przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jarmark wielkanocny

Jarmark wielkanocny

Jarmark Wielkanocny w Będzinie już tuż, tuż. Wszystkich zainteresowanych wystawieniem swoich produktów zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 32-267-91-91.

Podczas tegorocznego Jarmarku nie zabraknie oczywiście wielkanocnych stroików i ozdób świątecznych przygotowanych przez bibliotekarzy będzińskiej książnicy. Już dziś zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska.


dodano: 18-03-2019
Zaprosili nas

Mały OKR

14 marca bibliotekarze będzińskiej książnicy gościli w Szkole Podstawowej nr 9 im. Noblistów Polskich, gdzie odbywał się miejski finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR".

Reprezentanci 8 będzińskich szkół podstawowych z klas 1 - 3 stanęli do recytatorskich zmagań prezentując jeden przygotowany przez siebie wiersz.

Poziom tegorocznego konkursu był wysoki, zarówno, jeśli chodzi o umiejętności recytatorskie dzieci, jak i wybrany repertuar i stopień jego trudności. Wszyscy recytatorzy bardzo starannie przygotowani, dbali o poprawną dykcję, emisję głosu oraz poziom aktorskiego występu. Jury, oceniające małych artystów, wyłoniło następujących zwycięzców:

W klasach pierwszych:


 • 1 miejsce - Nadia Wieczorek - Piecuch z SP 6
 • 2 miejsce - Julia Piętka z SP 9
 • 3 miejsce - Julia Cyranowska z SP 8
 • Wyróżnienie: Bartłomiej Poczęty z SP 10

  W klasach drugich:


 • 1 miejsce - Gabriela Ciepał z SP 4
 • 2 miejsce - Konstancja Markowska z SP 9
 • 3 miejsce - Wiktoria Puszczewicz z SP 1
 • Wyróżnienie: Maria Sułecka z SP 11

  W klasach trzecich:


 • I miejsce - Ksawery Kaliszuk z SP 9
 • II miejsce - Wojciech Gwóźdź z SP 6
 • III miejsce - Kacper Barański z SP 3
 • Wyróżnienie: Ada Olesiejuk SP 8

  Na eliminacjach okręgowych w Katowicach, w kategorii uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, miasto Będzin reprezentował będzie - Ksawery Kaliszuk.


  więcej informacji

  dodano: 18-03-2019
  Marcowe spotkanie LUBIKa

  Marcowe spotkanie LUBIKa

  Tematem marcowej dyskusji uczestników LUBIka była książka Weroniki Górskiej "O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii". Książka stanowi ciekawą pozycję czytelniczo-edukacyjną zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Jej zabawna treść i mądre przesłanie zachęcają do górskich wędrówek wszystkich dotychczas nieprzekonanych do tej formy aktywności.

  Główna bohaterka książki, słynna Czantoria pokazuje również dzieciom, że warto mieć marzenia, pielęgnować je i realizować, nawet, gdy czasem wydają się zupełnie niemożliwe do osiągnięcia. Przeżywanymi przygodami udowadnia dzieciom, że o możliwościach każdego z nas nie przesądza jego wygląd, ograniczenia, słabości. Czasem mały i skromny człowiek, to w rzeczywistości wielka duchem osoba, a wielkość i pewność siebie mogą być jedynie pysznością i megalomanią.

  W trakcie zajęć, które odbyły się 14 marca w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy znalazł się także czas na interesujące zabawy min. zagadki, pakowanie podróżnego plecaka oraz tworzenie albumu Małej Czantorii. W części manualnej mali klubowicze wykonali własne Czantorie.


  więcej informacji

  dodano: 15-03-2019
  Nasze Miasto Będzin - zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej dla dzieci

  Nasze Miasto Będzin

  W dniu 13 marca w filii nr 3 Dworzec odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej pt. "Nasze Miasto Będzin". W zajęciach brała udział grupa dzieci z przedszkola nr 9 w Będzinie. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda herb naszego miasta oraz zdobyły wiedzę na temat najciekawszych zabytków Naszego Królewskiego Miasta! Dzieci w ramach zajęć miały również do wykonania zadania plastyczne nawiązujące do historii Będzina. Przedszkolaki wykonały kukiełki króla i królowej. Dzięki udziałowi w tym projekcie, dzieci zdobyły wiedzę o historii Będzina jednocześnie się przy tym świetnie bawiąc.


  więcej informacji

  dodano: 15-03-2019
  Honorowy Obywatel Będzina gościem biblioteki

  Honorowy Obywatel Będzina gościem biblioteki

  Dziś będzińska książnica gościła Honorowego Obywatela Miasta Będzina, Pana Sławomira Pietrasa. Na spotkanie z doskonałym mówcą i gawędziarzem, wieloletni dyrektorem polskich teatrów operowych przybyli mieszkańcy Będzina, w tym członkowie będzińskiego oddziału Związku Emerytów i Rencistów.


  więcej informacji

  dodano: 15-03-2019
  Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

  Eliminacje miejskie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego

  24 uczniów klas IV - VI z 9 będzińskich szkół przystąpiło dziś do eliminacji miejskich Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR. Młodzi recytatorzy pokazali swoje umiejętności inspirując się twórczością klasyków literatury pięknej, tj. Danuta Wawiłow, Adam Mickiewicz, Julian Tuwim, Wanda Chotomska, Wisława Szymborska, Rene Gościnny czy Ludwik Jerzy Kern. Recytatorskie umiejętności młodych będzinian oceniało jury w skład, którego weszli reprezentanci Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Teatru Dzieci Zagłębia, Szkoły Podstawowej nr 13 oraz będzińskiej książnicy. Wyniki poznamy już wkrótce.


  więcej informacji

  dodano: 15-03-2019
  Dinozaury w książkach i nie tylko

  Dinozaury w książkach i nie tylko

  Wielkie rozmiary oraz fantastyczna, niekiedy przerażająca natura dinozaurów zapewniła im regularną obecność w wielu filmach oraz książkach, zarówno beletrystycznych, jak i naukowych i popularnonaukowych. Te ostatnie wydawnictwa były przedmiotem spotkania bibliotekarzy oddziału dla dzieci będzińskiej książnicy z dziećmi z oddziału przedszkolnego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie. Podczas zajęć, które odbyły się 13 marca dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek naukowych na temat dinozaurów, oglądały książki o nich i poznawały pracę paleontologów, naukowców badających historię ziemi na podstawie szczątków organizmów roślinnych i zwierzęcych zachowanych w warstwach skorupy ziemskiej. Nie zabrakło oczywiście miejsca na rozwiązywanie lubianych przez dzieci zagadek obrazkowych oraz poszukiwań kości dinozaura ukrytych między zbiorami bibliotecznymi, z których po odnalezieniu został złożony szkielet.


  więcej informacji

  dodano: 15-03-2019
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

  Ilość aktualności w bazie: 242

  Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.