przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jedziemy ... do ŚLĄSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

ZOO

"W bajkach nazwano lwa królem zwierząt, i - choć nie wszyscy w bajki dziś wierzą - na afrykańskie potężne koty, lwia część królewskiej spada roboty ...". Taki obraz lwa wyłania się z książki Zwierzątka i zwierzęta na sześciu kontynentach autorstwa L. Konopińskiego i S. Mrowińskiego. O tym , czy lwa można nazwać królem zwierząt mogły przekonać się dzieci, które wraz z bibliotekarzem Ewą Jeszke z Filii Nr 4 ( Łagisza) wybrały się 8 sierpnia do chorzowskiego ZOO. Wśród kilkunastu uczestników eskapady próżno by szukać niezadowolonego marudy. Dla dzieci - niektóre były w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym po raz pierwszy - wszystko było niezwykle interesujące i warte uwagi. Po wycieczce mimo zmęczenia z uśmiechem na twarzy przyznały , że nie tylko dobrze się bawiły, ale dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy i poznały różne nieznane im dotąd gatunki zwierząt. W chorzowskim ZOO można bowiem spotkać ponad 300 niezapomnianych gatunków zwierząt, z których najciekawsze to te egzotyczne, jak słonie afrykańskie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy, antylopy, pocieszne małpy, lwy, tygrysy i inne koty oraz ptaki, gady i płazy. O wielu tych zwierzętach dzieci wiedziały dotychczas tylko tyle, że są bohaterami wierszy i bajek dla dzieci, które ochoczo recytowały. I tak w ogrodzie zoologicznym rozbrzmiewał Słoń Trąbalski J. Tuwima, Małpa ... w kąpieliA. Fredry oraz słynny Zwierzyniec J. Brzechwy, którego bohaterami są m.in. żuraw i czapla, żuk i żaba, hiena i wielbłąd oraz hipopotam.

Wiele niezapomnianych chwil dostarczyła dzieciom wizyta w mini zoo, gdzie mogły głaskać urokliwe huce i fikuśne koziołki. Z kolei świetnym miejscem odpoczynku okazała się skalna kotlina dinozaurów, gdzie ku uciesze dzieci stoją olbrzymie okazy tych kopalnianych gadów, gwarantując tym samym niezłą frajdę wspinaczkową.

ZOO

Roksanie ( 7 l.) i Marysi ( 7 l.) najbardziej w ZOO podobały się niedźwiedzie brunatne, które w zabawny sposób prosiły odwiedzających ich gości o drobne przekąski. Z kolei na Magdzie(9 l.)największe wrażenie zrobiły dostojne siedzące niedźwiedzie himalajskie z Azji. Dla Grzegorza zdecydowanie warte kolejnej wizyty w ZOO są afrykańskie słonie oraz lwy, które jak na królewskie zwierzęta przystało, zachowywały się z wdziękiem i godnością, ignorując odwiedzających ich wybieg ludzi.

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego była dla dzieci niezwykłą przygodą, możliwą do przeżycia dzięki organizatorowi wyjazdu, którym był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie. DZIĘKUJEMY : )!!!

PÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.