przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

AnieleNIE Lidii Stefek

AnieleNIE Lidii Stefek

"W Słowie Bożym wyraz "anioł" pojawia się tak dużo razy, że ignorowanie tego faktu przez ludzi jest oznaką bezmyślnego podejścia do tematu, który w głównej mierze przecież nas dotyczy. W swojej niezgłębionej i doskonałej wiedzy Bóg pozwala nam przyglądać się tajemnicy istot niebiańskich tyle razy, ile on pozwala..." - te słowa można przeczytać w nowej książce Lidii Stefek pt. "nieleNIE", której promocja odbyła się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie 21 września. Tego jesiennego wieczoru przybyli goście mogli posłuchać jak powstawały pierwsze pomysły na książkę o niebiańskich zastępach funkcjonujących w dość normalnej i przyziemnej rzeczywistości miasta Będzina. "Skrzydlate istoty nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka" przekonywała autorka książki, zachęcając do szukania nawet najdrobniejszych "muśnięć anielskich piór" na kartach swej powieści. Podczas spotkania uczestnicy otrzymali także spora dawkę opisów anielskich istot pochodzących z różnych historycznych zapisków poświęconych niektórym biblijnym aniołom, w tym także tym przejawiajacym mroczną i morderczą naturę. Podczas prezentacji graficznej Lidia Stefek wyjawiła wiele sekretów kryjących się za powstaniem ilustracji do książki, których autorką jest Agnieszka Markowicz. Lidia Stefek, podróżniczka, twórczyni bloga podróżniczo-kulturalnego "Świat to za mało" oraz strony promującej miasto "Będzin to za wiele" prowadzi wykłady i prelekcje podróżnicze dla szkół, bibliotek oraz słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Pisze opowiadania, wiersze, relacje z wydarzeń kulturalnych. W 2016 roku zadebiutowała powieścią pt. "Strachy" przenoszącą czytelnika na ziemie będzińskie sprzed drugiej wojny światowej. Będzin, to miasto, które jak sama podkreśla, skradło jej serce. Zakochała się w nim i mieszka tu od 6 lat czyniąc z niego centrum akcji swojej kolejnej książki.


AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek AnieleNIE Lidii Stefek

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.