przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

LUBIK zaprasza

LUBIK plakat

Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zaprasza wszystkich najmłodszych czytelników na kolejne, styczniowe spotkanie Literackiego i Książkowego Klubiku LUBIK. Na spotkaniu rozmowy toczyć się będą wokół książki "Bodzio i Pulpet" Grzegorza Kasdepke. Wstęp na spotkanie wolny. Zapraszamy wszystkie dzieci 24 stycznia o godzinie 16.00 do Oddziału dla dzieci i młodzieży.

dodano: 17-01-2019
O przyjaźni czyli historia pewnego bałwanka

O przyjaźni czyli historia pewnego bałwanka

Dziś Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy zorganizował zajęcia literackie dla najmłodszych. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. W ramach zajęć przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz dyskutowały na temat tego czym jest zima i co ją charakteryzuje. Zapoznały się również z książką pt. "Mój przyjaciel Malmi" autorstwa Gerd Hahn, która opowiada o jednym dniu z życia wesołego bałwanka. Historia pokazała dzieciom, jaką wartością jest przyjaźń oraz zwróciła uwagę, że mimo dzielących nas różnic, każdy może zostać naszym przyjacielem. W części praktycznej zajęć uczestnicy wykonali własne puszyste i różnorodne bałwanki.
więcej informacji

dodano: 16-01-2019
Dobra kawa i Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki plakat

Zapraszamy sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki na na kolejne spotkanie literackie przy dobrej kawie i poczęstunku. Tym razem omawiana będzie książka Anny Seniuk i Magdaleny Małeckiej-Wippich pt. "Anna Seniuk. Nietypowa baba ze mnie". W zimowej scenerii gorąco polecamy spotkanie, które odbędzie się 16 stycznia w Filii nr 3 - Dworzec będzińskiej biblioteki (plac Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej 3). Wstęp wolnydodano: 16-01-2019
Benefis 35/50 Miro Witka

Benefis 35/50 Miro Witka

Wyjątkowe i niezwykle energetyzujące wydarzenie odbyło się 10 stycznia w będzińskiej bibliotece. Wszystko za sprawą zagłębiowskiego artysty, Miro Witka, który obchodził podwójny jubileusz: 50-tych urodzin oraz 35-ciu lat działalności artystycznej. Przygotowany przez artystę koncert "35/50" wprowadził uczestniczących w benefisie gości w nastrój entuzjazmu, w którym nie zabrakło świata poezji, bluesowych i rockowych ballad, z przesłaniem o człowieczeństwie, miłości, przyjaźni i wzajemnym szacunku. Koncert był pełną wzruszeń podróżą sentymentalną dla artysty. Zagrał pierwszy napisany przez siebie utworów, gościł pierwszego nauczyciela, który do dziś pozostał jego przyjacielem, a wszystko odbyło się w miejscu, od którego zaczęła się przygoda Miro Witka z pisaniem i muzyką, w będzińskiej książnicy, której artysta ofiarował rzeźbę przedstawiającą jego samego, wykonaną przez jednego z dąbrowskich artystów.

Podczas benefisu nie mogło zabraknąć łez i wzruszeń przy słowach gratulacji, życzeniach i uściskach wylewnie ofiarowanych artyście ze strony przyjaciół, znajomych, organizatorów benefisu oraz wszystkich przybyłych gości. Życzymy jak najwięcej tak pięknych chwil, takich jubileuszy i benefisów.więcej informacji

dodano: 14-01-2019
Biblioteka dla Orkiestry

Biblioteka dla Orkiestry

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już tuż tuż....Będzińska biblioteka do dzieła tyłu fantastycznych ludzkich serc dokłada swoje: pulę 30 książek, które trafiły do filii Ośrodka Kultury w Grodźcu.

Tam, 13 stycznia będzie można stać się posiadaczem jednej z nich biorąc udział w loterii.

Wszystkim Orkiestrowiczom życzymy udanego połowu cudownych, otwartych na niesienie pomocy innym serduchdodano: 10-01-2019
Czytamy w przedszkolu

Czytamy w przedszkolu

Gwar, dziecięcy entuzjazm i pytania zainteresowanych wszystkim trzylatków rozbrzmiewały dziś//9 stycznia w Filii nr 2 Warpie będzińskiej książnicy, którą odwiedziła grupa "Biedronek" z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie. Przedszkolaki, którym codziennie intensywnie czyta wychowawca, Pani Dorota Kołodziej oraz zapraszany bibliotekarz, postanowiły zapoznać się z biblioteką i jej księgozbiorem. Dowiedziały się również jak wygląda codzienna praca bibliotekarza i jak bogaty i kolorowy jest świat literatury dziecięcej.więcej informacji

dodano: 10-01-2019
Pierwsi zdobywcy ośmiotysięcznika K2

Podróże duże i małe

7 stycznia wszyscy pasjonaci górskich krajobrazów mieli okazję udać się w podróż po Himalajach, a konkretnie na szczyt K2. W filii bibliotecznej nr 2 Warpie podczas pasjonującego spotkania z cyklu "Podróże duże i małe" zapoznali się z faktami i ciekawostkami dotyczącymi wypraw na K2 oraz szlakami, od pierwszych, którymi odbywały się początkowo wyprawy na szczyt, po współczesne szlaki górskie. Wspomniani zostali zdobywcy ośmiotysięcznika oraz Ci, którzy mimo podjętej próby na K2 nie dotarli. Przez całe spotkanie prezentowane były wyjątkowe fotografie krajobrazów oraz filmów nakręconych ze szczytu K2.

Kolejne spotkanie "Podróże duże i małe" już w lutym. Zapraszamy.więcej informacji

dodano: 08-01-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.