przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jerzy Majcherczyk o tym jak zostać odkrywcą Peru

Jerzy Majcherczyk o tym jak zostać odkrywcą Peru

Jerzy Majcherczyk, podróżnik i odkrywca najgłębszego na świecie kanionu Colca w Peru będzie gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie 21 lutego (czwartek) o godzinie 17.00. Podczas spotkania urodzony w Siewierzu członek prestiżowego The Explorers Club w Nowym Jorku opowie o Peru, jego tajemnicach, atrakcjach turystycznych, a także polskich dokonaniach w tym kraju.

Wybrane wyprawy:

 • 1976 - Jugosławia
 • 1979-1982 - Canoandes'79
 • 1987 - Amazonia - Casiquiare Channel
 • 1994 - Syberia - Jakucja
 • 2008 - Colca Condor
 • 2009 - Colca Condor

  Wybrane osiągnięcia odkrywcze:

 • 1979/80 - przepłynięcie 8 dziewiczych rzek w Meksyku
 • 1980 - przepłynięcie 6 dziewiczych rzek w Ameryce Centralnej
 • 1980 - przepłynięcie 2 dziewiczych rzek w Ekwadorze
 • 1981 - przepłynięcie 3 dziewiczych rzek w Peru (rekord świata w wysokości rozpoczęcia spływu kajakowego 4250 m n.p.m.)
 • 1981 - zespołowe odkrycie Kanionu Colca
 • 2008/09 - eksploracja dziewiczego odcinka Kanionu Colca - Cruz del Condor  dodano: 14-02-2019
  Biblioferie

  Biblioferie

  W ofercie przygotowanej na czas ferii zimowych przez będzińską bibliotekę najmłodsi mieszkańcy znajdą atrakcyjne warsztaty z kodowania i tworzenia cyfrowej opowieści, odetchną po trudach nauki w literackim zaciszu by dowiedzieć się co piszczy w najnowszej literaturze dla dzieci i młodzieży. Dla spragnionych edukacji połączonej z zabawą biblioteka przygotowała dni turniejowe gier planszowych, quizy i zagadki, zajęcia manualne i wiele innych propozycji. W sumie w czasie BIBLIOFERII zaplanowano 33 wydarzenia, które będą realizowane nieodpłatnie w 7 placówkach.


  Biblioferie Biblioferie

  dodano: 08-02-2019
  Biblioferie i ciekawy świat planszówek

  Biblioferie i ciekawy świat planszówek

  Gry planszowe po latach przerwy cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy wzbogacił swój księgozbiór o kilkanaście interesujących tytułów gier, z których mogą nieodpłatnie korzystać użytkownicy biblioteki na miejscu lub wypożyczając je do domu.

  Na czas ferii oddział dla dzieci i młodzieży przygotował specjalną pulę planszówek, w które można grać indywidualnie lub w ramach zorganizowanego turnieju. Jedno z takich turniejowych spotkań odbyło się 14 lutego. Uczestnicy wyzwania zmierzyli się z kilkoma grami, m.in. "Złap złodzieja", "Pędzące jeże", "Patchwork" i "GOGO Eskimo". Dużym zainteresowaniem cieszyli się zapierający dech w piersiach "Pogromcy potworów", gra,w której liczy się bystrość umysłu, sokoli wzrok i błyskawiczny refleks, "Pędzące ślimaki" oraz gra strategiczna "Sen", podczas której gracze wybierają się w podróż do świata ze snów.

  Po ekscytujących rozrywkach i wspólnej wesołej zabawie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrodę w postaci książki "Elementarz małego Polaka" Joanny i Jarosława Szarków.


  więcej informacji

  dodano: 14-02-2019
  Wiwat Pan Moniuszko! Wykład Sławomira Pietrasa

  Wiwat Pan Moniuszko

  Dzisiaj, do będzińskiej książnicy zawitał Honorowy Obywatel naszego miasta, wieloletni dyrektor polskich teatrów operowych, Pan Sławomir Pietras ze słowem poświęconym ojcu polskiej opery narodowej Stanisławowi Moniuszce. Wykład, którego słuchaczami byli przede wszystkim studenci będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku został zorganizowany z racji ogłoszonego Roku Moniuszkowskiego, dla upamiętnienia artysty w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Jak zwykle nasz gość, a zarazem nominat do tytułu Mistrza Mowy Polskiej ze swoistą swadą porwał zgromadzoną publikę śladami życia i twórczości Stanisława Moniuszki, uchylając rąbka tajemnicy m. in.: z własnej wizyty w miejscu narodzin tego wielkiego artysty, pedagoga i dyrygenta. Zgromadzeni słuchacze żywo i często reagowali uśmiechem oraz gromkimi oklaskami, w odpowiedzi na słowo, w którym przeplatały się wielka wiedza, talent oratorski i dobry dowcip. Sławomir Pietras na zakończenie spotkania, podczas którego wyraźnie było widać więź prelegenta ze słuchaczami w odwołaniu do miejsca, zapowiedział chęć poprowadzenia kolejnego wykładu dla wszystkich słuchaczy Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


  więcej informacji

  dodano: 14-02-2019
  W bibliotece nie jest nudno

  W bibliotece nie jest nudno

  O tym, że w bibliotekach nie jest nudno wiedzą ostatnio najlepiej dzieci korzystające z oferty przygotowanej przez te instytucje na czas ferii zimowych. Nie inaczej jest w agendach będzińskiej książnicy, w których dzieci codziennie znajdą ciekawą ofertę. W mieszczącej się w budynku Dworca PKP filii nr 3 dzieci bawią się inspirując się książką Katarzyny Piętki pt. "Gry i zabawy z dawnych lat". Podczas poniedziałkowych zajęć ich uczestnicy zostali zaproszeni do wędrówki po najciekawszych i budzących ogromną popularność gier podwórkowych, towarzyskich i planszowych. Nie zabrakło oczywiście dobrej zabawy przy skakaniu w gumę, rozegranych zawodach gry w kapsle, grze w bierki czy "państwa-miasta". Okazało się też, że skakanka doskonale sprawdzi się w zabawie w limbo, a książka z którą można wygodnie siąść w fotelu potrafi wciągnąć w intrygujący i nieznany świat..


  więcej informacji

  dodano: 14-02-2019
  Slalom Gigant

  Slalom Gigant

  Sezon narciarski trwa w najlepsze, zatem zapraszamy do sportowej rywalizacji w zawodach narciarskich w slalomie gigancie o Puchar Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego


  dodano: 13-02-2019
  Ferie w sercu lasu

  Ferie w sercu lasu

  12 lutego w filii nr 2 - Warpie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się dwa niezwykle ciekawe zajęcia edukacyjne o życiu lasu. Prowadzone przez pracownika będzińskiego oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego prelekcje były jedną z ofert książnicy przygotowanych na okres ferii zimowych. Uczestniczący w spotkaniach wychowankowie Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie z wielkim zainteresowaniem zgłębiali wiedzę na temat życia lasu, jego przyrodniczego bogactwa, na przykładzie którego najlepiej można zrozumieć istotę i znaczenie bioróżnorodności.  więcej informacji

  dodano: 13-02-2019
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 31  32  33  34  35  » 

  Ilość aktualności w bazie: 242

  Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.