przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

#BIBLIOTEKA Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Będzinie

Zajęcia dla dzieci

Zajęcia literackie z niemałą dawką wiedzy na temat biblioteki zorganizowano w mieszczącej się w budynku dworca PKP filii nr 3 Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w piątek, 10 maja, dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie. Było gwarnie, radośnie, kolorowo i oczywiście literackowięcej informacji

dodano: 13-05-2019
#BIBLIOTEKA w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

Zajęcia dla dzieci

O tym jak jest w magicznej krainie biblioteki dowiedziały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie, które dziś, 10 maja odwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży. Goście poszukiwali odpowiedzi na pytanie, czym jest książka. Okazało się, że młodzi uczestnicy zajęć, potrafią doskonale opisać książkę, która może być gruba, chuda, duża, mała, obrazkowa, gliniana, a nawet sznurkowa, ale najważniejsze, żeby była ciekawa. Wśród wielu książkowych form pojawiła się także niezwykła książka czytana dłońmi, a napisana alfabetem Braille'a.

Podczas organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zajęć nie zabrakło miejsca na rozwiązywanie rebusów i zagadek, czytanie poezji i poznawanie książek, która króluje na bibliotecznych regałach. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie wesołych bibliotecznych stworków, które wprowadzą się na dłużej do książek dzieci, pomagając im przy tym zaznaczyć odpowiednią stronę.


więcej informacji

dodano: 13-05-2019
# BIBLIOTEKA Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

# BIBLIOTEKA Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Książka raz przeczytana innym ofiarowana. Tradycją będzińskiej biblioteki jest organizowanie w maju, w ramach Tygodnia Bibliotek strefy uwalniania książek już raz przeczytanych. Od czwartku, 9 maja, będzie można uzupełniać swoje domowe biblioteki o interesujące pozycje beletrystyczne oraz popularnonaukowe. Start o godzinie 10.00. Zapraszamy.dodano: 09-05-2019
#BIBLIOTEKA w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

Historia będzińskiej biblioteki w fotografii

"Historia będzińskiej biblioteki w fotografii" to wystawa prezentowana w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Do zapoznania się z nią zostali dziś zaproszeni studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy do biblioteki przybyli na warsztaty komputerowe. Wystawa zawiera fotografie dawnej biblioteki, która mieściła się jeszcze na ulicy Kołłątaja, zdjęcia z budowy obecnego budynku instytucji i pierwszych lat jej funkcjonowania. Historyczne zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i obudziły wiele wspomnień. A wszystko w wyjątkowym Tygodniu Bibliotek, ogólnopolskim projekcie promującym czytanie, książki i biblioteki.


więcej informacji

dodano: 10-05-2019
#BIBLIOTEKA w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

Wiosna w lesie- zajęcia dla dzieci

Kolejny dzień Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek upływa w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy niezwykle intensywnie i radośnie. Z rana bibliotekarze gościli dzieci z Niepublicznego Przedszkola "U Buni" w Będzinie, z którymi prowadzili rozmowy na temat literatury. Motywem przewodnim, na przekór panującej za oknem aurze, była wiosna, pora roku, która często inspiruje autorów wierszy, opowiadań, książek oraz dzieł malarskich.

Spośród wielu książek o wiośnie wybrano tę, która opowiada, jak wygląda wiosna u Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. W książce "Bajki Pani Sowy" pod redakcją Krystyny Kozdroń wybrano z kolei piękny wiersz "Wiosna w lesie" autorstwa Barbary Sudoł. Bibliotekarze zachęcali także dzieci do czytania książek z cyklu "Przewodnik prawdziwych tropicieli", z którego poznali "Wiosnę" Adama Wajraka. Nie zabrakło miejsca na zagadki i krzyżówki, które dzieci uwielbiają, a na podsumowanie zajęć każdy przedszkolak wykonał ilustrację do fragmentu czytanych utworów literackich.

Z kolei po południu odbędą się kolejne zajęcia LUBIKa, czyli Literackiego i Książkowego Klubiku dla dzieci. Zapraszamy


więcej informacji

dodano: 10-05-2019
#BIBLIOTEKA w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

Strefa uwalniania książki raz przeczytanej

9 maja w holu dolnym będzińskiej książnicy została uruchomiona strefa uwalniania książki raz przeczytanej. Biblioteka wraz z miłośnikami literatury daje drugie życie książkom, które już raz przyniosły radość i wyjątkowy zestaw uczuć znany każdemu bibliofilowi. Strefa będzie czynna w godzinach otwarcia biblioteki do 15 maja, tj. w trakcie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy


więcej informacji

dodano: 10-05-2019
#BIBLIOTEKA w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek

LUBIK - spotkanie dyskusyjnego klubu książki dla dzieci

Kolejne spotkanie LUBIKa było niezmiernie kolorowe, gwarne i rodzinne. Do wspólnego tworzenia niezwykłych kwiatów, którymi należy się szczególnie opiekować przystąpili nie tylko młodzi entuzjaści czytania, ale także towarzyszący im rodzice i dziadkowie.więcej informacji

dodano: 10-05-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.