przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Nasze Miasto Będzin - zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej dla dzieci

Nasze Miasto Będzin

W dniu 13 marca w filii nr 3 Dworzec odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej pt. "Nasze Miasto Będzin". W zajęciach brała udział grupa dzieci z przedszkola nr 9 w Będzinie. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda herb naszego miasta oraz zdobyły wiedzę na temat najciekawszych zabytków Naszego Królewskiego Miasta! Dzieci w ramach zajęć miały również do wykonania zadania plastyczne nawiązujące do historii Będzina. Przedszkolaki wykonały kukiełki króla i królowej. Dzięki udziałowi w tym projekcie, dzieci zdobyły wiedzę o historii Będzina jednocześnie się przy tym świetnie bawiąc.


więcej informacji

dodano: 15-03-2019
Honorowy Obywatel Będzina gościem biblioteki

Honorowy Obywatel Będzina gościem biblioteki

Dziś będzińska książnica gościła Honorowego Obywatela Miasta Będzina, Pana Sławomira Pietrasa. Na spotkanie z doskonałym mówcą i gawędziarzem, wieloletni dyrektorem polskich teatrów operowych przybyli mieszkańcy Będzina, w tym członkowie będzińskiego oddziału Związku Emerytów i Rencistów.


więcej informacji

dodano: 15-03-2019
Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

24 uczniów klas IV - VI z 9 będzińskich szkół przystąpiło dziś do eliminacji miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR. Młodzi recytatorzy pokazali swoje umiejętności inspirując się twórczością klasyków literatury pięknej, tj. Danuta Wawiłow, Adam Mickiewicz, Julian Tuwim, Wanda Chotomska, Wisława Szymborska, Rene Gościnny czy Ludwik Jerzy Kern. Recytatorskie umiejętności młodych będzinian oceniało jury w skład, którego weszli reprezentanci Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Teatru Dzieci Zagłębia, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz będzińskiej książnicy. Wyniki poznamy już wkrótce.


więcej informacji

dodano: 15-03-2019
Dinozaury w książkach i nie tylko

Dinozaury w książkach i nie tylko

Wielkie rozmiary oraz fantastyczna, niekiedy przerażająca natura dinozaurów zapewniła im regularną obecność w wielu filmach oraz książkach, zarówno beletrystycznych, jak i naukowych i popularnonaukowych. Te ostatnie wydawnictwa były przedmiotem spotkania bibliotekarzy oddziału dla dzieci będzińskiej książnicy z dziećmi z oddziału przedszkolnego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie. Podczas zajęć, które odbyły się 13 marca dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek naukowych na temat dinozaurów, oglądały książki o nich i poznawały pracę paleontologów, naukowców badających historię ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w warstwach skorupy ziemskiej. Nie zabrakło oczywiście miejsca na rozwiązywanie lubianych przez dzieci zagadek obrazkowych oraz poszukiwań kości dinozaura ukrytych między zbiorami bibliotecznymi, z których po odnalezieniu został złożony szkielet.


więcej informacji

dodano: 15-03-2019
Moja Ziemia-Czysty Świat

Moja Ziemia Czysty Świat

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Ogólnopolski konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego i Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca służy upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia.

Regulamin dostępny jest pod poniższym linkiem:

Regulamin


dodano: 09-03-2019
Przedszkolaki z Gliwic w będzińskiej książnicy

Przedszkolaki z Gliwic w będzińskiej książnicy

Mieszczącą się w budynku zabytkowego dworca filię nr 3 będzińskiej książnicy odwiedziła dziś grupa niezwykłych dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 46 z Gliwic. Przedszkolaki przyjechały do Będzina by obejrzeć spektakl "Skąd słonie mają trąby" prezentowany na Małej Scenie Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Rozbawione przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem biblioteki adresowanym do takich czytelników jak oni, skorzystali z kącika zabaw gdzie czytały, grały oraz dokazywały korzystając z przestronnej i przyjaznej przestrzeni biblioteki.


więcej informacji

dodano: 08-03-2019
Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Podczas kolejnych warsztatów komputerowych organizowanych w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się w wirtualną podróż do obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie. Odbyli spacer do Pałacu Mieroszewskich, Zamku, Domu Modlitwy "Mizrachi" oraz Będzińskich Podziemi. Przeglądali także ofertę repertuaru Teatru Dzieci Zagłębia i kina "Nowość", by następnie na stronie serwisu filmowego Filmweb odszukać recenzje filmów proponowanych przez będzińskie kino w ramach BFK i korzystali z serwisu umożliwiającego oglądanie filmów w Internecie (CDA).


więcej informacji

dodano: 07-03-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 26  27  28  29  30  31  32  33  34  » 

Ilość aktualności w bazie: 232

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.