztucznych ogni
 • niedziela 16 czerwca

 • 16.15 - Fifidroki
 • 17.30 - Marcin Wyrostek&CORAZON
 • 19.00 - Czesław Śpiewa
 • 20.30 - Anna Wyszkoni
 • Imprezę poprowadzą: Krzysztof Skiba i Ireneusz Bieleninik


  dodano: 10-06-2019
  Świętowali jubileusz 35-lecia działalności

  Jubileusz 35-lecia działalności Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

  Jubileusz 35 lat aktywnej działalności na rzecz upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa regionalnego Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego świętowało 7 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. W obecności władz samorządowych, reprezentantów instytucji kultury oraz wielu zaszczytnych gości reprezentujących świat artystów i kultury podsumowano kolejne lata prężnej aktywności stowarzyszenia, przyjęto odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej z rąk Pawła Soroki, przewodniczącego Rady Krajowej Stowarzyszeń Twórców Kultury oraz listy gratulacyjne i kwiaty przyniesione przez zaproszonych gości.

  więcej informacji

  dodano: 10-06-2019
  Szalone Rękodzielniczki i frywolitki

  Szalone Rękodzielniczki i frywolitki

  Klub Szalonych Rękodzielniczek, który spotyka się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie cieszy się coraz większym zainteresowaniem pań, które posiadając niebanalne zdolności haftowania, szydełkowania lub dziergania na drutach spotykają sięb i wspólnie swoją pasją dzielą. Podczas ostatniego majowego spotkania uwaga uczestniczek warsztatów skoncentrowana była na sztuce robienia frywolitek. Jak się okazało głównym narzędziem wykonywania koronki artystycznej jest czółenko tkackie. Uczestniczki spotkania poznawały tajniki tworzenia frywolitek pod kierunkiem Pani Basi, mistrzyni tej koronki.

  Kolejne zajęcia Klubu Szalonych Rękodzielniczek odbędą się 26 czerwca. Poświęcone zostaną dalszej nauce pięknej techniki robienia koronek.

  więcej informacji

  dodano: 10-06-2019
  Rodzinny Piknik pod Chmurką z biblioteką

  Rodzinny Piknik pod Chmurką z biblioteką

  6 czerwca Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie zorganizowało Rodzinny Piknik pod Chmurką, w którego programie nie mogło zabraknąć oferty filii nr 9 - Podłosie będzińskiej książnicy, która, na co dzień współpracuje z przedszkolem. Na stoisku plenerowej biblioteki dostępne były kolorowanki, kącik małego artysty oraz studio dziecięcego tatuażu. Na przedszkolaków czekała również zabawa, w jakie gry grali nasi rodzice, prowadzona przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie, zabawy sportowe w zdrowym ciele zdrowy duch, Lego mania, dmuchana zjeżdzalnia, zabawy taneczne prowadzone przez DJ oraz spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiszy. Były też przyjemności kulinarne, pracy artystycznej oraz literacka podróż po książeczkach.

  więcej informacji

  dodano: 10-06-2019
  XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Będzinie

  XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Będzinie

  Wychowanie przez sport i czytanie to motyw tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Fundacji ABCXXI. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zachęcona hasłem "Sportowcy czytają dzieciom" zaprosiła do współpracy siatkarzy z grupy młodzieżowej ANBUD MKS Będzin. Michał Pieniążek i Marcin Kiszel czytali dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Będzinie. Wspólnie z Grzegorzem Kasdepke i jego "Wielką księgą uczuć" odkrywali przed przedszkolakami tajniki treningu sportowego, który uczy wytrwałości w dążeniu do celu, razem z Bolkiem i Lolkiem wyruszyli na wielkie sportowe święto, jakim jest olimpiada, by potem zasłuchać się w wierszach inspirowanych piłką nożną, łyżwami czy też najstarszą dyscypliną sportu, lekkoatletyką.

  Podczas spotkania nie zabrakło pytań o sportową karierę i znaczenie sportu w życiu młodych siatkarzy. Każdy uczestnik zajęć mógł również przedstawić swój ulubiony sport przed biblioteką, gdzie powstały barwne, kredowe rysunki.

  więcej informacji

  dodano: 07-06-2019
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

  Ilość aktualności w bazie: 242

  Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.