przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Moja Ziemia-Czysty Świat

Moja Ziemia Czysty Świat

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w kolejnej edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Ogólnopolski konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego i Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca służy upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia.

Regulamin dostępny jest pod poniższym linkiem:

Regulamin


dodano: 09-03-2019
Przedszkolaki z Gliwic w będzińskiej książnicy

Przedszkolaki z Gliwic w będzińskiej książnicy

Mieszczącą się w budynku zabytkowego dworca filię nr 3 będzińskiej książnicy odwiedziła dziś grupa niezwykłych dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 46 z Gliwic. Przedszkolaki przyjechały do Będzina by obejrzeć spektakl "Skąd słonie mają trąby" prezentowany na Małej Scenie Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Rozbawione przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem biblioteki adresowanym do takich czytelników jak oni, skorzystali z kącika zabaw gdzie czytały, grały oraz dokazywały korzystając z przestronnej i przyjaznej przestrzeni biblioteki.


więcej informacji

dodano: 08-03-2019
Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Podczas kolejnych warsztatów komputerowych organizowanych w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się w wirtualną podróż do obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie. Odbyli spacer do Pałacu Mieroszewskich, Zamku, Domu Modlitwy "Mizrachi" oraz Będzińskich Podziemi. Przeglądali także ofertę repertuaru Teatru Dzieci Zagłębia i kina "Nowość", by następnie na stronie serwisu filmowego Filmweb odszukać recenzje filmów proponowanych przez będzińskie kino w ramach BFK i korzystali z serwisu umożliwiającego oglądanie filmów w Internecie (CDA).


więcej informacji

dodano: 07-03-2019
Na tropie… z Klubem Młodego Odkrywcy

Na tropie z Klubem Młodego Odkrywcy

W roku 2018 będzińska książnica przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Klub Młodego Odkrywcy Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest rozwijanie kompetencji i zdolności dzieci poza szkołą. Pierwszy rok warsztatów adresowanych do młodych entuzjastów zdobywania wiedzy należał do sztuki. W trakcie 10 spotkań zatytułowanych "Duża sztuka małych ludzi" dzieci wraz z opiekunem - przewodnikiem poznawały różne okresy w historii sztuki od czasów prehistorycznych aż po czasy współczesne.

W marcu 2019 roku Klub Młodego Odkrywcy będzińskiej książnicy zaczyna nowy cykl zatytułowany "Na tropie…". Do jego udziału zapraszamy dzieci w wieku 8 - 12 lat otwarte na tajemnicze zjawiska i zagadki, sprawy dziwne i niewyjaśnione, gotowe do popełniania cennych błędów by nauczyć się rozwiązywania problemów. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 21 marca o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży poświęcone zostanie tajemniczym stworom: Nessie - Potwór z Loch Ness i Yeti - Śnieżny człowiek. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży.


dodano: 07-03-2019
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przeniesie miłośników literatury do Polski końcówki lat 60. Podróż odbędą wspólnie z dramaturgiem, scenarzystą i publicystą, Jarosławem Kamińskim i jego fantastyczną powieścią "Tylko Lola". Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki odbędzie się w środę 20 marca o godzinie 17.00. w filii nr 3- Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3. Wstęp wolny. Zapraszamy.dodano: 07-03-2019
Klub Szalonych Rękodzielniczek

Klub Szalonych Rękodzielniczek

Podczas ostatniego spotkania w będzińskiej książnicy Szalone Rękodzielniczki uczyły się wykonywać wielkanocne ozdoby. Tym razem poznawały techniki wykonywania czapeczek na świąteczne pisanki. Podczas kolejnych warsztatów, które odbędą się 27 marca o godzinie 12.00 tematyka wielkanocna będzie kontynuowana, a rękodzielniczki wymienią się m.in. technikami wykonywania koszulek na wielkanocne jaja. Zapraszamy.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy czytelni telefonicznie 32 267 41 65, e-mailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub podczas osobistej rozmowy.


więcej informacji

dodano: 05-03-2019
Rusz Głową czyli planszówki dla dorosłych

Rusz Głową czyli planszówki dla dorosłych

"Rusz Głową" to nowy cykl spotkań odbywających się w czytelni głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Podczas organizowanych raz w miesiącu spotkań bibliotekarze zachęcają do wspólnej towarzyskiej zabawy, której bohaterami są przeżywające renesans gry planszowe.

Popularne planszówki są doskonalą okazją do spędzania wolnego czasu wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi poznanymi np. w bibliotece. To także mnóstwo radości i wartości edukacyjnych, dzięki którym tak naprawdę gry planszowe mają swoich entuzjastów wśród dorosłych i dzieci.

Podczas lutowego spotkania uczestnicy "Rusz głową" aktywowali swoją kreatywność w mrocznej krainie "Snu", ćwiczyli spostrzegawczość, zapamiętywanie tras i umiejętność kombinowania w rodzinnej grze "Buuu" i wcielali się w rolę hodowcy zwierząt grając w "Superfarmera". Na kolejne spotkanie pełne niespodzianek i dobrej zabawy zapraszamy 26 marca o godzinie 12.00. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy czytelni telefonicznie 32 267 41 65, e-mailowo: czytelnia@biblioteka.bedzin.pl lub podczas osobistej rozmowy. Zapraszamy.


więcej informacji

dodano: 05-03-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 28  29  30  31  32  33  34  35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.