przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ariel Yahalomi "Przeżyłem ..." - promocja

"(...) Po wyjściu z obozu z jednej rzeczy byłem szczególnie dumny - pomimo koszmarnych, niewyobrażalnych warunków, nigdy nie straciłem mojego człowieczeństwa. Nigdy. (...) nie mam w sobie nienawiści (...)"


Ariel Yahalomi promocja biblioteka będzin

To fragment z debiutanckiej książki Ariela Yahalomi "Przeżyłem ...", która ukazała się właśnie na rynku czytelniczym. Jej promocja odbyła się 14 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie w ramach obchodzonych V DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ.

"Przeżyłem ..." to książka intelektualnej refleksji, wspomnienia człowieka, który przeżył piekło Zagłady Żydów, przetrwał Auschwitz, Fuenfteichen, Gross Rosen i kilkanaście innych obozów koncentracyjnych. Autor - Ariel Yahalomi, a właściwie Artur Dimant to Żyd z Zawiercia, który dopiero po kilkudziesięciu latach był gotów na psychiczny powrót do traumatycznych przeżyć. Wcześniej chcąc zapomnieć zbudował na własny użytek barierę ochronną, odgrodził się od przeszłości, by móc "normalnie żyć".

Ariel Yahalomi, którego poznajemy na spotkaniu to człowiek niezwykle ciepły i pogodny, kulturalny, o bardzo wyważonych poglądach. Ceniący dobro i gotowy zwalczać zło. Takie są też jego wspomnienia. Są świadectwem tego co przeżył i czego doświadczył. Dowodem, że nie zapomniał i nie pozwoli zapomnieć nigdy innym. Na próżno jednak szukać w książce rozgoryczenia, wyrzutów, chęci odwetu - choćby słownego - czy stereotypowych uprzedzeń. Jego książka to świadectwo wybaczenia, tolerancji i przyjaźni.

Ariel Yahalomi do będzińskiej książnicy przybył na zaproszenie Adama Szydłowskiego, prezesa Centrum Kultury Żydowskiej w Będzinie. Spotkanie promujące książkę poprowadził dyrektor biblioteki Bożena Staszewska, a całość uświetnił występ Marty Guzek i Michała Rusa, artystów ze Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej z Zawiercia.

Ariel Yahalomi promocja biblioteka będzin Ariel Yahalomi promocja biblioteka będzinAriel Yahalomi promocja biblioteka będzin Ariel Yahalomi promocja biblioteka będzinAriel Yahalomi promocja biblioteka będzin Ariel Yahalomi promocja biblioteka będzinAriel Yahalomi promocja biblioteka będzin Ariel Yahalomi promocja biblioteka będzin  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.