przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Spotkanie z Izabelą Sową

Spotkanie z Izabelą Sową

17 grudnia Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie odwiedziła IZABELA SOWA, autorka powieści o młodych ludziach borykających się z problemami ludzkiej egzystencji, zagubionych w zgiełku zewnętrznego świata, poszukujących głębszego sensu bycia i odnalezienia samego siebie. Miłośniczka starych kin i zapuszczonych sadów lubiąca, świeże maliny, herbatniki z jagodami , cierpkie wiśnie, rajskie jabłuszka i ... herbatę we wszystkich smakach tęczy. Wierzy, że jednostka może wiele.

Jak mówi o sobie jest typową sową: większość dnia najchętniej przespałaby ukryta w krakowskich bibliotekach, a pracowała nocą. Wtedy powstaje najwięcej jej tekstów: książki, opowiadania, artykuły z psychologii i o wychowaniu, publikowane w "Nowinach". Izabela Sowa podzieliła się z czytelnikami spostrzeżeniami dotyczącymi jej debiutu literackiego. Było to dla niej pięć minut szczęścia, że trafiła na osobę czującą podobnie do niej. " (...) to wystarczy, by debiutować. Liczy się to, czy człowiek się rozwija, to czym ujmie czytelników. Stanowiło początkowo to moją pasję, jedna z czasem zaczęłam traktować pisarstwo profesjonalnie(...)".

Debiutancka książka "Smak świeżych malin" zapoczątkowała "owocową serię", którą tworzą "Cierpkość wiśni", "Herbatniki z jagodami" i "Zielone jabłuszko". Bohaterowie książek to 20- i 30- latkowie ukazywani w chwilach szczęścia, ze swoimi marzeniami, pragnieniami, wizją świata i lękami , słabościami, rozterkami, które dotykają każdego człowieka niezależnie od wieku, doświadczenia i zdobytej wiedzy.

Izabela Sowa, choć pisze inspirowana konkretnymi wydarzeniami ma sporu dystans do swojej twórczości. Nie liczy, że poprzez swoją literaturę zmieni świat, wpłynie na decyzje ludzi. Satysfakcją dla niej jest sam fakt, że daje czytelnikom rozrywkę, chwile zadowolenia i relaksu. Oczywiście cieszy ją jeśli przy okazji lektury książek, ktoś zmieni swój pogląd lub spojrzenie na pewne sprawy . Po spotkaniu można było kupić najnowszą książkę Izabeli Sowy "Świat szeroko zamknięty".

Spotkanie z Izabelą Sową Spotkanie z Izabelą SowąSpotkanie z Izabelą Sową Spotkanie z Izabelą SowąSpotkanie z Izabelą Sową  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.