przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

DySłodki posmak Walentynek

Słodki posmak Walentynek

Słodki i zdrowy posmak Walentynek poznały osoby, które przyjęły zaproszenie Prezydenta Miasta Będzina i 15 lutego odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, która wspólnie z będzińskim kołem Stowarzyszenia Diabetyków zainicjowała spotkanie z myślą o osobach dbających o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Podczas kilkugodzinnej akcji z profilaktyki zdrowia ponad setka osób skorzystała z bezpłatnych porad dietetyka, skontrolowała wzrok oraz poziom cukru we krwi. Panie dodatkowo mogły poddać się przyjemnym zabiegom pielęgnacyjnym dłoni zapewnionym przez przedstawicielkę marki kosmetyków Thian de. Zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty zdrowego żywienia "Jedź świadomie" prowadzone przez Barbara Tometczak, Prezesa Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz inicjatorkę akcji "Słodki posmak Walentynek" Lilianę Małysek - Zieleniec, Prezesa będzińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków związaną również z Ruchem Społecznym DOLCEVITA. Panie podczas warsztatów wskazały jak w prosty sposób przeliczać zawartość cukru w produktach, jak w szybki sposób przygotować używając wyciskarki firmy Muke zdrowe i smaczne warzywne i owocowe soki, koktajle i musy, które uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie skomponować z ulubionych produktów.

Prelegentki zaprezentowały także bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne o nazwie "kalkulator wymienników Medtronic". Aplikacja stworzona na przez firmę Medtronic z myślą o osobach chorych na cukrzycę służy doskonale wszystkim, którzy chcą jeść świadomie i kontrolować węglowodany oraz spożywane ilości białka i tłuszczu, a więc składniki, które mają istotne znaczenie przy obliczaniu dawki insuliny posiłkowej potrzebnej dla chorego na cukrzycę. Partnerami, którzy wspierali akcje prozdrowotną "Słodki posmak Walentynek" byli: Fundacja GEERS, której celem jest aktywne zaangażowanie w projekty na rzecz budowania świadomości problemu słuchu, jego profilaktyki i ochrony, która przekazała zaproszenia na badanie słuchu, ogólnopolska sieć salonów optycznych Dr Marchewka, hiszpańska firma Naturhouse, marka produktów do samokontroli w cukrzycy ACCU CHECK oraz centrum medyczne Synexus wspierające działalność Stowarzyszenia Diabetyków od kilku lat.

Dziękując wszystkim parterom, którzy wsparli akcję "Słodki posmak Wlaentynek" oraz mieszkańcom Będzina, którzy skorzystali z przygotowanej oferty organizatorzy zapewniają, że planują kolejne podobne przedsięwzięcia w bibliotece, na które oczywiście już zapraszają. Osoby, które chciałaby uzyskać więcej

Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek Słodki posmak Walentynek

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.