przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Uroczystość PASOWANIA na CZYTELNIKA

 Uroczystość PASOWANIA na CZYTELNIKA

Biblioteka XXI wieku to instytucja , która ma do zrealizowania wiele zadań oraz celów jeśli pragnie być ważnym dla regionu ośrodkiem wiedzy i centrum informacji. Istotnym elementem jej pracy są działania wspierające edukację: szkoły i przedszkola w procesach nauczania i wychowania.

Bibliotekarze będzińskiej książnicy starają się od lat poprzez podejmowanie różnych inicjatyw poszerzać krąg zainteresowań młodych czytelników o potrzebę obcowania z książką i literaturą. Książka jest bez wątpienia wartością trwałą, mającą duży wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka, jego sposób wartościowania i postrzegania świata. Tradycją MiPBP w Będzinie stało się uroczyste przyjęcie w grono czytelników najmłodszych miłośników książek.

Uroczystość ta wzorowana na zwyczaju Pasowania na Rycerza ma niezwykle dostojny charakter i jest istotnie ważnym wydarzeniem w życiu instytucji. Zaproszone dzieci przybyły w tym roku do biblioteki wraz z bliskimi by w ich obecności obejrzeć przedstawienie przygotowane przez kolegów i koleżanki, uczniów klasy III SP Nr 11 pt. "Książka moim przyjacielem" oraz złożyć słowa ślubowania . Każde dziecko pasowane z rąk Dyrektora Biblioteki otrzymało pamiątkowy akt przyjęcia w grono czytelników oraz książkę "Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel pt. "Lucjan, lew jakiego nie było"ufundowaną przez sponsora uroczystości ING BANK ŚLĄSKI..

Młodzi czytelnicy mogli także wpisać się do kroniki wydarzeń biblioteki oraz księgi pamiątkowej. Tegoroczne PASOWANIE na CZYTELNIKA najmłodszych mieszkańców Będzina była 22 uroczystością w historii biblioteki. Od 1985 roku w Miejskiej i powiatowej Bibliotece Publicznej uroczyście pasowano 1549 dzieci. To buduje i cieszy, że dzieci mimo nowych atrakcyjniejszych nośników informacji czytają książki. Wydaje się, że czytanie jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek było w przeszłości. Kto dziś nie czyta z pewnością będzie miał trudności w nadążaniu za zmianami jakie niesie współczesny świat

Sylwetki Zagłębiaków - promocja książki Sylwetki Zagłębiaków - promocja książkiSylwetki Zagłębiaków - promocja książki Sylwetki Zagłębiaków - promocja książkiSylwetki Zagłębiaków - promocja książki  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.