przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jubileusz 30-lecia Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie

Jubileusz 30-lecia Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie

W murach będzińskiej książnicy świętowano jubileusz 30-lecia Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie. Była to doskonała okazja do podsumowań i podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz wszystkich podopiecznych placówki. Słowa uznania dla działalności prowadzonej przez instytucje oraz życzenia dla całej załogi DDPS oraz wszystkich podopiecznych złożyli Pani Anna Drzewiecka - Wiceprezydent Miasta Będzina oraz Sebastian Szaleniec - Starosta Będziński.

Nie byłoby tego miejsca, gdyby nie ludzie, którzy go tworzą. Nad podopiecznymi ośrodka czuwa profesjonalny personel. Jak podkreślają sami seniorzy wszyscy dbają o przyjazną i prawdziwie domową atmosferę.

Cieszymy się, że to właśnie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, była współorganizatorem tak zaszczytnego jubileuszu. Dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom DDPS za współpracę pomiędzy naszymi placówkami. Zapraszamy do będzińskiego świata książki, którego drzwi są szeroko otwarte dla wszystkich pracowników oraz podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 07-11-2019
Poruszamy wyobraźnię

Poruszamy wyobraźnię

Kolejny dzień na Oddziale dla dzieci i młodzieży rozpoczął się wizytą uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie. Zaciekawieni uczniowie odbyli zapoznawczy spacer po dziale, w trakcie którego dowiedzieli się jak poradzić sobie w bibliotece. Wydawałoby się, że to prosta sprawa, ale w rzeczywistości wymagała ona od dzieci dużej koncentracji. Jednakże różnorodność zasobów i tytułów sprawiły, że zadanie to było samą przyjemnością. Dzieci zapoznały się z książkami, audiobookami, grami planszowymi, filmami, komiksami i mangami. Miały także okazję w ramach zadania samodzielnie wyszukiwać konkretnych materiałów co przerodziło się w wesołą zabawę. Zwieńczeniem zajęć była wspólna gra w jedną z gier planszowych pt. "Dixit". Gra ta poruszyła nie tylko wyobraźnię uczniów, ale i nerwy, gdyż do ostatniej chwili nie było wiadomo kto wygra.


więcej informacji

dodano: 05-11-2019
Klub Szalonych Rękodzielniczek

Klub Szalonych Rękodzielniczek

W dniu 30 października 2019 r. w Czytelni MiPBP w Będzinie odbyły się kolejne zajęcia Klubu Szalonych Rękodzielniczek. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki, którą sprawił nam Michał Fiuk - Radny Rady Miejskiej Będzina. Pan Michał, będący pod wielkim wrażeniem urokliwych prac, jakie powstają na naszych zajęciach, podarował nam wspaniały prezent w postaci zestawu wysokiej jakości kordonków i szydełek. W zdolnych rękach Klubowiczek powstaną ozdoby świąteczne, które w grudniu udekorują choinkę w naszej Bibliotece. Dziękujemy Panu Radnemu za odwiedziny oraz piękny prezent.

Wszystkie miłośniczki szydełkowania, frywolitek i innych technik rękodzielniczych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 27 listopada 2019 r. o godz. 12.00.


więcej informacji

dodano: 04-11-2019
4 Edycja Konkursu "Twórca i jego dzieło"

Plakat konkursu

Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe w Będzinie do udziału w 4 edycji konkursu "Twórca i jego dzieło" pt."Spotkanie z Janem i Aleksandrem" organizowanym przez Urząd Miejski w Będzinie (Wydział Oświaty), Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie oraz Szkołę Podstawową nr 11 w Będzinie. Podmiotem tegorocznego konkursu jest powieść Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" dedykowana uczestnikom z grupy klas IV-VI oraz powieść historyczna Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec" przeznaczona dla uczestników klas VII-VIII.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod poniższym linkiem:

Regulamin konkursu "Twórca i jego dzieło"


dodano: 24-10-2019
Biblioteka bez tajemnic

Biblioteka bez tajemnic

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie odwiedzili dziś Oddział dla dzieci i młodzieży, aby dowiedzieć się więcej o pracy bibliotekarzy i zobaczyć co ciekawego oferuje biblioteka młodym czytelnikom. Uczestnicy zajęć zapoznali się z księgozbiorem, zobaczyli jak jest różnorodny i jak wiele książek można u nas znaleźć. Poza powieściami, opowiadaniami czy książkami z wierszykami dla dzieci uczniowie zafascynowali się literaturą popularnonaukową. Miłośnicy zwierząt, motoryzacji czy tańca odnaleźli książki dotyczące swoich zainteresowań. Okazało się, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza książkami mamy przecież audiobooki, płyty DVD, czasopisma i doskonałe na jesienne popołudnia gry planszowe. Dzieci zobaczyły w bibliotece miejsce doskonałe zarówno do nauki, jak i miłego spędzania wolnego czasu.

Podczas czytania przydaje się zakładka. Najlepsze są te wykonane samodzielnie, oryginalne. Przy użyciu materiałów plastycznych i odrobinie fantazji każdy wykonał zakładkę z motywem sowy - symbolu mądrości. Będzie to praktyczna pamiątka po dzisiejszej wizycie w bibliotece.


więcej informacji

dodano: 29-10-2019
Czyj to ogon, czyja łapa - w poszukiwaniu zwierzęcych narwańców, uwodzicieli i samotników

Czyj to ogon, czyja łapa - w poszukiwaniu zwierzęcych narwańców, uwodzicieli i samotników

Nowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci "Lubik" zabrało dzieci w przyrodniczą przygodę. W oparciu o książkę autorstwa Adrienne Barman pt. "Narwańcy, uwodziciele, samotnicy. Atlas tych co fruwają, skaczą i nurkują" uczestnicy poznali niesamowite oraz dziwne zwierzęta. Fascynujący narwańcy, czy bystrzaki przybliżyli dzieciom wiedzę o tym jak różnorodny i wyjątkowy jest świat zwierząt. Marzące o podróżach w kosmos dzieci dostrzegły, że mają jeszcze wiele do zbadania i odkrycia na naszej kuli ziemskiej. Dlatego też częścią zajęć było tropienie ukrytych w bibliotece stworzeń. Część plastyczna również dotyczyła tematu tropów. Uczestnicy przy użyciu masy papierowej zrobili odciski łap zwierząt.


więcej informacji

dodano: 28-10-2019
Będzińskie bajanie

Będzińskie bajanie

Kolejne zajęcia na Oddziale dla dzieci i młodzieży przyniosły dzieciom dawkę wiedzy w temacie regionalizmu. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie odwiedzili bibliotekę, aby spędzić czas na bajaniu. Wybór padł na lubianą przez dzieci legendę "Diabelskie kamienie", która w ciekawy sposób obrazuje powstanie kościoła na górze Świętej Doroty. Historia ta była również dobrą okazją do przeprowadzenia z dziećmi poszukiwań zagadkowych diabelskich kamieni, a także do zapoznania się z postaciami z innych będzińskich legend. Na koniec uczniowie wykonali kolorowe obrazy pięknego będzińskiego zamku.


więcej informacji

dodano: 24-10-2019
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  » 

Ilość aktualności w bazie: 242

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.