przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wakacyjny Klub Poszukiwacza Bajek

Bibliowakacje

Klub Poszukiwacza Bajek to tegoroczna wakacyjna oferta zajęć dla dzieci przygotowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Realizowane cyklicznie zajęcia oparte na literaturze i bogactwie świata książek będą zachęcać młodych mieszkańców miasta do zabawy i nauki inspirowanej czytaniem, pozwolą zdobyć kolejne doświadczenia i odkryć nowe zainteresowania.

Zajęcia o charakterze literackim, edukacyjnym i kulturalnym odbywać się będą przez dwa miesiące w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz filiach bibliotecznych zlokalizowanych w poszczególnych dzielnicach Będzina. W tym czasie uczestnicy wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek wyruszą tropem bajki, legendy i podania poznając dorobek kulturalny miasta i regionu, jego historię i tradycję. Spotkają się z twórcami regionu, wyruszą w podróż śladem Błękitnej Ludwiki do Pałacu Mieroszewskich, królewskiego Zamku w Będzinie oraz w poszukiwaniu diabelskiego kamienia, na Wzgórze Dorotka w Grodźcu. Dla entuzjastów podróżowania i zdobywania wiedzy przygotowano także propozycję wyjazdu do Siewierza, nad którym dominują dumne ruiny gotyckiego zamku biskupiego oraz wycieczkę do chorzowskiego Planetarium, której inicjatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie. Wspólnie z nim biblioteka zaplanowała także dwa konkursy wiedzy o sporcie, które z pewnością ucieszą miłośników aktywności sportowej. W ramach wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek odbędą się również zajęcia kulinarne, muzyczne oraz aktywizujące zachowania twórcze dzieci warsztaty plastyczne magikowo. Po raz kolejny w ramach ogólnopolskiego projektu "Sieciaki na wakacjach" Fundacji Dzieci Niczyje oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy przygotuje dla najmłodszych warsztaty bezpiecznego korzystania z Internetu oraz piknik multimedialny. Zdobyta w ten sposób wiedza z pewnością przyda się zarówno podczas wakacyjnych gier i zabaw internetowych jak i podczas przeszukiwania sieci w trakcie roku szkolnego.

Przez cały okres wakacji w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz poszczególnych filiach w ramach bezpiecznej kawiarenki internetowej dostępne będą stanowiska komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu oraz grami edukacyjnymi. Dla młodszych dzieci będzie czekał zabawiaczek, czyli kącik z materiałami plastycznymi, grami edukacyjnymi, puzzlami i pluszowymi zabawkami. W ramach Klubu Poszukiwacza Bajek polecane i czytana będą książki polecane m.in. przez Fundację ABC XXI oraz czytelników biblioteki. Wszystkie oferowane przez bibliotekę zajęcia są nieodpłatne.

Szczegółowy plan bibliowakacji

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.