przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Agnieszka Tytko - Brzechwa z Grodźca

Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu

Za oknem pada deszcz jest zimno, a filii biblioteki miejskiej w Łagiszy panuje gorąca atmosfera. W ten magiczny październikowy poranek pomimo brzydkiej pogody stał się przyjemny i ciekawy za sprawą pięknych wierszy Agnieszki Tytko. Starsi czytelnicy jej twórczości okrzyknęli poetkę Brzechwą z Grodźca. Poetka swoje wiersze poświęcała Grodźcowi dzielnicy Będzina w której się wychowała i którą kocha nad życie.

-Moje wspomnienia z dzieciństwa dotyczące Grodźca związane są w szczególności z miejscami i obiektami, które znikają bezpowrotnie. Jako mieszkanka Grodźca czuję z tego powodu ogromny smutek. To, co jeszcze pozostało z tamtych lat, stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Poszukiwanie starych fotografii i zdobywanie nowych informacji stały się dla mnie ogromną pasją-pisze o sobie Agnieszka Tytko.

Ale nie tylko Grodziec jest tematem jej twórczości. Inspiracją do napisania wierszy dla dzieci był jej syn Krystian, który stał się jednocześnie pierwszym odbiorcą dziecięcej poezji. Wiersze te dzięki sporej dawce humoru rozweselą buzię niejednego młodego czytelnika i tak powstał tomik wierszy dla dzieci. W dniu 4 października br. na spotkaniu z dziećmi z Zespołu Szkół Nr 4 w Łagiszy oraz Przedszkola nr 14 z Grodźca poetka przeczytała kilka swoich wierszy, które w magiczny sposób rozweseliły dzieci i zainspirowały do dyskusji. Dzieci zauważyły, że te śmieszne wierszyki mają bardzo mądre przesłanie. Między innymi poruszają problematykę zaśmiecania środowiska, zachęcają do zdrowego odżywiania się oraz uczą szacunku dla zwierząt. Dwa wiersze zostały napisane są w formie sztuki teatralnej, dzięki czemu najmłodsi mogą uczyć się gry aktorskiej . Na spotkaniu zaprezentowano kilka wierszy m.in. : "Kret i Szczur", "Mucha", "Śpioch", "Pszczoła i miód", "Wiejska Narada" i wiele innych. Zachęcamy więc wszystkich rodziców i dziadków do wspólnego czytania pięknej poezji pani Tytko wraz swoimi pociechami. Kiedyś Grodziec słyną z kopalni dzisiaj staje się kopalnią inspiracji dla Agnieszki Tytko zwaną Brzechwą z Grodźca.

Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu Agnieszka Tytko w Bibliotece w Grodźcu

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.