przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

PÓŁmetek BIBLIOWAKACJI

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas błogiego wypoczynku, wyjazdów na kolonie, obozy, czas przygód i dobrej zabawy. Z myślą o tych , którzy spędzają wakacje w mieście będzińskie instytucje kultury przygotowały wiele ciekawych propozycji zajęć.

Dwumiesięczne spotkania z książką - i nie tylko- zaproponował jak co roku oddział dla dzieci oraz filie będzińskiej biblioteki. Uczestnicy spotkań mogli dotychczas dzięki Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Będzinie wybrać się na wycieczkę do chorzowskiego ZOO oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Wraz z historykiem Muzeum Zagłębia w Będzinie Jarosławem Krajniewskim odbyli historyczny spacer po Będzinie i usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących najstarszych miejsc w mieście. Biblioteka w lipcu proponowała także wszystkim lubiącym sprawdzać swoje możliwości konkursy literackie i plastyczne, było głośne czytanie ciekawych książek polskich autorów, malowanie w plenerze, turnieje gier planszowych i quizy. Dla poprawy samopoczucia w pochmurne dni uczestnicy bibliowakacji przygotowywali sobie „uczty łasucha”. Zajęciom odbywającym się w bibliotece towarzyszy dobra zabawa. Panująca tu atmosfera wyzwala w dzieciach niezwykłą otwartość i kreatywność, co sprzyja powstawaniu wielu niesamowitych pomysłów. Ich realizacji towarzyszą czasem zabawne sytuacje i gagi. W ten sposób staramy zmieniać stereotypowy wizerunek biblioteki - instytucji ponurej, mało przyjaznej otoczeniu i użytkownikom.

Wśród uczestników zajęć nawiązały się już nowe znajomości, które być może w przyszłości zaowocują przyjaźnią? Jedno jest pewne. Kiedy nastąpi czas powrotu do szkolnych murów, u żadnego z uczestników bibliowakacji(w lipcu było ich 163!, a przed nami jeszcze sierpień)nie zagości „gęsia skórka”, kiedy będzie składał kolejną wizytę w bibliotece. Taką mamy nadzieje!

PÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.