przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu.

Autyzm dotyka wielu obszarów życia. Osoby z autyzmem często odczuwają nadwrażliwość na otaczające nas bodźce- światło, zapach, dźwięk. Nawet delikatny wiatr może sprawić im fizyczny ból. Intensywne oddziaływanie bodźców może powodować agresję lub autoagresję. Dlatego funkcjonowanie w przestrzeni publicznej jest dla nich tak trudne.

Nie musi tak być! Wystarczy zrozumieć. 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Więcej informacji na temat autyzmu można znaleźć na www.jim.org


dodano: 02-04-2019
Urok Będzina w starym lufciku

Urok Będzina w starym lufciku

W najbliższy czwartek, 4 kwietnia, w filii nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zawita nowa wystawa malarstwa. Tym razem swoje prace eksponować będzie rodowita będzinianka, wieloletni nauczyciel plastyki, fotografii i grafiki komputerowej, Małgorzata Kędzior. Wystawa "Będzin w starym lufciku" to połączenie jej artystycznej pasji z poczuciem przemijania dorobku materialnego minionych pokoleń. Oprawę każdego obrazu stanowi wyjątkowe skrzydło okna lub lufciku, które pochodzą z kamienic z różnych zakątków Będzina. W ten sposób otrzymują drugie życie, tym razem, jako symboliczna granica między kulturą i naturą.

Wystawa zorganizowana została pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina. Zapraszamy.

Wstęp wolny.


dodano: 02-04-2019
W krainie baśniopisarza Andersena

W krainie baśniopisarza Andersena

Noc z Andersenem to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie adresowane do młodych entuzjastów czytania, które w Będzinie organizowane jest po raz siedemnasty przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Ideę baśniowej nocy, którą jest popularyzacja wśród dzieci czytelnictwa i posługiwanie się pięknem słowa pisanego i mówionego, wspiera Prezydent Miasta Będzina oraz wielu znakomitych gości, entuzjastów głośnego czytania, którzy przybyli do biblioteki, aby wspólnie z dziećmi świętować zbliżające się urodziny Hansa Christiana Andersena. W krainie baśniopisarza doskonale odnalazł się Pan Rafał Adamczyk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina, Pani Anna Drzewiecka, Wiceprezydent Miasta, Pan Krzysztof Dudziński, Przewodniczący Rady Miasta Będzina, Pani Beata Świgoń, Z-ca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego oraz Pani Agnieszka Bąk, Z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Do świata słowików, dzielnych ołowianych żołnierzy, pasterek i kominiarczyków i małych syrenek przeniosła uczestników nocnego ksiąg czytania podinsp. Monika Francikowska, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, starszy sekcyjny Pan Jacek Apostolski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Pani Barbara Rutkowska - Trzcionka, przewodnicząca Rady Studentów BUTW, Agata Durbacz, Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Będzinie, Lidia Stefek, podróżniczka, autorka książek, Przyjaciel Biblioteki i niezapomniana "królowa śniegu" oraz Pan Przemysław Koperski będzińskiej książnicy. Z podjęcie się wyzwania serdecznie dziękujemy.

więcej informacji

dodano: 30-03-2019
Kraina Wiedzy Nieskończonej

Kraina Wiedzy Nieskończonej

W trakcie tegorocznej Nocy z Andersenem jedną z atrakcji Krainy Wiedzy Nieskończonej było spotkanie z animatorami Centrum Rozrywki Laserhouse w Sosnowcu www.laserhouse.pl, którzy przyjechali do będzińskiej biblioteki z walizką niebezpiecznie trudnych zagadek, którą należało rozbroić oraz niesamowitą grą planszową xxl. Dzieci miały również możliwość wykonania ilustracji do baśni Andersena, które zostaną zaprezentowane na wystawie.. już dziś wypatrujcie jej w bibliotece

więcej informacji

dodano: 30-03-2019
W krainie baśni i bajek Stacji Kultury

W krainie baśni i bajek Stacji Kultury

"Noc z Andersenem" jest przedsięwzięciem międzynarodowym organizowanym z inicjatywy Klubu Bibliotek Dziecięcych Stowarzyszenia Bibliotekarzy i Pracowników Informacji w Czechach. Obchodzona jest 2 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Książki Dziecięcej. Data wiążę się z osobą największego baśniopisarza dziecięcego Hansa Christiana Andersena, który urodził się 2 kwietnia 1805 roku w Danii. Dla uczczenia jego osoby i twórczości Międzynarodowe Kuratorium do Spraw Książek dla Dzieci (IBBY) w 1967 roku, dzień urodzin pisarza wyznaczyło dniem obchodów Światowego Dnia Książki Dziecięcej.

Dzięki współpracy biblioteki i Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie tegoroczni uczestnicy bajkowej nocy wybrali się Korowodem Andersena, przy asyście policjantów i strażników miejskich, którym za zapewnione bezpieczeństwo dziękujemy, do mieszczącej się w na stacji PKP Stacji Kultury. Tam w krainie teatralnych cudaków spotkali się na Małej Scenie z dyrektorem teatru oraz aktorką Katarzyną Bałą, która poprowadziła warsztaty na temat rodzajów lalek teatralnych.

W filii nr 3 będzińskiej biblioteki odbywały się w tym samym czasie zajęcia pisania listów z urodzinowym Życzeniami do Pana Andersena, by następnie zawiesić je na mieszczącym się przed biblioteką główną drzewku Andersena.

więcej informacji

dodano: 30-03-2019
W świecie magii i iluzji nie tylko Andersena

W świecie magii i iluzji nie tylko Andersena

Baśnie są niezwykle barwne, nasycone treścią, często z morałem oraz czarodziejską magią. Podczas tegorocznej Nocy z Andersenem magia miała szczególny charakter za sprawą iluzjonisty dla dzieci Krystiana Bączyńskiego https://krystian-baczynski.plwięcej informacji

dodano: 30-03-2019
Posiłki w krainie Andersena

Posiłki w krainie Andersena

Podczas 13 godzinnej zabawy uczestnicy Nocy z Andersenem nie tracili sił dzięki Restauracji Hotelu "Szafranowy Dwór" w Czeladzi http://www.hotelszafran.pl którą ufundowała zdrową i jakże pięknie podaną kolację oraz śniadanie, a także dzięki słodkim bułeczkom z Piekarnio-Ciastkarni Zdzisławy i Grzegorza Tomczyków z Będzina. Za ten otrzymany i niekwestionowany dar zdrowia i serca serdecznie dziękujemy.

więcej informacji

dodano: 30-03-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.