przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ogólnopolska Noc Bibliotek 2019

Ogólnopolska Noc Bibliotek 2019

W bibliotece w nocy wcale nie musi być ciemno, cicho i strasznie. Zaświadczą o tym wszyscy uczestniczący w będzińskiej Nocy Bibliotek, podczas której sporo się działo. W ramach znajdowania wspólnego języka bibliotekarze książnicy zaprosili miłośników książek i literatury do świata języka muzyki, literatury sztuki, a także niespodzianki. Było spotkanie autorskie z Lidią Stefek, quiz z nagrodami oraz język niespodzianki. Wszyscy odebrali podstawy języka migowego, a dzieci spędziły w bibliotece uroczy wieczór z bibliotekarzami. Nie zabrakło oczywiscie chwil wspólnego czytania. Szczegóły wkrótce A tymczasem parę zdjęć dla tych co nie mogli być z nami


więcej informacji

dodano: 05-10-2019
Noc Bibliotek

Baner Noc bibliotek<li></li>

Program tegorocznej Nocy Bibliotek

Znajdźmy wspólny język

godziny od 17.00 do 20.00

 • 17.00 Rozpoczęcie wydarzenia
 • 17.15 Język muzyki: koncert młodych talentów
 • 17.35 Język literatury polskiej: Cherstomatia Staropolska i inne teksty - wspólne czytanie wybranych fragmentów literatury polskiej
 • 18.00 Język niespodzianki
 • 18.10 Migam – krótki kurs komunikowania się w języku migowym
 • 18.35 Quiz na wesoło
 • 18.45 Język sztuki: prezentacja wystawy malarstwa "Radość tworzenia" Wiesława Długosza oraz "Wspólny język" Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior
 • 19.00 Język literatury:
  - Wierszowiązałki Joanny Mueller - transmisja online inaugurująca Noc Bibliotek i wspólne czytanie wiersza z książki "Piraci dobrej roboty"
 • 19.15. Spotkanie autorskie z Lidią Stefek i promocja książki "RozMIŁOwanie"
 • prezentacja filmu fabularnego "Ptyś i Bill" w reż. A. Charolta i F. Magniera, pokazywany dotąd w Polsce na festiwalu Kino Dzieci, nakręcony na podstawie serii komiksów klasyka gatunku - Jeana Roby
 • kącik zabaw dla dzieci
Baner Noc bibliotek<li></li>

dodano: 01-10-2019
Czy to magia czy nie magia - spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak

spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak

Pierwszego października będzińską książnicę odwiedziła znana dzieciom i młodzieży pisarka, Joanna Wachowiak. Przyjechała do Będzina na zaproszenie działającego w oddziale dla dzieci i młodzieży Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pisarka jest autorką takich książek jak "Ala Baba i dwóch rozbójników", "O czym nie śniło się dorosłym", czy najnowszej, wydanej w 2019 roku "Awarii". Jej magiczna książka pt. "Kot kameleon" została nominowana w 2014 roku do nagrody Polskiej Sekcji IBBY, a zabawna i niosąca ukryte przesłanie "Baba Blaga" otrzymała wyróżnienie w IV Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren.

W Będzinie Joanna Wachowiak spotkała się z młodzieżą klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 11 w Będzinie, którą zaprosiła do świata magii i czarów, ale niekoniecznie w formie eliksirów i zaklęć. Dzięki ciekawym informacjom i przytaczanym w książkach historiom uczestnicy spotkania dostrzegli, że codzienna magia jest dużo piękniejsza niż ta pochodząca z magicznych eliksirów. Jak się okazuje poszukiwanie szczęścia, pobudzanie wyobraźni i fantazji czy czynienie dobra są bliskie wszystkim ludziom, a jednocześnie niosą z sobą magię i towarzyszącą jej często euforię. Obok rozmów pojawiły się również zabawy stymulujące kreatywne myślenie i wyobraźnię, komunikowanie z obcą cywilizacją przy pomocy języka gestów oraz detektywistyczne poszukiwania. Te i wiele innych atrakcji towarzyszących spotkaniu sprawiły, że czas spędzony w bibliotece był dla młodych czytelników wyjątkowym doświadczeniem.

więcej informacji

dodano: 04-10-2019
Jak zostać czytelnikiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Będzinie

