przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Na tropie… z Klubem Młodego Odkrywcy

Na tropie z Klubem Młodego Odkrywcy

W roku 2018 będzińska książnica przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Klub Młodego Odkrywcy Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest rozwijanie kompetencji i zdolności dzieci poza szkołą. Pierwszy rok warsztatów adresowanych do młodych entuzjastów zdobywania wiedzy należał do sztuki. W trakcie 10 spotkań zatytułowanych "Duża sztuka małych ludzi" dzieci wraz z opiekunem - przewodnikiem poznawały różne okresy w historii sztuki od czasów prehistorycznych aż po czasy współczesne.

W marcu 2019 roku Klub Młodego Odkrywcy będzińskiej książnicy zaczyna nowy cykl zatytułowany "Na tropie…". Do jego udziału zapraszamy dzieci w wieku 8 - 12 lat otwarte na tajemnicze zjawiska i zagadki, sprawy dziwne i niewyjaśnione, gotowe do popełniania cennych błędów by nauczyć się rozwiązywania problemów. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 21 marca o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży poświęcone zostanie tajemniczym stworom: Nessie - Potwór z Loch Ness i Yeti - Śnieżny człowiek. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży.


dodano: 07-03-2019
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przeniesie miłośników literatury do Polski końcówki lat 60. Podróż odbędą wspólnie z dramaturgiem, scenarzystą i publicystą, Jarosławem Kamińskim i jego fantastyczną powieścią "Tylko Lola". Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki odbędzie się w środę 20 marca o godzinie 17.00. w filii nr 3- Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Wstęp wolny. Zapraszamy.dodano: 07-03-2019
Klub Szalonych Rękodzielniczek

Klub Szalonych Rękodzielniczek

Podczas ostatniego spotkania w będzińskiej książnicy Szalone Rękodzielniczki uczyły się wykonywać wielkanocne ozdoby. Tym razem poznawały techniki wykonywania czapeczek na świąteczne pisanki. Podczas kolejnych warsztatów, które odbędą się 27 marca o godzinie 12.00 tematyka wielkanocna będzie kontynuowana, a rękodzielniczki wymienią się m.in. technikami wykonywania koszulek na wielkanocne jaja. Zapraszamy.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy czytelni telefonicznie 32 267 41 65, e-mailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub podczas osobistej rozmowy.


więcej informacji

dodano: 05-03-2019
Rusz Głową czyli planszówki dla dorosłych

Rusz Głową czyli planszówki dla dorosłych

"Rusz Głową" to nowy cykl spotkań odbywających się w czytelni głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Podczas organizowanych raz w miesiącu spotkań bibliotekarze zachęcają do wspólnej towarzyskiej zabawy, której bohaterami są przeżywające renesans gry planszowe.

Popularne planszówki są doskonalą okazją do spędzania wolnego czasu wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi poznanymi np. w bibliotece. To także mnóstwo radości i wartości edukacyjnych, dzięki którym tak naprawdę gry planszowe mają swoich entuzjastów wśród dorosłych i dzieci.

Podczas lutowego spotkania uczestnicy "Rusz głową" aktywowali swoją kreatywność w mrocznej krainie "Snu", ćwiczyli spostrzegawczość, zapamiętywanie tras i umiejętność kombinowania w rodzinnej grze "Buuu" i wcielali się w rolę hodowcy zwierząt grając w "Superfarmera". Na kolejne spotkanie pełne niespodzianek i dobrej zabawy zapraszamy 26 marca o godzinie 12.00. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy czytelni telefonicznie 32 267 41 65, e-mailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub podczas osobistej rozmowy. Zapraszamy.


więcej informacji

dodano: 05-03-2019
Piąta pora roku w Będzinie

"Piąta pora roku" to tytuł cyklu wystaw malarstwa, które raz w roku prezentują artyści ze Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie. Wykraczająca poza codzienną rzeczywistość tytułowa piąta pora roku jest wyborem ważniejszych prac artystów, którymi wyrażają swoje doświadczenie, wrażliwość, indywidualne postrzeganie świata, rolę człowieka i przyrody oraz ich wzajemne zależności.

"Piata pora roku" jest zachętą do nawiązania dialogu między artystami, a odbiorcami sztuki, który możliwy będzie 7 marca w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Wstęp na wernisaż wystawy wolny. Początek spotkania zaplanowano o godzinie 17.00.

Zapraszamy.

dodano: 05-03-2019
Szkolenie "Instytucje Kultury - aspekty rachunkowe i podatkowe po zmianach"

Szkolenie

1 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się szkolenie "Instytucje Kultury - aspekty rachunkowe i podatkowe po zmianach" adresowane do głównych księgowych instytucji kultury oraz pracowników samorządowych odpowiedzialnych za obszar kultury.

Wykładowca, Teresa Krawczyk, ekspert z zakresu tematyki podatkowej, finansów publicznych, rachunkowości i środków trwałych, przybliżyła uczestnikom szkolenia najważniejsze zmiany w przepisach wprowadzone przez ustawodawcę, a mające wpływ na działalność instytucji kultury.

Szkolenie zorganizowane zostało przez katowicki oddział Ogólnopolskiego Instytutu Nieruchomości w Gdańsku oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.


dodano: 05-03-2019
Inwentaryzacja księgozbioru - Wypożyczalnia Główna i Punkt Biblioteczny Szpital

Inwentaryzacja księgozbioru - Wypożyczalnia Główna i Punkt Biblioteczny Szpital Inwentaryzacja księgozbioru - Wypożyczalnia Główna i Punkt Biblioteczny Szpitala

dodano: 22-02-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 27  28  29  30  31  32  33  34  » 

Ilość aktualności w bazie: 232

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.