Jak zostać czytelnikiem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Będzinie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie odwiedzili dziś oddział dla dzieci i młodzieży, aby dowiedzieć się jak zostać naszym czytelnikiem. Dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów biblioteki a także dowiedziały się, co ciekawego można u nas znaleźć. Poza bogatym księgozbiorem oferujemy bowiem książki mówione, filmy, czasopisma i gry planszowe. Aby utrwalić zdobyte wiadomości wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę o bibliotece. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik własnoręcznie wykonał zakładkę do książki, która będzie pamiątką po dzisiejszym spotkaniuwięcej informacji

dodano: 03-10-2019
Być jak Malala Yousafzai

spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

Kolejne powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci "Lubik" działającego przy oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy dostarczyło małym uczestnikom spotkania wiele spraw do omówienia. Spraw trudnych, ale niezwykle ważnych dla rozwijających się dzieci, które w przyszłości będą odpowiadać za świat, którego są częścią. Książką, która wprowadziła dzieci do dyskusji była "Malala i jej czarodziejski ołówek" autorstwa pakistańskiej działaczki na rzecz praw kobiet, Malalali Yousafzai. Niezwykła opowieść przybliżyła czytelnikom historię najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla (2014 r.), którą Malala otrzymała mając zaledwie 17 lat.

Malala w 2009 roku, mając 12 lat zaczęła pisać bloga, w którym poruszałam m.in. problem sytuacji swojego kraju oraz opisywała swoje uczucia w związku z łamaniem praw dziecka, starając się zwrócić uwagę świata, że czas coś zmienić. Niezwykle dojrzałe emocje i przemyślenia kłębiące się w głowie małej dziewczynki uzmysłowiły wszystkim, jak ogromną wrażliwość mają dzieci. Uczestnicy LUBIKa również wyrażali swoje odczucia w związku z lekturą książki. Zainspirowani powyższą historią wspólnie wymienili, co takie maluchy jak oni mogą zrobić, by świat stał się lepszy. Oddawanie niepotrzebnych zabawek innym potrzebującym dzieciom, chodzenie do szkoły by stać się mądrym i świadomym dorosłym człowiekiem, dbanie o środowisko, czy też zwykła uprzejmość i empatia to najważniejsze propozycje dzieci, które na koniec zajęć stworzyły własne notesy. Mogą w nich pisać swoje mniej lub bardziej ważkie przemyślenia. W końcu cytując Malalę "Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jeden długopis - tyle wystarczy, aby zmienić świat".

więcej informacji

dodano: 04-10-2019
Otwarcie Filii nr 9 Podłosie

Otwarcie Filii nr 9 Podłosie

W położonej w otoczeniu malowniczych obecnie lasów i łąk dzielnicy Podłosie od wielu lat funkcjonuje filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Uruchomiona w 1984 roku na Borach, a potem przeniesiona do budynku gościnnego Przedszkola Miejskiego nr 11 filia będzińskiej książnicy wznowiła dziś swoją działalność dla czytelników w nowym lokalu mieszczącym się na parterze budynku. Wyjątkowymi gośćmi, którzy wspólnie z bibliotekarzami otwarli dziś filię były dzieci z przedszkola, którym towarzyszyła Pani Dyrektor. Dziękujemy

więcej informacji

dodano: 04-10-2019
Filia na Radosnej

Otwarcie Filii na Radosnej

30 września w gościnnych murach łagiskiej filii Ośrodka Kultury w Będzinie otwarto filię nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Funkcjonującą nieprzerwanie od przeszło 40 lat w Będzinie - Łagiszy agenda będzińskiej książnicy cieszy się miłą i życzliwą atmosferą, która jest sumą pracy bibliotekarzy oraz życzliwości i serdecznej przyjaźni, jaką okazują korzystający z zasobów biblioteki czytelnicy. Podczas otwarcia biblioteki w nowej placówce swoją obecność zaznaczyła społeczność lokalna z grupą "Żabek" oraz Panią Dyrektor pobliskiego Przedszkola Miejskiego nr 12 na czele. Cieszymy się z zaprezentowanego pokazu aktorskich umiejętności przedszkolaków, oraz wizyty uczniów klasy VI zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 9, którzy to wraz z bibliotekarzem szkolnym przekazali do zbiorów filii upominki książkowe. Włączone do księgozbioru będą z pewnością służyły czytelnikom.

Finał prac włożonych w aranżację przestrzeni biblioteki w nowym lokalu bacznie obserwował Pan Rafał Adamczyk - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina. Wyraził nadzieję, że nowa siedziba książnicy oraz współpraca z łagiską filią Ośrodka Kultury i bliskie sąsiedztwo przedszkola są dobrą lokatą na poczet przyszłej działalności biblioteki, a także ku radości wszystkich czytelników.

Wszak nowy adres Będzin – Łagisza, a zwłaszcza nazwa ulicy Radosna numer 6 wszystkich nas do tej radości zobowiązuje :-)

więcej informacji

dodano: 03-10-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  » 

Ilość aktualności w bazie: 204

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.